+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar maras
    Imię
    Marek
    Opis
    superb
    Od
    10 Jul 2005
    Mieszka w
    sosnowiec

    [MkI] Jeszcze raz - zmiana z mineralnego na półsyntetyk

    Witam, przeczytałem wcześniejsze posty na ten temat i dalej nie mam zdania co do bezpieczeństwa tej operacji. Więc inaczej, podam moje zamierzenie i spytam o opinię.

    Fakty:
    1. Silnik ma 230 tys przebiegu, 1.8 16V bez gazu, ostatni zmierzona kompresja to 13, 13, 13, 11. Nie wiem czy bierze olej, bo cieknie mi gdzieś od spodu na jakimś simmer coś czy silent coś czy innym ustrojstwie (okolice skrzyni biegów). Mechanik mówił, że kupa roboty z naprawą tego, łącznie z opuszczaniem zawieszenia czy coś takiego i dałem sobie spokój. Po prostu dolewam co 3 miesiące ok 0,3 litra no bo sobie kapie na asfalt.
    2. Mondek obecnie zalany jest Platinum Mineral 15W/40 i na tym jeździ już od 40 tys km
    3. Mam zamiar zastosować kurację płynem Motul Engine Clean. Słyszałem dużo dobrego o tym płynie, nie narusza uszczelek, spływa dużo syfu po kuracji, gwarantują to ludzie z Motula.
    5. Potem wymiana filtra oleju i zalanie go Vavoline Maxlife 10W/40

    Dlaczego to chcę zrobić? Bo czas na zmianę oleju już nadszedł, więc czemu nie spróbować czyszczenia płukaną i zmianę oleju na lepszy?

    Pytania:
    1. Czy nie uszkodzę silnika?
    2. Jeśli kapie mi mało od spodu, a na razie naprawiać tego nie będę, to czy po zalaniu rzadszym olejem, jakim jest Maxlife, czy nie będzie kapać więcej?
    3. Jeszcze jedno pytanie. Ile kosztuje NORMALNA cena za wymianę obu progów w mk1 w okolicach Będzina czy Sosnowca ??? Pytanie do ludzi z tych okolic

    Pozdrawiam
    De do do, de da da, its all I want to say to you


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar maras
    Imię
    Marek
    Opis
    superb
    Od
    10 Jul 2005
    Mieszka w
    sosnowiec
    Odświeżam temat....
    Nikt nic nie podpowie?
    De do do, de da da, its all I want to say to you


  4. #3
    Ja jeżdżę na MaxLife. To sprawdzony olej. Silniki na nim cicho pracują. Przed wymianą płukałem silnik. Wszystko jest ok.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    nikt nie chce źle doradzić, nie wiadomo jak wpłynie taka zmiana, półsyntetyk może tak wypłukać silnik, że będzie brał olej, ale niekoniecznie bo może też polepszyć pracę silnika i brać oleju nie będzie, ja np. nie wiedziałem czym miałem zalany (2 lata temu) i zalałem pólsyntetykiem, okazało się że dobrze, dolewam najwyżej 2 setki od wymiany do wymiany co 12000 km.
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo MK1
    Od
    20 Jun 2007
    Mieszka w
    dolnyśląsk
    Silnik Zetec nie powinien pracować na oleju mineralnym! Minimum półsyntetyczny, wiec o 40kkm za dużo nawinąłeś na takim oleju.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar MICZ
    Opis
    przejściowo żadne
    Od
    11 Jul 2007
    Mieszka w
    mazury
    ok, ja mam w tej chwili mineralny , zalany około 10kkm temu.
    czy da radę zrobić cokolwiek w tej chwili żeby wrócić na półsyntetyk??
    powiem szczerze że ten środek MOTUL mnie zaintrygował
    czy ktoś to robił i czy taki zabieg jest bezpieczny?
    moje mechaniki mi mówili że oni nigdy tak nie robili a widzieli już kilka zepsutych silników po zmianie z mineralnego na półsyntetyk.
    goście ponoć godni zaufania, nikt w mieście na nich nigdy nie narzekał...no może tylko na czas oczekiwania na fakturę
    to se ne vrati

  8. #7
    Kursant Awatar maras
    Imię
    Marek
    Opis
    superb
    Od
    10 Jul 2005
    Mieszka w
    sosnowiec
    wysłałem zapytanie do Valvoline:

    Witam,
    mam pytanie dotyczące oleju Maxlife Motor Oil 10W-40.
    Silnik o przebiegu 230 tys km, kompresja w normie, nie bierze oleju. Ostatnie 40 tys jeździł na oleju mineralnym.
    Czy po stosowaniu oleju mineralnego można wlać olej półsyntetyczny Maxlife?


    Oto odpowiedź:

    Szanowny Panie,
    dziękujemy za list. Moze Pan zastosowac olej ML, zalecamy przed wymiana dokonać przeplukania silnika za pomoca produktu Valvoline Engine Flush. Informacja o tym produkcie na naszej stronie www.valvoline.pl.

    Serdecznie pozdrawiam,

    Valvoline Polska
    T: (22) 334 40 50
    F: (22) 334 40 60
    www.valvoline.pl


    Pooglądam sobie ten ich produkt do płukania.

    Natomiast co do Motula - jeden gość z forum Hondy, który baaardzo dobrze zna się na autach, nie ma zastrzeżeń co do tego Motula i sam płukał silnik w swojej Integrze Type R (myślę że nie ryzykowałby byle czego do takiego wózka)

    Pozdrawiam
    De do do, de da da, its all I want to say to you


  9. #8
    Kursant
    Opis
    mondeo MK1
    Od
    20 Jun 2007
    Mieszka w
    dolnyśląsk
    Rok temu kupiłem jednośladowe wozidło, które stało w niemcowni 2 lata w garażu i pytałem sie kolegi mechanika czym płukac silnik to powiedział żeby nie eksperymentować, wiec zalałem olejem, przejechałem 10 km zlałem go i wlałem nowy i wydaje mi sie, że to jest najlepszy sposób płukania silnika. Zalać ojel zrobić mały dystans ( w autach mozna z 1kkm ) i zrobić wymianę.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    teoretycznie powinno byc ok

    poniewaz max Live "uszczelnia" silnik wiec nie powinien spowodowac rozszczelnienia uszczelniaczy walu itp

    ML ma jeszcze jedna wazna zalete-obniza temperature motoru tzn zmniejsza tarcie

    sam wlasnie na dniach robie zamiane z minerala na ML 10/40 ale w tranzicie z przebiegiem 405.000 i sam jestem ciekaw co bedzie

    natomiast co do plukanek silnika to caly czas sie rozgladam za czym sensownym ale wszystkie sa "najlepsze" wiec trudno dokonac wyboru-zdecyduje sie napewno na cos markowego ale na co jeszcze nie wiem
    Adam +48603-78-75-73



Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-06-2021, 07:18
  2. [TD MkI] Zmiana z mineralnego na półsyntetyk
    By yesus78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:46
  3. [Zetec] zmiana oleju mineralnego na pół-syntetyczny lub syntetyczny
    By przemek_sbs2k in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 18:38
  4. [TD MkI] Z mineralnego na pół synte?Problem doborem oleju.. P
    By mondziakmk118td in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 20:23
  5. Przejście z oleju mineralnego na półsyntetyczny
    By marrem in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-05-2007, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów