+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    [MkII] Cisnienie!!?? w CHŁODNICY!!

    Witam. Mam pytanko. Ostatnio zauwazyłem iz podczas przejechaniu ok 1000km w mojej chłodnicy poziom wody spadł po niżej minimu. Dziwny objaw jak dla mnie- nie miałem nigdy podobnej sytuacji. OK po próbie odkręcenia korka i dolania wody poziom wody znów wskoczył do stanu poprzedniego ok MAX. Podczas odkręcania toważyszył dźwięk wyruwnywania się ciśnień. ]
    Gdzie usterka, albo może jej nie ma. Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia
    Dodam jeszcze ze własnie przymierzam sie do wymiany płynu w chłodnicy. Co proponujecie. Chciałbym zapodać coś dobrego.

  4. #3
    Naipierw sprawdz czy nie masz nigdzie widocznych wyciekow. Moze rowniez kapac na silnik i z tego wzgledu odparuje plyn nie pozostawiajac sladow wycieku. Jednak mozesz miec rowniez wlanieta uszczelke pod glowica, obacz czy nie dymi na bialo.
    Mi walnela uszczelka pod glowica z tylu silnika i tam sie saczyl plyn, nie dostawal sie on do cylindrow i auto nie dymilo, jedank uszczelka byla do wymiany.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżeli Ci ubywa płynu a nie widać wycieków to wskazywałoby to tak jak napisał Pawelos na uszczelkę.
    Druga rzecz, nawet jak z autem jest ok, to po wyłączeniu silnika i odkręceniu korka potrafi być w zbiorniczku ciśnienie.
    Następna rzecz jeśli walnięta jest uszczelka to mogą pojawić się przedmuchy z silnika do układu chłodzenia i wtedy potrafi rozwalić chłodnicę (tak nam w sierce załatwiło)
    Zobacz czy płyn nie zalatuje benzyną czy spalinami to potwierdzi na 1000% że uszczelka się ogoliła.
    Zobacz też co z olejem silnikowym bo w zależności od miejsca uszkodzenia uszczelki płyn potrafi przedostać się do miski olejowej
    Pozdro Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    LUDZIE! Opanujcie się ... mój też zdoił ostatnio litra z chłodnicy-zmiany temperatury są duże i w układzie robi się ciśnienie całkiem spore-a jego nadmiar uchodzi korkiem -a ze to jest para wodna to właśnie ubywa trochę wody z układu ... obserwować czy nic się z olejem nie dzieje i czy spaliny nie mają nienaturalnego zapachu i to wszystko ... mój w takie upały zawsze trochę płynu konsumuje :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar olekkelo
    Imię
    Błażej
    Opis
    Rover 75 CDT
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    wlkp(ostrow/kalisz/olesnica/wrocław)
    miałem problem z chłodzeniem silnika i "przedmuchem" ale nie w fordzie , tylko w vw td,
    wiec sprawdz chłodnice czy nie zamulona,

    mozesz tez na własne ryzyko dolać "kreta" do uk chłodzenia w moim przypadku pomogło przy vw wtedy dopiero faktycznie widać gdzie jest ałaa. tylko na postoju i np z połowe buteleczki. :metal

    bo uszczelka raczej by płyn wuplował, a nie spadał poziom i sie podnosił
    Był Siena-Grun Mondeo Mk2 TD jest rover )

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia
    W sumie chodzi o to ze nic mi nie wydoił wody, tylko zrobiło mi się iste ciśnienie w układnie chłodniczym, za tak ze woda była poniżej minimum. a po odkręceniu kurka wszystko się wyrównało!
    Dodatkowe pytanko! własnie się przymierzam do wymiany płynu. Nie bardzo wiem co było lane wcześniej- w sumie płyn jest koloru niebieskiego wygląda mi na petrygo ale pewności nie mam. Co zalać. Myśle o specyfiku S h e l a!

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    BS
    Litra to to chyba za dużo .. U nas też wysokie temperatury. Po przejechaniu w ciągu tygodnia ok 1000 km u nas też minimalnie ubyło ale nawet nie setuchna.
    Przy szczelnym układzie nie powinieneś mieć takich ubytków, chyba że ze dwa lata nie zaglądałeś albo w boćku takie ubytki to standard
    Pozdro Net
    Ps Wielka prośba następnym razem pisz "Ludzie i kobiety" bo one też tu zaglądają
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    ja stwierdzam, że w moim boćku to standard - korek mokry, okolice korka i wygłuszenie maski też w tym miejscu wilgotne, więc korek upuszcza ciśnienie z układu - w zeszłym roku w upały też sobie popił -zjechało z max do min a od dolewki we wrześniu aż do wczoraj nie było potrzeby uzupełniania ... ten litr zszedł przez jakieś 2000 km w upały i przede wszystkim po mieście i w korkach :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    BS
    No to by wyjaśniało, u Ciebie korek jest z wentylem u nas tego nie zaobserwowaliśmy w sierce też się nie "poci"
    Może w benzyniakach nie powstaje tak duże ciśnie żeby otwierało wentyl w korku a może tych wentyli niema.


    SLAVKO
    Tobie zrobiło się podciśnienie!!! a nie tak jak pisałeś ciśnienie.
    Wszystko masz ok silnikiem oprócz korka. Wentyl nie przepuścił z powrotem powietrza jak płyn stygł i dlatego Ci zassało. Oczyść korek i będzie spoko.
    Co do płynu shell jest OK
    Pozdro Netoper
    Ps weź popraw posta bo widzę że dostałeś ostrzeżenie za wulgaryzmy a takie rzeczy to i banem mogą się skończyć
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkI] płukanie silnika i chłodnicy?; płyn do chłodnicy czy koncentrat? olej synt.mix?
    By marcn24 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 18:01
  2. [MkIII] cisnienie gazu
    By ciumekkk in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 13:49
  3. [Zetec] Wymiana chłodnicy wody - mocowanie chłodnicy klimy
    By harnasios in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 00:40
  4. [MkI] Klima ucieka cisnienie przy chłodnicy..
    By ophiel in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 01:02
  5. [MkI] Cisnienie w kolach
    By Pawi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2006, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów