+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkII] Wykresy z ELM - czy sonda poprawnie działa ?

    Cześć,

    dziś wykonałem rejestrację kilku parametrów pracy silnika na odcinku od okolic Galerii Mokotów do Ursusa. Silnik w momencie uruchomienia był leciutko przestudzony po wcześniejszej jeździe - w chwili startu testu płyn miał 85 stopni. Poniżej umieszczam 5 sekwencji, każda trwająca po 150 sekund - sekwencje nie nastepuja niestety bezposrednio po sobie - w warunkach drogowych jedna osoba nie jest w stanie robic na biezaco zrzutow ekranu, a o sofcie do tego zapomnialem. Kolejność jest zachowana. Co mnie zdziwiło to duże wahania napiecia na sondzie na pierwszym obrazku, niestety nie udalo mi sie uchwycic momentu uspokojenia sie sondy. Proszę obeznanych w temacie o podpowiedź, czy to sonda sie konczy, czy to jest poprawne zachowanie. Silnik ma czasem fazę falowania wolnych obrotów, czasem jest słabiutki na niskich obrotach i od jakiegos miesiąca pali 5-10% więcej.










  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Tuner.Pl
    Imię
    Arczi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    18 Apr 2006
    Mieszka w
    Tychy,Bielsko-Biała
    masz program do obslugi elma bo ja mam dema a proscan ni nie dziala nie wiem czemu.wyskakuje ze nie ma jakiegos dll i ten blad jest na 2 kompach

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Podaj nazwe brakujacego DLLa. Albo zainstaluj sobie .NET Framework, tylko nie pamietam czy 1.1 czy 2.0.

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    NET Framework, tylko nie pamietam czy 1.1 czy 2.0.
    wsio ryba w jednym i drugim są potrzebne biblioteki
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Na 1 obrazku widać że sonda pracuje - ale nie do końca dobrze - przy przygazówce raptownej powinna zareagować - ale względnie poprawnie próbkuje, jednak na pozostałych ewidentnie widać że sonda śpi.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jutro w takim razie dalszy ciąg testów. Jeśli będzie nadal spała to jak rozumiem dobrze najwyższy czas założyć nową ?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar dave_go
    Imię
    Mariusz
    Opis
    MK2 V6
    Od
    12 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Na pierwszym zdjęciu widać że sonda pracuje. Na pozostałych już nie - wartość bliska 0V.

    Też miałem identycznie z jedną sondą - po uruchomieniu auta próbkowała a po dwóch minutach napięcie spadało na niej do zera i już nie ruszało się. Ponad to miałem błąd sondy - powinien być i u Ciebie. Po wymianie błąd zniknął i sonda pracuje.
    Mariusz

  9. #8
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Kayu: ELM ma ograniczoną prędkość odczytu danych z kompa, a Proscan też do najszybszych nie należy - im więcej parametrów naraz czytasz, tym wolniej są odświeżane. Puść tylko odczyt sondy lambda i popatrz, czy na wolnych obrotach rzeczywiście nie wychodzi powyżej paruset mV. Jeśli chcesz logowac sondę na tle innego parametru, to może np. z otwarciem przepustnicy albo z obrotami - dwa parametry starczą, a rozdzielczość "czasowa" logowania będzie lepsza.

    No i takie "działanie" sondy powinno dać jakiś błąd...

    Tuner: podstawowe funkcje - Scantool; do czytania błędów i Freeze Frame i parametrów "na żywo" Scanmaster 0.4 Freeware, no i Proscan (najlepiej 5.0, bo w nim chyba działa "hamownia" ).
    Dobra, zmiana!

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Blad mialem, jak tylko ppodlaczylem ELMa z miesiac temu. Skasowlem go i juz sie nie pojawil. Jak wroce do domu to odnajde jego numer. Wracajac z Pultuska zrobie odczyt samej lambdy.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Tuner.Pl
    Imię
    Arczi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    18 Apr 2006
    Mieszka w
    Tychy,Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Kayu: ELM ma ograniczoną prędkość odczytu danych z kompa, a Proscan też do najszybszych nie należy - im więcej parametrów naraz czytasz, tym wolniej są odświeżane. Puść tylko odczyt sondy lambda i popatrz, czy na wolnych obrotach rzeczywiście nie wychodzi powyżej paruset mV. Jeśli chcesz logowac sondę na tle innego parametru, to może np. z otwarciem przepustnicy albo z obrotami - dwa parametry starczą, a rozdzielczość "czasowa" logowania będzie lepsza.

    No i takie "działanie" sondy powinno dać jakiś błąd...

    Tuner: podstawowe funkcje - Scantool; do czytania błędów i Freeze Frame i parametrów "na żywo" Scanmaster 0.4 Freeware, no i Proscan (najlepiej 5.0, bo w nim chyba działa "hamownia" ).

    wlasnie mam i 4.0 i 5.0 pelne wersje dema i wyskakuje mi ze nie ma takiegos dll i to na 2 kompach wiec sadze ze cos z tym programem jest cos nie tak. scantool mi sie nie laczy z elmem. jedynie co to scan master demo i pokazuje mi tam otwarcie i tem.

  12. #11
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Spróbuj zainstalować/przeinstalować .NET Framework 1.1, względnie 2.0 - powinno pomóc na brakujące DLLki
    Dobra, zmiana!

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Dobra, pomiary zrobione. Sonda nadaje sie chyba do wymiany. Pierwszy wykres ponizej to obroty i napiecie na sondzie, po odpaleniu z zimnego silnika. Pomiar trwal okolo pol godziny. Na osi X na obu wykresach są numery kolejne probek. Drugi wykres to polozenie przepustnicy i napiecie na sondzie, bylo to kolejne okolo pol godziny jazdy.
    I krókie pytanie z prośbą o żołnierską odpowiedź (archiwum i tak zaraz przetrzepię): kupować oryginał u człowieka z Pruszkowa z allegro, czy jakis zamiennik ?




  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Dokładam obiecany kod błędu, który skasowalem jakis czas temu:
    P1131 - Lack of Upstream Heated Oxygen Sensor Switch - Sensor Indicates Lean - Bank No. 1

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar dave_go
    Imię
    Mariusz
    Opis
    MK2 V6
    Od
    12 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Kayu
    I krókie pytanie z prośbą o żołnierską odpowiedź (archiwum i tak zaraz przetrzepię): kupować oryginał u człowieka z Pruszkowa z allegro, czy jakis zamiennik ?
    Powiem Ci jak ja zrobiłem. Kupiłem używany oryginał od dobrego człowieka za ułamek ceny oryginału. Ceny oryginałów do V6 mnie przerosły a zamiennik no to ... zamiennik.

    Jeśli chodzi o wykres no to sam widzisz, że sonda próbkuje tylko na początku.
    Mariusz

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 @ 163 KM
    Opis
    Powershift / Titanium X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Orzesze
    Powiedzcie, co jeszcze pożytecznego (oprócz lambdy) można podejżeć (i zarejestrować podczas jazdy) za pomocą elm-a, bo nazwy poszczególnych parametrów niewiele mi niestety mówią. Na co zwrócić uwagę, co może powiedzieć o stanie technicznym silnika lub poszczególnych podzespołów?
    Srebna szczała --->

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Sonda wymieniona, ładnie działa. Samochód zatankowany, będzie jeszcze reset kompa i zobaczymy czy spalanie wróci do normy. Dzięki wszystkim za pomoc w odczycie wykresów
    BTW: lyssy - w soboty tez pracujesz ? Na rakietnikow stal dzis klubowy mondek WT, a i na Dzieci Warszawy chyba Cie minalem, tylko SpaceStarem jechalem akurat.

  18. #17
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Dzisiaj wyjątkowo Robiłem - odpracowywałem długi łykend...

    Dobra, zmiana!

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ktoraz to firma taka okrutna ?

  20. #19
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Eee tam firma - firemka prywatna... Rakietników 30
    Dzisiaj większość dnia zeszła na naprawianiu zegarów w prezesowym Berlingo
    Dobra, zmiana!

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A to juz wiem co to i gdzie to Trzeba kiedys jakis spot lunchowy zrobic, bo 75% mojego czasu pracy to Ursus. Ale EOT bo sie OT robi.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Nie działa poprawnie prędkościomierz
    By Longer512 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 01:15
  2. [MkIV] Klimatyzacja - działa poprawnie?
    By Robertt in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 19:17
  3. [MkIII] Sonda lambda - wykresy
    By maniek_ in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 22:10
  4. [MkII] KLIMATRONIC-Nie działa poprawnie.
    By Carbert in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2007, 14:33
  5. SONDA LAMBDA-jak sprawdzic czy działa poprawnie
    By robert28oo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2006, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów