+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    temperatura i nierównomierna praca silnika

    witam wszystkich ja w swoim mondeo mam zamontowana instalacje gazowa i nie moge dogrzac silnika jestem juz po wymianie termostatu i problem nie zniknal no i w ogole mam z nim troche problemu gdy jade na gazie po wrzuceniu na luz obroty powinny sie zatrzymac na ok 900 a u mnie spada nizej i dopiero wraca do 900, przy prawo skrecie zadaza mu sie zgasnac ale tylko przy skrecie w prawo. Padło podejrzenie na sonde no to ja wymienilem i dalej to samo. Prosilbym o pomoc auto juz dalo mi popalic i chcialbym cos z tym zrobic tak zeby bylo dobrze

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna

    Re: temperatura silnika

    Cytat Zamieszczone przez belmo_pl
    witam wszystkich ja w swoim mondeo mam zamontowana instalacje gazowa i nie moge dogrzac silnika jestem juz po wymianie termostatu i problem nie zniknal no i w ogole mam z nim troche problemu gdy jade na gazie po wrzuceniu na luz obroty powinny sie zatrzymac na ok 900 a u mnie spada nizej i dopiero wraca do 900, przy prawo skrecie zadaza mu sie zgasnac ale tylko przy skrecie w prawo. Padło podejrzenie na sonde no to ja wymienilem i dalej to samo. Prosilbym o pomoc auto juz dalo mi popalic i chcialbym cos z tym zrobic tak zeby bylo dobrze
    Co do tego gasniecia przy skrecie... gdzies jakis czas temu czytałem, ze dzieje sie tak po zamontowaniu reduktora(?) prostopadle do kierunku jazdy... Wtedy przy skrecie wychyla sie on wraz z całym nadwoziem, co powoduje chwilową przerwe w dopływie LPG... nie wiem ile jest w tym prawdy - to tylko zasłyszana opinia tudzież mit...

  4. #3
    wszystko się zgadza co do tego skretu tylko ze tak sie dzieje nawet przy predkosci 5km/h jestem juz po wymianie 3 reduktorów idalej to samo ale to mnie tak nie martwi jak spadek obrotow na prostej drodze bo to jest troche nibezbiecznie bo siada mi wspomaganie kierownicy

  5. #4
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez belmo_pl
    wszystko się zgadza co do tego skretu tylko ze tak sie dzieje nawet przy predkosci 5km/h jestem juz po wymianie 3 reduktorów idalej to samo ale to mnie tak nie martwi jak spadek obrotow na prostej drodze bo to jest troche nibezbiecznie bo siada mi wspomaganie kierownicy
    a moze po prostu dmucha za bardzo w dolot??dlatego obroty spadają...




    PS. Uzupełnij info w profilu...przynajmniej o miasto

  6. #5
    ta opcje tez juz sprawdzalem sciagalismy gume i dalej to samo. Zastanawiam sie nad tym czujnikiem wolnych obrotow moze on nie dziala wpelni sprawnie.

  7. #6
    u mnie zgasł kilka razy przy skręcie w lewo z dohamowaniem...cóż - trzba się przyzwyczaić i tyle.. Natomiast bujanie obrotów też mam. Sondę zmieniałem, niewiele pomogło....natomiast jak silniczek krokowy zastąpiłem zwykłym dławikiem to się ustabilizowało, więc dla mnie jest to wina elektroniki....albo ustawienia parametrów gazu, może wgranie innego oprogramowania do centralki gazu pomoże..A jaką masz centralkę? ja mam bingoS . Jak się zrobi cieplej to zacznę walczyć.
    U mnie parownik jest tak prostopadle do kierunku jazdy więc zakręty nie robią mu żadnej różnicy - już prędzej przyspieszanie lub hamowanie.
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Biały, już manual, czarne szyby..urwany kawałek zderzaka

  8. #7
    Wysłany: Nie Mar 06, 2005 1:58 pm Temat postu:

    --------------------------------------------------------------------------------

    u mnie zgasł kilka razy przy skręcie w lewo z dohamowaniem...cóż - trzba się przyzwyczaić i tyle.. Natomiast bujanie obrotów też mam. Sondę zmieniałem, niewiele pomogło....natomiast jak silniczek krokowy zastąpiłem zwykłym dławikiem to się ustabilizowało, więc dla mnie jest to wina elektroniki....albo ustawienia parametrów gazu, może wgranie innego oprogramowania do centralki gazu pomoże..A jaką masz centralkę? ja mam bingoS . Jak się zrobi cieplej to zacznę walczyć.
    U mnie parownik jest tak prostopadle do kierunku jazdy więc zakręty nie robią mu żadnej różnicy - już prędzej przyspieszanie lub hamowanie.


    PAROWNIKI MIALEM DWÓCH TYPOW DOKLADNIE TO NIE WIEM JAKIE MODELE ALE WLOSKIE ELPI. TO NA PEWNO JEST WINA ELEKTRONIKI TYLKO CHCIALBYM WIEDZIEC GDZIE

  9. #8

    mój też falował i obroty spadały nawet do 400/min

    ale pomogła wizyta w serwisie u gazowników i spuszczenie oleju z reduktora...co ok 30 tys pominno się przeprowadzić oczyszczenie reduktora z syfu, który tam się zbiera. jak jest go za dużo to podczas niskich temp. gęstnieje i nie pozwala efektywnie pracować membranie....

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika oraz drżenie silnika na niskich obrotach.
    By Rafau in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 17:39
  2. [Duratec] spalanie a temperatura silnika, termostat ???temperatura 78-80 stopni
    By dgra86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 02:25
  3. [Zetec] Temperatura silnika i nierówna praca silnika.
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 12:26
  4. [MkII] Temperatura silnika
    By fibol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 19:46
  5. temperatura silnika w MkI 1,8 TD
    By michur in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 13:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów