+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    [MkIII] Dymi, szarpie, gaśnie TDDI - Pomocy (Bydgoszcz)

    Dzisiaj rano zapaliłem Mondka za drugim razem po długim kręceniu. Po południu wracając z pracy zaczął przerywać powyżej 2000obr. Ja mu w pedał a on bardziej szarpie i niebiesko- biały dym. Jak puściłem na luz to mi zgasł. Na szczęście była ślepa uliczka obok i na luzie tam zjechałem. Kręciłem go z 7 razy i nie odpalił, dopiero po długich męczarniach odpalił. Pokulał troche i wróciło do normy. Jadąc dalej po kilku km znowu zaczął szarpać i przy próbie przygazowania znowu jasny dym. Przysłuchałem mu się i słychać jak to charakterystyczne "grzechotanie" przy 2000obr przerywa. Jakby paliwo nie dochodziło. Koledzy pomóżcie i doradźcie co mam sprawdzić i ewentualnie jakiś dobry uczciwy zakład w Bydgoszczy. Zastanwiam się tez nad filtrem paliwa, bo zauwazyłem na przewodach przy filtrze mocne pocenie. Autko mam miesiąc i juz takie klocki............................................ Kontrolka od świec się nie zapala!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Sylwek, ja obstawiam filtr paliwa. Pierwsze co przychodzi do głowy. Zwłaszcza, że jakieś tam pocenie zauważyłeś. A kiedy ostatnio był wymieniany?
    A jeśli chodzi o dobry warsztat, to ja jeżdżę na Pucką 14a (albo 4a) nie pamiętam dokładnie numeru bo jeżdżę na pamięć. Warsztat zajmujący się tylko i wyłącznie Dieslami i ma dobrą renomę.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    OK . Nie wiem kiedy był filtr zmieniany bo autko mam miesiąc. Ale żeby filtr az takiego bałaganu narobił?????????????

  5. #4
    kiepskie paliwo nalałes ( kontrolka powinna sie zaswiecic na twoje nieszczescie) albo filtr paliwa niedrozny jest.Mozliwe ze jedno i drugie naraz

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Własnie miałem awaryjny dość niemiły wyjazd i o dziwo autko nie odmówiło posłuszeństwa ( na szczeście). Zapalił normalnie i wchodził płynnie na obroty. Odnośnie paliwka to w piątek nalałem przy Auchan ale do niedzieli wyjeździłem wszystko. Wczoraj zatankowałem na Shellu. Zawsze tankuje na Shellu i Neste i nigdy nie było problemów. Chyba ze w tym p.....nym markecie nalali gówna i zostało we filtrze. Jutro nie mam czasu ale pojutrze się zabiore za wymiane filtra i wleje jakiś przeczyszczacz. Dzieki za odpowiedzi chłopaki!!! W piątek opisze co i jak.
    Pozdrawiam!!!

  7. #6
    Niejeden raz korzystalem ze stacji przy Auchanie i to zarowno dieslem jak i benzyniakiem z LPG.Nie spotkalem sie ze złym paliwem na tej wlasnie stacji

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Jarosław
    Model
    MKIV
    Silnik
    PowerShift
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI
    Od
    27 Mar 2007
    Mieszka w
    Warszawa Praga Południe
    także wiele razy tankowałem w Oszołomie i było ok!!

  9. #8

    Re: [MkIII] Dymi, szarpie, gaśnie TDDI - Pomocy (Bydgoszcz)

    Cytat Zamieszczone przez sylwek1980
    ...zapaliłem Mondka za drugim razem po długim kręceniu......
    ....zaczął przerywać powyżej......
    ....ja mu w pedał a on bardziej szarpie i niebiesko- biały dym.
    ....puściłem na luz to mi zgasł.
    ....Kręciłem go z 7 razy i nie odpalił, dopiero po długich męczarniach odpalił...
    Miałem takie same objawy. Wymiana filtra NIE POMOGŁA . Ale sie w ASO zdziwili bo to oni wymieniali
    filtr i miało grać.
    Jak wymiana filtra U Ciebie nie pomoże to możesz czytać dalej..
    Ale do rzeczy:
    Odłącz wszystkie przewody paliwowe od filtra.
    Pod autem niedaleko tylnego prawego koła jest pompka paliwa która pcha paliwo do filtra. Tam trzeba rozłączyć (jest tam taka szybkozłączka) i najnormalniej w świecie dmuchnąć ciśnieniem z kompresora w stronę baku!!! Jak już będziesz miał wszystko rozłączone to profilaktycznie możesz dmuchnąć od strony filtra żeby przedmuchać przewody. Tak u mnie zrobili i to ZADZIAŁAŁO. :metal
    W aso stwierdzili że w baku jest takie małe siteczko żeby sie paprochy nie dostawały do pompki i tam mogło się nazbierać paprochów. Jak dmuchnęli to w baki zabulgotało okropnie i paprochy rozgoniło. Tak stwierdzili tak zrobili, no ale to zdało egzamin. Nie podoba mi się to za bardzo bo kiedyś te paprochy znów się zejdą do sitka - a tego nie wiem kiedy to nastąpi. W aso stwierdzili że "nieprędko", ale to dla mnie żadna data.
    Jedno jest pewne, auto pali od strzału , nie szarpie, i jeździ jak dawniej. Pozdrawiam.

  10. #9
    W takim przypadku trzeba by zbiornik calkowicie oczyscic a najlepiej to zrobić po wymontowaniu.Niestety w palstikowych zbiornikach "korek spustowy "nie istnieje a szkoda

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    ale wyssać paliwko, się da
    wypisuję się z tego kraju...

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Od
    28 Jul 2006
    Mieszka w
    WIELKIE KSIĘSTWO WROCŁAWSKIE
    mialem to samo kiedys w benzynie....zaraz jak sprowadzilem auto....mechaniory za glowe sie zlapaly jak zobaczyli jaki syf byl w baku...za pierwszym razem sciagneli paliwo i pojechalem kilka km i to samo (zasysa paliwo z tym syfem i auto sie dlawi a jak dasz mu odpoczac to syf osiada i kawalek mozesz przejechac normalnie dopoki znowu nie zaciagnie) wiec wrocilem do warsztatu i nie obylo sie bez wyciagania zbiornika paliwa i mycia go kercherem ) pomogolo..

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    ale wyssać paliwko, się da
    ale nie oczyscisz zbiornika dokladnie

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    W takim przypadku trzeba by zbiornik calkowicie oczyscic a najlepiej to zrobić po wymontowaniu.Niestety w palstikowych zbiornikach "korek spustowy "nie istnieje a szkoda
    Ale żeby wymontować zbiornik paliwa to musisz auto zostawić u mechanika co najmniej na jeden dzień, no i trzeba za to zapłacić.
    Ale oni i tak nie doczyszczą zbiornika tak dokładnie bo tam w środku są przegrody które uniemożliwiają ropie (benzynie) gwałtowne przemieszczanie się.
    Więc czy jest sens wydawać kasę mając świadomość że i tak tego nie doczyszczą.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No wczoraj wymieniłem filterek. Ten stary był nieźle zasyfiony w środku (cały czarny). Narazie jest OK. Troche mało nim wczoraj jeździłem. ZObaczymy co sie bedzie działo przez najbliższe dni. Z tego starego filtra przewody zeszły bardzo lekko, natomiast na nowy wchodziły bardzo ciasno. Będe obserwował czy się coś tam nie poci czasami.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Od
    28 Jul 2006
    Mieszka w
    WIELKIE KSIĘSTWO WROCŁAWSKIE
    Cytat Zamieszczone przez Czoper
    Więc czy jest sens wydawać kasę mając świadomość że i tak tego nie doczyszczą.
    mysle ,ze jezeli dalej sie dlawi to jak najbardziej ma to sens ! ja mialem wymieniony filtr i odciagniete paliwo i po kilkunastu km ponownie to samo sie stalo a dopiero po wyciagnieciu baniaka i dokladnym umyciu karcherem wszystko wrocilo do normy...wiec czasami warto zainwestowac troche kasy a nie miec problemow ,ze w pewnym momencie sie zaczyna dlawic. Ale moze kolega mial tylko filtr zawalony a syfu nie za wiele i bedzie oki.

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez Czoper
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    W takim przypadku trzeba by zbiornik calkowicie oczyscic a najlepiej to zrobić po wymontowaniu.Niestety w palstikowych zbiornikach "korek spustowy "nie istnieje a szkoda
    Ale żeby wymontować zbiornik paliwa to musisz auto zostawić u mechanika co najmniej na jeden dzień, no i trzeba za to zapłacić.
    Ale oni i tak nie doczyszczą zbiornika tak dokładnie bo tam w środku są przegrody które uniemożliwiają ropie (benzynie) gwałtowne przemieszczanie się.
    Więc czy jest sens wydawać kasę mając świadomość że i tak tego nie doczyszczą.
    Niestety czasochłonne to jest i bez demontazu sie nie da zrobic poprawnie.
    Sens jest bo idzie wyczyscic dobrze,trzeba tylko chciec a nie tworzyc teorie do praktyki

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez lysiolec1
    [....a dopiero po wyciagnieciu baniaka i dokladnym umyciu karcherem wszystko wrocilo do normy...
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Sens jest bo idzie wyczyscic dobrze,trzeba tylko chciec a nie tworzyc teorie do praktyki
    1. lysiolec1 - Ok przyznaje Ci racje bo znalazłeś mechanika który zrobił to co do niego należało
    2. krzys-68 - cytat "....trzeba tylko chcieć...". Nie oskarżaj mnie o "tworzenie teorii do praktyki" bo jako członek zarządu najprawdopodobniej czytasz większość tematów tego forum i była tu niedawno dyskusja o niedokręconych śrubach kół w samochodach i wypowiadało się tam wiele osób z różnych rejonów Polski gdzie mieli podobne "przygody". Więc to co napisałem powinno być traktowane jako "dmuchanie na zimne" czego przykładem jest odpowiedź -lysiolec1 gdzie wynika że jest zadowolony z dobrze wykonanej usługi czego nie można wnioskować z odpowiedzi wielu forumowiczów z tematu.
    http://mondeoklubpolska.org/modules....niedokr%EAcone

    Ja ogólnie jestem za tym żeby ograniczyć koszty niepotrzebnych wydatków, ale w naszym kraju wszystkio robi się tak żeby ludzi naciągać na wydatki. Był temat na tym forum o kratce (dokładniej o jej demontażu).
    Sam musiałem taką kratkę zdemontować. Gość rachunek za "demontaż" wystawił kasę skasował, a z biura nie wyszedł "bo tak w przepisach stoi"
    Na świecie paliwo drożeje i tanieje - a u nas drożeje jak wszędzie, jak na świecie tanieje to u nas cena stoi na tym samym poziomie, jak na świecie znów drożeje do poprzedniego poziomu ( z przed zniżki) to u nas znów leci w górę) Ok, ok trafiają się delikatne obniżki ale ile ich jest i jakie ( 50 gr. podwyżka - 10 gr zniżka)
    Dlatego też patrzę na wiele spraw bardzo wnikliwie, bo jak chyba wszyscy zauważyli że zalewa nas chińszczyźniana tandeta to i powoli usługi nabierają chińszczyźnianej jakości jeżeli tylko usługodawca zauważy że klient się "nie zna na rzeczy", a z drugiej strony przepisy są naszym kraju tworzone tak abyś "musiał wydać kasę"
    Nawet to fajne forum jest stworzone po to aby wymieniać informację między użytkownikami mondasów co na pewno nie przysparza klientów serwisom bo podpowiadamy sobie jak co naprawić żeby ograniczyć koszty.
    1 kwietna 2006 "lyssy" założył temat - jak wyczyścić przepływomierz-
    18 listopada 2006 założyłem temat "Sztuczki i kruczki MKIII"
    Zwróć uwagę na odstęp pomiędzy założeniem tematów i frekwencję odwiedzin. Tu nie autor ma znaczenie tylko to co ludzie opisują jak coś zrobić samemu bo się da i jest taniej więc nie trzeba jechać do serwisu i bulić za usługą grubą kasę jak nie trzeba.
    Dlatego też lektura tego forum jest bardzo ciekawa, mimo że nie wypowiadam się jak nie mam nic nowego do wniesienia do danego tematu,. Pozdrawiam wszystkich.

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    22 Jan 2007
    Mieszka w
    warmińsko-mazurskie
    A tak przy okazji:
    Kto odpowie jak często trzeba wymieniać filtr paliwa w tddi. Czy jest sens wymieniać go razem z wymianą filtra oleju?

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez Czoper
    2. krzys-68 - jako członek zarządu najprawdopodobniej czytasz większość tematów tego forum
    Większośc tematów (jak nie wszystkie) musi przeczytać moderator (wynika to z jego obowiązków jako moderatora). Funkcja pełniona przez Krzysia w zarządzie Stowarzyszenia Mondeo Klub Polska nie jest równoznaczna z byciem moderatorem. Zarząd Stowarzyszenia to nie zarząd forum

  21. #20
    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    Cytat Zamieszczone przez Czoper
    2. krzys-68 - jako członek zarządu najprawdopodobniej czytasz większość tematów tego forum
    Większośc tematów (jak nie wszystkie) musi przeczytać moderator (wynika to z jego obowiązków jako moderatora). Funkcja pełniona przez Krzysia w zarządzie Stowarzyszenia Mondeo Klub Polska nie jest równoznaczna z byciem moderatorem. Zarząd Stowarzyszenia to nie zarząd forum
    :metal
    czytam i pisze jak mi czas pozwoli ale tez nie wszystko,tylko to co mnie interesuje i na czym sie znam( tak mi sie wydaje ale nieomylny na szczescie nie jestem ).Na forum jako uzytkownik jest na równi z Wami,bez dodatkowych "forów" z racji pełnienia funkcji w Stowarzyszeniu.Podlegam takim samym obowiazkom i mam takie same oprawa jak wszyscy uzytkownicy jak słusznie zauwazył Marcin

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Gaśnie,szarpie.Pomocy
    By ben44 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 23:59
  2. Focus 2000 tddi szarpie i gasnie podczas jazdy. POMOCY
    By karollos in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 14:29
  3. [Zetec]szarpie gaśnie cuda nie z tej ziemi pomocy!!!
    By czarny255 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 16:46
  4. [TDDi 2.0 mkIII ] Awaria,szarpie przy rozgrzarzynm POMOCY
    By jakub_wr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 00:00
  5. POMOCY!!! - dalej dymi i szarpie silnikiem
    By iroc_z in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2005, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów