+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    [MkII] Mondek Kombi 2,5L V6 1998 silnik

    Jak w temacie. Od miesiąca spada (wypada) z silnika od dołu - jakby z części wydechu - rurka "gumowa". Po wejściu w obroty około 4000, poprostu spada i od tego momentu moc silnika gwałtownie maleje. Po nałozeniu jej na miejsce wszystko wraca do normy i gdy znów około 4000 to spada. Byłem u paru "fachowców" i nikt nie był w stanie mi pomóc. Na mój chłopski pomysł to chyba mam "przytkany" wydech, ale .. ja już nic nie wiem. Gdy rurka spadnie to słychać jakby "syk powietrza" i czuć spaliny. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc ? . Z góry dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    może to rurka od EGR-a ??
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #3
    GrekuPL

    A skąd ja mam wiedzieć co to nawet EGR.
    Mimo , że już mam parę latek i lubię grzebać w autku to za "cholerkę" nie wiem do czego te rurki są. Jest tych rurek 2 sztuki. Odchodzą od części wydechu u dołu (pod lub z tyłu) silnika i wchodzą gdzieś w połowie wysokości silnika też od tyłu (patrząc z przodu autka).

    Dla mnie najlepszą poradą jest "łopatologiczne" wytłumaczenie dlaczego one spadają.

    Powodzenia i z Góry dziękuję.

  5. #4
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Na mój chłopski pomysł to chyba mam "przytkany" wydech
    Tak to wygląda.

    System EGR odpowiada za recyrkulację spalin: w pewnych warunkach część spalin jest podawana z powrotem do dolotu celem obniżenia temperatury spalania i poprawy "ekologii". Komputer silnika kontroluje pracę EGRu (przepływ spalin) poprzez pomiar różnicy ciśnień na rurce idącej z wydechu do dolotu (zaworu EGR). Rurka ta ma zwężkę, a sprzed i zza zwężki odchodzą rurki do przetwornika różnicy ciśnień (zapewne wisi na grodzi - prostokątne pudełko z dwoma króćcami i wtyczką). I zapewne jedna z tych rurek u Ciebie spada, co może wskazywać na duże ciśnienie w wydechu = zatkany wydech.

    Chociaż jeszcze zastanawia mnie opis problemu: czy założenie wężyka "odmula" samochód powyżej 4000, czy też ez względu na wężyk powyżej 4000 nie chce jechać?
    Dobra, zmiana!

  6. #5
    Lyssy

    Chociaż jeszcze zastanawia mnie opis problemu: czy założenie wężyka "odmula" samochód powyżej 4000, czy też ez względu na wężyk powyżej 4000 nie chce jechać?
    Sliczne dzięki za podpowiedź.

    Jeżeli chodzi o wężyk to jest tak.

    1. Jak spadnie to silnik wół. Dochodzi do około 2500-3000 obr. i koniec.Na oko zamiast 173kM jest może 50kM (konie Mech.)

    2. Jak założę go na swoje miejsce jest OK. Moc silnika wzrasta i ma przysłowiowego "kopa". Jednak jak będę jechał przez około 500m do 1km z "obrotami" około 4000 to wężyk ponownie spada i znowu jest jak w pkt.1 .

    Ostatnio wymieniłem środkowy a właściwie to chyba 1-szy tłumik za katalizatorem. Dwa następne są od nowości (1998).

    Jeszcze raz serdecznie Dziękuję.
    Powodzenia.
    PS. Szrot mi zostaje z tymi tłumikami. Jadę.

Podobne wątki

  1. [MkII] MK2 1998 2.0b+g kombi amortyzatory tyl
    By RaFi_mk2V6 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 15:34
  2. [MkII] 1.8 TD(i) ? 1998 kombi.Jak rozróznic mondeo TD od TDi
    By cezi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2006, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów