+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    adrian
    Opis
    Opel Vectra
    Od
    21 Mar 2007
    Mieszka w
    Legionowo/Wolin

    [MkII] wymiana pompki spryskiwacza poradnik

    Witam tak jak w temacie post dotyczy wymiany pompki spryskiwacza niby błaha sprawa ale dla laika może to być nie do przeskoczenia. Przeszukując forum nie natrafiłem na nic co mogło by mi podpowiedzieć jak to zrobić wiec działałem jak by to ująć po omacku ale do rzeczy.

    Przychodzi taki moment zapewne całkiem znienacka ze przestają działać spryskiwacze i mamy problem najpierw lokalizujemy usterkę zapewne zaczęlibyście od bezpieczników i tu sie drodzy moi zawiedziecie spryskiwacz ma bezpiecznik gdzieś na kablu sam nie wiem bo nie udało mi sie go zlokalizować. Po bezpiecznikach przychodzi pora na pompkę aa wiec :

    1. stawiamy autko na równej i twardej powierzchni
    2. wyjmujemy podnośnik
    3. zabezpieczamy pojazd przed zsunięciem sie z podnośnika
    4. szykujemy sobie jakiś kołek żeby go podstawić pod próg żeby podnośnik za bardzo nie obciążał nam progu punktowo
    5. jak już mamy autko w górze aa zarazem mamy łatwy dostęp do przedniej części pojazdu kładziemy sie na ziemi i zaglądamy pod zderzak z prawej strony autka
    6. naszym oczom ukazuje sie zbiorniczek z wetkniętym czymś czarnym jest to nasza pompka
    7. przygotowujemy sobie jedna albo dwie miski w które zlejemy nasz pozostały płyn
    8. odpinamy wężyki pamiętając który gdzie był podłączony ii tu uwaga wyjścia w pompce na wężyki są dwa jedno białe drugie czarne które jest na przód nie wiem ja podłączałem tak jak było wcześniej
    9. jak już pozbędziemy sie płynu zabieramy sie za wyjecie pompki co jest rzeczą banalna bo nie jest ona w ogóle przykręcona
    10. jak wyjmiemy pompkę ze zbiorniczka odpinamy zasilanie
    11. jak mamy już pompkę na wierzchu możemy zrobić jej ostateczny test czyli podłączamy dwa kabelki to pompki później na bardzo krótko dotykamy nimi do akumulatora jeśli zadziała znaczy sprawna przyczyna braku spryskiwaczy gdzie indziej jeśli natomiast tak jak u mnie nie da znaku życia wymieniamy ja na nowa
    12. nową pompkę podłączamy według schematu poprzedniego tylko w odwrotnej kolejności
    13. po podłączeniu zalewamy nie wielka ilością płynu i sprawdzamy czy dział PAMIĘTAJCIE POMPKA NIE MOŻE CHODZIĆ NA "SUCHO" BEZ PŁYNU jedyny taka możliwość to moment opisany w pkt 11
    14. jeśli wszystko działa sprawnie zalewamy płynem do pełna i cieszymy sie sprawnym spryskiwaczem

    tak wiec jak widzicie nie jest to zadanie skomplikowane mi zabrało 40 min ale wam powinno pójść już szybciej

    pozdrawiam Adrian

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Aby post do artów trafił to autor musi sam do admina wysłać.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...me=Submit_News
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    adrian
    Opis
    Opel Vectra
    Od
    21 Mar 2007
    Mieszka w
    Legionowo/Wolin
    dzięki już poleciało
    MDO KB 2.0B+g full opcja +CbUniden 520xl+Santiago 1200>>> HISTORIA ... i teraz juz nie jest tak samo
    Nastała era Viki

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Niedawno opisałem dla któregoś z kolegi jak podmienić, dla mnie zajmuje to ok 5 minut (nie mam osłony silnika więc dostęp jest elegancki). Robiłeś może jakieś fotki? Artykuł byłby czytelniejszy ze zdjęciami
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    janek
    Opis
    mazda 323
    Od
    14 Oct 2007
    Mieszka w
    ipswich/gb
    jak wyglada wymiana w MKIII? pomocy...

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar MICZ
    Opis
    przejściowo żadne
    Od
    11 Jul 2007
    Mieszka w
    mazury
    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    Niedawno opisałem dla któregoś z kolegi jak podmienić, dla mnie zajmuje to ok 5 minut (nie mam osłony silnika więc dostęp jest elegancki). Robiłeś może jakieś fotki? Artykuł byłby czytelniejszy ze zdjęciami
    o to się rozchodzi
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...414&highlight=

    jest nawet foto
    to se ne vrati

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Ford Mondeo , Dacia DUSTER
    Od
    10 Jul 2005
    Mieszka w
    Knurów k.Gliwic

    nie działają spryskiwacze

    Witam, wystąpił u mnie problem ze spryskiwaczami. Nie działaja ani przednie ani tylne. Pompka również nie działa..czy ktos wie gdzie jest bezpiecznik do pompki spryskiwaczy? Może macie jakies sugestie gdzie i czego szukać?
    Mondi Kombi 1.8 TD '00 GHIA
    black panther

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Wymiana wężyków paliwowych i ręcznej pompki paliwa
    By Seraphiel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 17:50
  2. [MkII] Wymiana pompki paliwa
    By Rogaleskoo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 14:46
  3. Wymiana pompki spryskiwacza w MkII - poradnik
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 14:57
  4. [MkIII] Cieknie z pompki od spryskiwacza
    By Rabin in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:07
  5. [MkIII] Wymiana pompki spryskiwacza
    By Trebor70 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2007, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów