+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkII] Wymiana uszczelki kolektora wydechowego McDonald's

    Cześć,
    dziś zajrzałem pod obudowę kolektora wydechowego, okazalo sie ze mam nieslawny kolektor w ksztalcie duzego okraglego M. Wyglada na to, ze spalinki przepuszcza uszczelka pomiedzy silnikiem a kolektorem. Uszczelka jak widze to koszt ok 30 zl, natomiast jak pracochlonna i ryzykowna jest operacja sciagania kolektora ? Katalizator mam w pionie, miejsca tam jest nie za wiele. Ktory z tlumikarzy w Warszawie moze miec doswiadczenie z takim tematem i ile moze mnie kosztować usługa wymiany ?

    PS: dzis zmienilem amortyzatory z przodu - stare to byl juz zlom, tlok wpadal do srodka, ale na trzepakach dawaly 75%. Trzepaki do gazu....

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Jedyne ryzyko to ukrecenie szpilki w głowicy,poza tym nie ma problemów.Pomijam niewygodny dostep bo to standart

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Jedyne ryzyko to ukrecenie szpilki w głowicy,poza tym nie ma problemów.Pomijam niewygodny dostep bo to standart
    Dostęp jak dostęp, ale czy da sie odchylic kolektor na tyle zeby sciagnac go ze szpilek i podmienic uszczelke ? Czy trzeba jednak demontowac katalizator ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie się szpilka ukręciła. Dobrze, że miałem głowicę wyjętą i rozwierciłem, a potem wykrętakiem wyszła jak tralala. Niestety w aluminium bardzo ciężki wyczuć nawet doświadczonemu mechanikowi moment kiedy się ukręca. Ja profilaktycznie u siebie zmieniłem wszystkie szpilki na ssącym i wydechowym. Oczywiście nakrętki tylko nowe miedziowane.

  6. #5
    gepardcheester
    Gość
    a ktos moze mi podpowiedziec ile tam idzie uszczelek? jedna czy dwie? bo zamierzam wymienic uszczelki, jedna mam ta ktora idzie miedzy silnikiem a kolektorem, zas nie wiem czy druga jest bo nigdzie takowej ne moge znalezc...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Jeżeli masz pionowy katalizator za kolektorem, to przychodzi tam uszczelka 95BB 9451 CB, nr finis: 1089965, no i oczywiście uszczelka pomiędzy kolektor, a głowicę 958M 9448 AA, nr finis: 1044867
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  8. #7
    gepardcheester
    Gość
    no juz tracilem nadzieje ze nie dowiem sie, dziekuje za info wczoraj bylem w ASO i sprawdzili mi i podali tez numer katalogowy, nr finis: 1089965 wlasnie ten co kolega mi poadal dziekuje za info

  9. #8
    Kursant
    Opis
    MK2 1.8 benz
    Od
    28 Feb 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Właśnie wymieniłem kolektor wydechowy ale niestety uszczelka nr finis: 1089965 która idzie pomiędzy kolektor a katalizator nie bardzo chce tam pasować. Po włożeniu tej uszczelki okazuje się że szpilki które wychodzą z katalizatora są trochę za krótkie bo po założeniu na kolektor wydechowy prawie nie da się tego złapać nakrętką. Nie zauważyłem żeby było jakieś zagłębienie w katalizatorze gdzie należało by tą uszczelkę lekko wsadzić? Czy ktoś wie czy takie zagłębienie tam jest bo wtedy jeszcze raz to rozbiorę bo może ta uszczelka się tam wtopiła i tego nie zauważyłem.

Podobne wątki

  1. [MkII] Wymiary kolektora wydechowego badz uszczelki do Zeteca blacktopa
    By Qrzyh in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 18:38
  2. [Zetec] Wymiana kolektora wydechowego w MK2
    By przemek_sbs2k in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 18:30
  3. [MkI] Wymiana kolektora wydechowego
    By csmw in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 22:14
  4. [ST200]Wymiana uszczelki k. wydechowego, kto sie podejmie ??
    By RavenMOH in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 21:23
  5. [MkII] [V6] wymiana uszczelki kolektora wydechowego
    By FeveR in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów