+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    szwarc
    Gość

    ŚCIĄGANIE PASKA KLINOWEGO (WIELOROWKOWEGO)

    WITAM TO ZNOWU JA
    Pytanie
    Jak ściągnąć pasek klinowy w MKII 1.8 16 V, KOMBI.
    Musze wymienić rolkę (górną - nie tą z napinaczem), więc muszę przynajmniej poluzować pasek, aby ją odkręcić.

    Zdjęcie rolki o którą mi chodzi:



    A żeby poluzować pasek, jak się domyślam muszę operować tą dolną rolką napinającą.
    Rysunek rolki napinającej pasek (tej dolnej).



    Jak się tym operuje ?
    Nie chcę cos spieprzyć więc pytam.

    Czy może wystarczy, że odkręcę sama górną bez luzowania paska (tylko nie wiem, czy da sie ją potem włożyć na miejsce) ?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Trzeba odkręcić napinacz z rolką nie górne koło i wymienić zużytą rolkę tak jest najlepiej :metal

  4. #3
    szwarc
    Gość
    Trzeba odkręcać cały napinacz ?????? Bardzo słaby dostęp, przynajmniej bez kanału.

    A nie można tylko jakoś poluzować pasek ? Przecież tak samo jakoś się go naciąga.

    Z tyłu, na tym napinaczu wystaje jakiś bolec (widać go na rysunku), zastanawiam się czy to on nie jest od luzowania tego paska.

    Nie chcę próbować, bo muszę mieć pewność, jutro jadę autem na wczasy i jak coś skopię to jestem zablokowany, a mieszkam na wsi więc za bardzo nie mam teraz jak dojechać po części.

  5. #4
    waldemarz
    Gość
    Jezeli jest to ten pasek co jest i na alternatorze, to czy nie powinno sie poluzowac tez alternator, bo chyba za pomoca niego tez sie naciaga pasek.?

  6. #5
    szwarc
    Gość
    Kurcze to jest pasek od alternatora jednak alternator jest zamontowany na sztywno, kluczem napewno jest ten napinacz na dole, jednak tak jak pisałem nie mogę eksperymentowac !

    Szukam kogoś, kto już ściągał pasek przy takim napinaczu i wie napewno co i jak zrobić aby ściągnąć ten cholerny pasek

    Cały czas myślę o tym bolcu, jednak nie mam pewności.


  7. #6
    waldemarz
    Gość
    Posluchaj Swarc robisz tak:

    Jesli masz u dolu samonapinacz ktory jest na sprezynie to najpierw naciagasz ten samonapinacz aby poluzowal sie pasek i potem pasek zdejmujesz, potem wymieniasz te swoje gorne kolko i spowrotem nakladasz pasek znowu naciagajac ten samonapinacz. Mechanior powiedzial mi abys zaznaczyl sobie jak idzie pasek aby potem ten nowy tak samo wstawic, mysle chyba ze chodzi o kierunek ruchu paska. Jesli paska nie zmieniasz bo jest tez dobry to zaznacz na pasku i na kole sobie miejsce kreska aby ten pasek ponownie umiescic w tym samym miejscu. Powiedzial mi ze sa 2 rodzaje samonapinacza: jeden to wlasnie na sprezynie ktory sie podnoszac luzuje naciag paska i go sie zdejmuje, drugi rodzaj to na 3 sruby ktory sie poprostu luzuje na srobach i tez sie sciaga pasek. Pamietaj o zaznaczeniu miejsc na pasku i kole oraz narysuj sobie strzalke w ktorym kierunku pasek powinien isc, abys nie zalozyl go odwrotnie. Tu nie chodzi o pomylke spodu z gora tylko ze kazdy pasek nowy zawsze ma strzalke w ktorym kierunku nastepuje ruch paska.

  8. #7
    szwarc
    Gość
    Być może jest tak jak napisałeś. Widać przy tym napinaczu naciąg reguluje się samoczynnie. Sprawdzę to po wakacjach jak przyjadę, teraz już nie dam rady jest dosyć późno a i tak już nie dostanę części. Mam nadzieję, że przez wakacje przetrzyma. Zobaczymy. Narazie dzięki - odpowiem jak zrobię. Jeśli jest tak jak napisałes masz u mnie duże

  9. #8
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez szwarc
    Być może jest tak jak napisałeś. Widać przy tym napinaczu naciąg reguluje się samoczynnie. Sprawdzę to po wakacjach jak przyjadę, teraz już nie dam rady jest dosyć późno a i tak już nie dostanę części. Mam nadzieję, że przez wakacje przetrzyma. Zobaczymy. Narazie dzięki - odpowiem jak zrobię. Jeśli jest tak jak napisałes masz u mnie duże
    Ale na twoim miejscu wzialbym w podroz zapasowy pasek klinowy i kolko to co chcesz zmienic. Odpukac ale tak na wszelki wypadek.

  10. #9
    szwarc
    Gość
    Pasek kupie jutro po drodze. Rolki nie mam ale kupię łożysko (chociaż też nie wiem jakie) więc wezme takie jakie jest w opisie zmiany rolki w DIESEL-U 6203 2R, ze dwa młotki i inne bajery - mam nadzieję, że wczasy nie zmienią mi się w warsztat samochodowy.
    Pozdrawiam nara.

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Szwarc sprawdź czy ten bolec jest ruchomy. Jak tak to jest to blokada rolki po jej zluzowaniu. Luzujesz rolkę na sprężynie i wyciągasz pasek, wymieniasz i odpuszczasz bolec no i sprawa zakończona. :metal

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Mk 3 Schemat montażu paska klinowego (wielorowkowego)
    By Matius in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 07:06
  2. [TDCi MKIII] Napinacz paska wielorowkowego
    By rafek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 00:14
  3. [TDCi MKIII] Napinacz paska wielorowkowego
    By sd123 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 14:53
  4. napinacz paska wielorowkowego
    By b3 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów