+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    kasztelanek
    Gość

    Ciężko odpala na ciepłym silniku plus inne powiązane problemy

    Witam.

    To mój pierwszy post więc witam kolegów i po krótce postaram się opisać problem (szkoda że mój pierwszy post jest problemem ).

    A więc autko to :

    Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM 2002 rok zakupione jakieś dwa lata temu.

    Opiszę mniej więcej historię problemu:

    Problem zaczął się w zimę kiedy to miałem okropne problemy z odpalaniem i już 2 razy musiałem ruszać z kabla.
    No to sprawdziłem świece i okazało się że 3 są spalone a ostatnia czwarta na którą lało (chyba olej ??? ) była o dziwo ok.
    Nie pomogło, po przejechaniu 5 km autko zgasło.
    Sprawdziłem ładowanie - BRAK ! No to wymieniłem alternator na nowy - odpala, jeździ, nie gaśnie.
    Ale po zimie zaczęły się problemy z wtryskiwaczami, silnik nierówno pracował, głośno klekotał i puszczał strasznie duże bąki przy odpalaniu.
    Więc pojechałem sprawdzić wtryskiwacze, dokładnie są to wtryskiwacze BOSCH. Jeden lał bo ktoś kiedyś podłożył dodatkową podkładkę pod tą iglicę i cały czas dawał na przelew. Po wymianie czy tam lekkiej regeneracji (myjka ultradźwiękowa + polerka) autko ładnie odpaliło bez bąka i sadzy i stało się żywsze. Niestety po przejechaniu 5 km franca się zacięła na amen, tj. wtryskiwacz.
    Kupiłem identyczny używany - autko odpala, jeździ, nie gaśnie.

    Ale i tu powstał problem z odpalaniem.
    Jak wstaje rano i idę do mondka żeby go odpalić to na dotyk dosłownie, ale przejadę się nim dosłownie na krótkim odcinku tj. jakieś 10km i zgaszę to już ma problem żeby odpalić.
    Tzn. odpali ale z trudem wejdzie na 700 obrotów (tak jakby go przymuliło) i za jakieś 2-3 sec wejdzie na normalne obroty 900-950.
    Dochodzi do tego jeszcze falowanie obrotów mniej więcej między 900 a 1000 które strasznie wnerwia. Czasem po dłuższej jeździe jak stoję na światłach potrafi sobie sam dodać na 1200

    Ale odnośnie odpalania to jest mega problem. Co niby że po 10km nie doładuje mi akumulatora a sam akumulator się wyładowuje? Mam nowe świece, nowy alternator, nowy akumulator i sprawdzone wtryskiwacze.

    Mógłbym tak opisywać problem w nieskończoność bo z tego problemu wynikło jeszcze więcej i ja już naprawdę nie wiem w co ręce włożyć a nie chce się narażać na koszty.

    Odczułem także brak mocy na biegu 1,2,3 - straszne klekotanie silnika a autko i tak stoi w miejscu (praktycznie więcej huku niż akceleracji) jedynie na 4 i 5 jeździ w miarę.

    Sorki za rozpisanie tematu ale w moim aucie od 2 lat nie uświadczyłem żadnych przyjemnych wrażeń, mogę dodać że rok temu pękł wałek rozrządu o_O

    Pomóżcie albo chociaż naprowadźcie od czego zacząć.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Uklad dolotowy jest szczelny??

  4. #3
    kasztelanek
    Gość
    Tego nie jestem peny bo mam małe obawy odnośnie uszczelek od IC te takie prostokątne.
    Czy jak się założy uszczelki i IC i wszystko dokręci śrubami to powinno te uszczelki troche widać czy powinny być całkowicie schowane?
    U mnie to wygląda tak jakby były lekko wydmuchane.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez kasztelanek Zobacz posta
    Ale i tu powstał problem z odpalaniem.
    Jak wstaje rano i idę do mondka żeby go odpalić to na dotyk dosłownie, ale przejadę się nim dosłownie na krótkim odcinku tj. jakieś 10km i zgaszę to już ma problem żeby odpalić.
    Tzn. odpali ale z trudem wejdzie na 700 obrotów (tak jakby go przymuliło) i za jakieś 2-3 sec wejdzie na normalne obroty 900-950.
    tutaj bym się przyjrzał przekaźnikowi pod akumulatorem, już było kilka takich usterek i obyło się na wymianie tegoż przekaźnika (zanim jakiś magik zacznie Ci regenerować pompę)
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  6. #5
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo Ghia
    Od
    18 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    i ja Również odczuwam ten kłopot
    To chyba Przypadłość Mondeo z 2001 r tak wnioskuje po przeczytaniu Googlów .

    a ile ten przekaźnik kosztuje ?
    czy jakoś go reanimują ?

    Mój pali rano na dotyk. ale delikatnie pofaluje przez chwile na obrotach i pozniej Glanc

    gorzej jak jak zagrzeje odstawie na chwile, w Wsiadam
    a silnikiem rzuca na boki i pali jakby nie mógł.
    Gasze ponownie zapalam i pali Elegansio

  7. #6
    Kursant Awatar dariuszjelcz
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 TDDi 115KM
    Od
    06 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    tak to chyba ich bolączka... u mnie jest to samo i na razie nie ma złotego środka na ten problem.
    trochę to denerwujące, ale chyba nie ma sensu ładować pieniędzy magikom.
    Przekaźnik raczej bym odrzucił, byłby problem w ogóle z odpaleniem, a nie tylko jak stygnie.
    Ostatnio 'fachowiec", który "podobno" miał do czynienia z mondeo tddi stwierdził, że profesjonalna regeneracja wtrysków pomoże.

    pozdrawiam
    fire causes

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez Sparco Zobacz posta
    a ile ten przekaźnik kosztuje ?
    Z tego co kojarzę +/- 100,-


    Cytat Zamieszczone przez dariuszjelcz Zobacz posta
    Przekaźnik raczej bym odrzucił, byłby problem w ogóle z odpaleniem, a nie tylko jak stygnie.
    Darecki, nie tak do końca, w kilku sytuacjach pomogło...
    Elektrykiem nie jestem i nie potrafię tego wytłumaczyć, ale poszukajcie troszkę a znajdziecie kilka postów na ten temat...

    Dodam tylko, że u mnie pomagało np. przetrzymanie rozrusznika dosłownie 1 czy 2sek. na ciepłym silniku i łapał bdb...
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    miałem podobnie ze wzrostem obrotów i falowaniem i obrotami na poziomie 500 - 600 ! też miałem NOWY ORYGINAŁ alternatora i wszystko ustało gdy zmieniłem alternator ( na regenerowany )ładowanie niewiększe niż 14,5 V !!! nie słuchać beretów - jeden mi wciskał ,że może być 17 V jak GEM tak zdecyduje !

  10. #9
    Kursant Awatar adasqp
    Opis
    Mondeo MK3 TDDi
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Miałem dokładnie to samo
    Wystarczył środek do czyszczenia układu wtryskowego i dobra ropa z shell'a, a juz chcieli mnie na regeneracje pompy naciągac

    8tys spokój już
    Ostatnio edytowane przez adasqp ; 06-05-2012 o 15:42
    DIESEL POWER...!
    Powered by Master Heko! : 138,8KM 349 Nm. A jak!

    http://imageshack.us/photo/my-images...tddi115km.jpg/


  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Sparco Zobacz posta
    a ile ten przekaźnik kosztuje ?
    czy jakoś go reanimują ?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owej-VP44-TDDI
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  12. #11
    Kursant Awatar dariuszjelcz
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 TDDi 115KM
    Od
    06 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    A jednak alternator...

    Nie uwierzycie...

    Po przejechaniu 110 tys. km z bolączką ciężkiego odpalania na ciepłym silniku problem został rozwiązany.
    W zeszłym tygodniu padł mi alternator - nagle. Okazało się, że nie nadawał się do naprawy i elektryk zaproponował mi regenerowany (na szczęście!!!) do TDDi.

    Po wymianie alternatora problem znikł jak ręką odjął.
    Szukałem na angielskich forach i okazuje się, że alternatory do TDCi są inne niż do TDDi i nie można ich zamiennie stosować.
    Na szczęście nie zdecydowałem się na wymianę wtrysków, pompy, zbiornika, i 3/4 samochodu bo i tak by to nic nie dało. Nie szukajcie dziury w całym jak autko mimo wszystko jeździ. Problem sam się rozwiąże z czasem.

    Ja tymczasem pije sobie piwko, bo naprawdę sprawiło mi to dużą radość. Mój Mondziusz ma już 330 tys. km i nie zamienię go na innego.

    pzdr
    fire causes

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Ford Mondeo mk3 ciężko odpala na zimnym silniku.
    By kowallus in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 13:13
  2. [TDCi MKIV] MkIV nie odpala na ciepłym silniku
    By repo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 00:01
  3. [Duratec] problemy z biegiem jałowym na ciepłym silniku mk3 2.5
    By qba_m in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 22:10
  4. [Duratec] Mondeo 1.8 16V ciężko odpala na zimnym silniku
    By Warszawiak833 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 22:01
  5. [MkII] [MKII] Nie odpala na ciepłym
    By MIMI in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów