+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    [MkII] Pada elektronika

    Witam wszystkich.Wiem ze o elektronice był nie jeden post ale szukałem i nie znalazłem konkretnej rady co robić. A wiec po kolei. Mondzio to mój drugi furacz który posiadam i jestem super zadowolony z eksploatacji. Problem w tym ze od pewnego czasu pada mi elektronika w wyposażeniu tzn. nawiew,otwieranie szyby pasażera,regulacja wysokości świateł i prędkościomierz razem ze wskaźnikiem paliwa. Po oględnym rozpoznaniu przez znajomego elektronika stwierdził on ze zrypał się moduł który tym wszystkim steruje. Dzwonilem do Forda i wyjaśniłem problem a oni mi zaspiewali 800zl za plytke i 200 za montaz i diagnostyke.Mam wiec pytanie czy ktorys z was mial juz taki problem i ew. jak temu zaradzil bo mysle ze 1000zl to troche przegieli. Dodam ze to nie stalo sie od razu ale stopniowo zaczelo szwankowac i teraz jest juz padaka. Z gory dzieki za ew. pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    nie ma modułu "który tym wszystkim steruje"


    kłopot z nawiewem?
    ale jaki? konkrety

    nieotwierająca się szyba pasożyta?
    włącznikiem na drzwiach pasożyta czy kierowcy?

    światła
    na bank padają siłowniki przy światłach
    chyba nie było innego przypadku

    proszę o więcej info o każdej usterce
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    04 Feb 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    szukaj używanego modułu albo daj do naprawy,za mój zaśpiewali 3000zł,ale dałem do serwisu Boscha i za 200 zł naprawili mi moduł
    No Fear,We fight what you FEAR

    President Johnny II + ML 145

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    jaki moduł
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  6. #5
    Spoko panowie już wiem co jest grane.Kolega rc23 ma racje ten moduł to jakiś pic na wodę.Wczoraj wypatroszyłem trochę mondka i stwierdziłem co następuje: Nawiew nie chodzi bo się kostka od rezystora kompletnie zjarała wiec jadę na szrot zrobić przeszczep a sam rezystor wygląda na nietknięty tylko po prostu już tam nic nie styka na kostce. Co do prędkościomierza to dziwna sprawa jest bo jak się czasami wyłącza to nie chodzi tez wskaźnik paliwa wiec muszą być połączone razem ale jak? Jeśli wiecie to podpowiedzcie.Regulacji świateł nie sprawdzałem z braku czasu ale się tym zajmę w weekend. Natomiast co do szyby pasażera to chyba padł włącznik bo ja otwieram z mojej strony i tez będzie przeszczep.No to by było na tyle na razie...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Co do licznika to posprawdzaj masę.
    Pozdro

  8. #7
    Dzięki za rade.Co do masy to chyba tu jest problem.Otóż po wymianie wtyczki i sprawdzeniu rezystora,silnika dmuchawy i bezpieczników okazało się ze jest napięcie ale nie ma masy.Tak wiec ani klima ani nawiew dalej nie chodzą a prędkościomierz ciągle przerywa.Jakieś przebicie jest czy co?Jakie elementy instalacji trzeba by było jeszcze sprawdzić?Jestem kurde w kropce

Podobne wątki

  1. [MkI] Elektronika przednich szyb
    By Shiftmp3 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 22:02
  2. [MkI] Elektronika sterująca silnikiem z Mk2.
    By arnixx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 20:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów