+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    [MkII] odpowietrzenie układu hamulcowego?

    witajcie w piekle
    skwar ze nie idzie wytrzymac
    mam prosbe , poradzcie mi jak moge odpowietrzyc uklad (zapowietrzona pompa) , przy okazji wymiany lacznikow postanowilem wymienic plyn hamulcowy , calkowicie wylalem stary , nastepnie wlalem nowy plyn , odpowietrzylem standartowo caly uklad , pedal mialem wysoko , po odpaleniu osiadl i bierze przy koncu .
    prosze pomozcie co mam zrobic aby bylo dobrze , jak bedzie zle to pojade do ASO ale moze mieliscie podobny problem i zaoszczedziliscie na serwisie Forda
    pozdawiam Wojtek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    kraVco
    Gość
    odpowierztanie układu hamulcowego TYLKO na zgaszonym silniku!



    zacznij od nowa. najpierw prawe tylne koło, później lewe tyle, następne prawe przednie i na końcu lewe przednie. i powinno być git.

  4. #3
    tia i przy autach wyposazonych w ABS zalaczona stacyjka

  5. #4
    witajcie dziekuje za porade
    w moim Mondku jest ABS wiec mam wlaczyc stacyjke bez uruchamiania silnika i wykonac standartowe funkcje?czyli odpowietrzyc prawe tylne koło, później lewe tyle, następne prawe przednie i na końcu lewe przednie
    pozdrawiam

  6. #5
    mariusz76
    Gość
    sadze kraVco ze nie masz racji,przy odpowietrzaniu calego ukladu nalezy rozpoczynac od zacisku hamulca przedniego i przechodzic po przekatnej do hamulca tylnego.Auto ma dwa obwody umieszczone po przekatnej gdy jeden ulegnie awarii to mozna wychamowac na drugim.mysle ze pomoglem jesli sie myle to poprawcie

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Podana kolejność odpowietrzania jest prawidłowa, ale moim zdaniem, nie ma ona aż takiego znaczenia. Ważne, żeby przekręcić kluczyk w stacyjce, co by auto z ABS odpowiednio odpowietrzyć.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  8. #7
    kraVco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mariusz76
    sadze kraVco ze nie masz racji,przy odpowietrzaniu calego ukladu nalezy rozpoczynac od zacisku hamulca przedniego i przechodzic po przekatnej do hamulca tylnego.Auto ma dwa obwody umieszczone po przekatnej gdy jeden ulegnie awarii to mozna wychamowac na drugim.mysle ze pomoglem jesli sie myle to poprawcie
    stara zasada mówi o tym, że odpowetrzanie układu hamulcowego zaczyna się od najdłuszego przewodu hamulcowego. potem pokolei. nie ważne czy masz dwu czy jedno obwodowy układ. zasada jest ciągle ta sama. myślisz, że jak ci z tyłu pęknie przewód hamulcowy to będziesz miał na hamulce git z przodu, otóż nie pedał hamulaca zawsze ci pójdzie do dołu i hamowanie będziesz miał znikome aż do tego momentu gdy ich nie będziesz miał wogóle. bo powietrze wytworzone naciśnięciem pedału nie pchnie płynu do zacisków tylko będzie walić przez pęknięty przewód.

  9. #8
    stara zasada mówi o tym, że odpowetrzanie układu hamulcowego zaczyna się od najdłuszego przewodu hamulcowego. potem pokolei
    No Maniek ma rację - zawsze zaczyna sie od najdalej połozonych punktów od pompy...
    Ja osobiście nie bawiłem się w ręczne odpowietrzanie tylko zainwestowałem "kilka" zeta w wymiane płynu z użyciem pompy ciśnieniowej - czysta robota, dokładna i w miarę szybka....
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  10. #9
    dziekuje wam bardzo z waszych postow widac ze popelnilem blad nie zalaczylem kluczyka (posiadam ABS) do tej pory mialem kilka aut i zawsze tak odpowietrzalem i bylo git ale tutaj niestety nie wiedzialem o stacyjce
    jutro zabieram sie do roboty
    pozdrawiam i dziekuje

  11. #10
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MK2 1.8 Diesel
    Od
    28 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Witam, odgrzebie kotleta.

    Wymieniłem conieco w przednim zawieszeniu. Poszły nowe tarcze i klocki, a także były odłączone zaciski od kabli na nockę. Wcisnąłem tłoczek do końca w zaciskach włożyłem nowe klocki, podłączyłem do okablowania i zamontowałem. Odpowietrzanie zrobiłem najpierw na jedną osobę z wężykiem 3 metrowym. Nic nie dało. Później z 2 osobą przy pedale... tzn homoseksualiście, z włączoną stacyjką. Niby pomogło, hamulec był sztywny od razu się blokował, nie wpadał w podłogę. Bąbelków nie widziałem. Założyłem koła, postawiłem auto na dół na kołach, chcę ruszać i bach.. brak hamulców, pedzio dał się wcisnąć do końca. I teraz pytania :
    1. odpowietrzanie z ABS robimy na włączonym silniku czy stacyjce. Konkretna odpowiedź i czemu tak właśnie ma być.
    2. czy podczas odpowietrzania na dole, na górze przykrywka ma być zamknięta czy otwarta ?
    3. czy jeżeli odłączyłem przód lewy i prawy, to czy odpowietrzam też tył czy to konieczne nie jest ?
    4. czemu to aut rdzewieje, przez tą rdzę wszystkiego się odechciewa..
    5. podczas opowietrzania auto ma stać na oponach czy może stać na lewarkach ? Kanał zalany a nie chce misie wołać strażaków by tą wodę wypompowali.

    Pozdarawiam
    Mateusz
    Ostatnio edytowane przez kabzik ; 16-07-2014 o 23:28

  12. #11
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Ad.1.Bez włączonej stacyjki.Tylko Sierra miała pompę ABS wymagającą do odpowietrzenia załączania zapłonu.
    Ad.2 Bez różnicy (korek ma rowek wyrównujący ciśnienie) ale lepiej na odkręconym (lepiej widać czy nie trzeba już dolać)
    Ad,3 Jeśli nie zapowietrzyłeś przewodów to nie trzeba,ale lepiej odpowietrzyć też tył.Kolejność: przód,tył po przekątnej,drugi przód i pozostały tył.Konieczne jest przewieszenie wężyka odpowietrzającego min. 30 cm nad odpowietrznikiem.
    Ad 4 Wiadomo że żelazo rdzewieje,praw fizyki się nie oszuka.Pozostaje się przyzwyczaić.
    Ad 5.Na oponach to żadna robota bo dostępu ni ma.Ja ZAWSZE robię na lewarku.

    Uwaga! Opadnięcie (nadmierne) poziomu płynu w zbiorniczku skutkuje zapowietrzeniem sprzęgła!Warto przy okazji wymienić płyn i w wysprzęgliku.



  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Stasiu mnie uczyli by zaczynac odpowietrzać o najbardziej oddalonego koła od pompy do najbluzszego, ale techniki sa różne.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MK2 1.8 Diesel
    Od
    28 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    dziękuję za odpowiedź. Czy to odpowietrzanie na sprzęgle ma taki sam zaworek jak przy hamulcach ? gdzie jest ? ( przepraszam, że nie szukam, ale mam słaby net i by napisać tą odpowiedź spędziłem 8 minut na odświeżenie strony )

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez kabzik Zobacz posta
    Czy to odpowietrzanie na sprzęgle ma taki sam zaworek jak przy hamulcach ? gdzie jest ?
    pod maską na skrzyni tam gdzie wchodzi rurka od pompki sprzęgła do wysprzeglika wystaje odpowietrznik skierowany ku górze,trzeba uważać przy odpowietrzaniu aby płyn nie dostał sie w oczy
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 18-07-2014 o 09:34

  16. #15
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Stasiu mnie uczyli by zaczynac odpowietrzać o najbardziej oddalonego koła od pompy do najbluzszego, ale techniki sa różne.
    Kolego Marcinus,różnych ludzi w różnym czasie uczyli różnych rzeczy.Nie zawsze są one przydatne przy naprawie Mondeo Mk2.Dlatego zamiast domysłów posługuję się książką autorstwa H.R. Etzold p/t "Ford Mondeo Sam naprawiam samochód" (z roku 1999) gdzie na stronie 172 proces odpowietrzania hamulców w Mondeo Mk2 jest szczegółowo opisany.



  17. #16
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MK2 1.8 Diesel
    Od
    28 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    na wyłączonym chodzi twardo, jak włączę to lekko wpada i dopiero chwyta, przy czym abs praktycznie daje znać odrazu o sobie. Czy aby to nie pompa się zapowietrzyła ? da się odpowietrzyć ?

  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez kabzik Zobacz posta
    na wyłączonym chodzi twardo
    normalny obiaw bo serwo nie działa

  19. #18
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MK2 1.8 Diesel
    Od
    28 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    no rozumiem czemu jest twardo na wyłączonym, ale czemu wpada na włączonym ?

    no i zupa. nic nie pomogło
    Ostatnio edytowane przez kabzik ; 23-07-2014 o 21:58

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Odpowietrzenie układu chłodzenia 2.0 130km
    By cinal7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 03:58
  2. [Zetec] Odpowietrzenie układu chłodzenia mk2
    By soniqgsm in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 08:36
  3. [TDCi MKIII] odpowietrzenie pompy wysokiego ciśnienia i układu wtryskowego
    By slomka28 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 20:20
  4. [MkII] Odpowietrzenie układu chłodzenia...
    By Rafal_K in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 15:35
  5. wymiana termostatu - odpowietrzenie układu
    By geralcik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2006, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów