+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Andrew
    Gość

    [MkIII] Wejście AUX Ford CD 6000

    Hello przyjaciele.
    Mam pytanie. Czy ktoś z Was już kombinował z wejściem AUX w schowku waszego Mondeo? Mam radio CD 6000 i dowiedziałem się, że jest możliwe podłączenie tym złączem (oprócz oczywistej zmieniarki) innych urządzeń typu Ipod, mp3 itp. Czy możecie mi napisać w jaki sposób to zrobić? Jakich przewodów użyć? Pomóżcie proszę.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    A nie lepiej kupić fabryczny zestawik ? Nie kosztuje to drogo. W komplecie jest gniazdo, instrukcja i przewód. Montuje się to w okolicach schowka na okulary.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    07 Feb 2007
    Mieszka w
    Skarżysko Kam., ale w Wawie...
    ja podłączam empetrójkę. i nawet gra, tylko jest jeden ból.
    gniazdo dość szybko zaczyna się robić luźne i kabelek wypada...

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    A nie lepiej kupić fabryczny zestawik ? Nie kosztuje to drogo.
    Mógłbyś powiedzieć gdzie to można kupić i ile orientacyjnie kosztuje? Mam u siebie CD 6006, ale też interesowałaby mnie możliwość podłączenie mp3 przez AUX, bo żadne transmitery FM nie wchodzą w rachubę. Skoro to jest do CD 6000 to może i do 6006 będzie pasowało.

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Tutaj chodzi o modele 6000CD do wersji PO LIFCIE mk3, czyli 2003->
    Ale np. do NAVI RNS4 po mini-ISO bez problemu można taki sygnał wprowadzić

    Cena tego wynalazka to 20 PLN (samo gniazdo), ale musze namierzyć gdzieś cały zestaw, bo widziałem.... ale przewertować ecata to troche trzeba. Wieczorem napisze dokładnie co i jak.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    W ST220 z 2003 widziałem takie samo radyjko jak moje czyli to 6006, stąd myślałem, że przypasi. U mnie go nie było oryginalnie, zostało zamontowane później jak 5000 CD się komuś spodobało... Jakbyś mógł zerknąć czy jest możliwość dokupienia do takiego radia 6006 wyprowadzenia AUX to byłbym wdzięczny

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez boro
    W ST220 z 2003 widziałem takie samo radyjko jak moje czyli to 6006, stąd myślałem, że przypasi. U mnie go nie było oryginalnie, zostało zamontowane później jak 5000 CD się komuś spodobało... Jakbyś mógł zerknąć czy jest możliwość dokupienia do takiego radia 6006 wyprowadzenia AUX to byłbym wdzięczny

    Fabrycznie czegos takiego nie ma, ale trzebaby zobaczyc jak wrzucic taki sygnal. Moim zdaniem bez problemu sie da bo kumpel takie cos do 5000 zrobil, tyle ze kabel w srodku podlutowal. Ponoc jest nawet miejsce na plytce z napisem AUX. Ja u siebie mam na MINI ISO w RNSie wiec bez problemu moge to podpiac, ale musze looknac na rozpiske kabli do 6006.

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    ...
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: [MkIII] Wejście AUX Ford CD 6000

    Cytat Zamieszczone przez Andrew
    Hello przyjaciele.
    Mam pytanie. Czy ktoś z Was już kombinował z wejściem AUX w schowku waszego Mondeo? Mam radio CD 6000 i dowiedziałem się, że jest możliwe podłączenie tym złączem (oprócz oczywistej zmieniarki) innych urządzeń typu Ipod, mp3 itp. Czy możecie mi napisać w jaki sposób to zrobić? Jakich przewodów użyć? Pomóżcie proszę.
    Ja mam fordowskie Sony 6000 mp3 w MKIII z 2006r wejście AUX w schowku obsługuje wszystko co podaje sygnał na "małym jacku" stereo - od nokii n95 po jakieś mp3playery, sygnał w duuuuzej mierze zależy od jakości styków i wykonania kabelka.
    Hugo
    2.0 TDCi Panther Black

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin

    Re: [MkIII] Wejście AUX Ford CD 6000

    Cytat Zamieszczone przez Hugo
    Cytat Zamieszczone przez Andrew
    Hello przyjaciele.
    Mam pytanie. Czy ktoś z Was już kombinował z wejściem AUX w schowku waszego Mondeo? Mam radio CD 6000 i dowiedziałem się, że jest możliwe podłączenie tym złączem (oprócz oczywistej zmieniarki) innych urządzeń typu Ipod, mp3 itp. Czy możecie mi napisać w jaki sposób to zrobić? Jakich przewodów użyć? Pomóżcie proszę.
    Ja mam fordowskie Sony 6000 mp3 w MKIII z 2006r wejście AUX w schowku obsługuje wszystko co podaje sygnał na "małym jacku" stereo - od nokii n95 po jakieś mp3playery, sygnał w duuuuzej mierze zależy od jakości styków i wykonania kabelka.
    Ten fabryczny kabelek wygląda bardzo OK... także myśle ze nie powinno byc z nim problemow Czy mozesz cyknąć fotke gdzie masz to zamontowane ?

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    ...
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: [MkIII] Wejście AUX Ford CD 6000

    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez Hugo
    Cytat Zamieszczone przez Andrew
    Hello przyjaciele.
    Mam pytanie. Czy ktoś z Was już kombinował z wejściem AUX w schowku waszego Mondeo? Mam radio CD 6000 i dowiedziałem się, że jest możliwe podłączenie tym złączem (oprócz oczywistej zmieniarki) innych urządzeń typu Ipod, mp3 itp. Czy możecie mi napisać w jaki sposób to zrobić? Jakich przewodów użyć? Pomóżcie proszę.
    Ja mam fordowskie Sony 6000 mp3 w MKIII z 2006r wejście AUX w schowku obsługuje wszystko co podaje sygnał na "małym jacku" stereo - od nokii n95 po jakieś mp3playery, sygnał w duuuuzej mierze zależy od jakości styków i wykonania kabelka.
    Ten fabryczny kabelek wygląda bardzo OK... także myśle ze nie powinno byc z nim problemow Czy mozesz cyknąć fotke gdzie masz to zamontowane ?
    Nic nie montowałem (poza uchwytem do komórki). Wejście AUX mam fabrycznie w schowku, jak gram muzyke z komórki to wtykam jacka w komórkę (gniazdo słuchawek), a jak z mp3 playera to zwykle syn mi muzykę zapodaje.

    Pisząc o kabelku miałem na myśli kabel mini jack pomiędzy wejściem w schowku, a urządzeniem podającym muzykę.

    Zrobię fotkę konsoli i wkleję ale nie ma tam nic ciekawego
    Hugo
    2.0 TDCi Panther Black

  12. #11
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zrób fotki tego kabelka.
    wypisuję się z tego kraju...

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin

    Re: [MkIII] Wejście AUX Ford CD 6000

    Cytat Zamieszczone przez Hugo
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez Hugo
    Cytat Zamieszczone przez Andrew
    Hello przyjaciele.
    Mam pytanie. Czy ktoś z Was już kombinował z wejściem AUX w schowku waszego Mondeo? Mam radio CD 6000 i dowiedziałem się, że jest możliwe podłączenie tym złączem (oprócz oczywistej zmieniarki) innych urządzeń typu Ipod, mp3 itp. Czy możecie mi napisać w jaki sposób to zrobić? Jakich przewodów użyć? Pomóżcie proszę.
    Ja mam fordowskie Sony 6000 mp3 w MKIII z 2006r wejście AUX w schowku obsługuje wszystko co podaje sygnał na "małym jacku" stereo - od nokii n95 po jakieś mp3playery, sygnał w duuuuzej mierze zależy od jakości styków i wykonania kabelka.
    Ten fabryczny kabelek wygląda bardzo OK... także myśle ze nie powinno byc z nim problemow Czy mozesz cyknąć fotke gdzie masz to zamontowane ?
    Nic nie montowałem (poza uchwytem do komórki). Wejście AUX mam fabrycznie w schowku, jak gram muzyke z komórki to wtykam jacka w komórkę (gniazdo słuchawek), a jak z mp3 playera to zwykle syn mi muzykę zapodaje.

    Pisząc o kabelku miałem na myśli kabel mini jack pomiędzy wejściem w schowku, a urządzeniem podającym muzykę.

    Zrobię fotkę konsoli i wkleję ale nie ma tam nic ciekawego

    Chodzi mi o miejsce montażu/osadzenia Chce zamontować tak żeby było "jak fabryczne"

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Taki zestawik z kablem, wtyczką, instrukcją i samym gniazdem do podłączenia kosztuje około 55-60 PLN. Jak ktoś bedzie chciał to po Zlocie zakupie cos takiego i napisze how-to do podłaczenia. Potrzebuje tylko od Hugo fotki gdzie to sie fabrycznie montuje

  15. #14
    Pieszy
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Ghia
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 ’06 2.0 145 km Ghia
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Zabrze

    audio jack

    Na alledrogo.pl za 39 pln kupiłem
    ZŁĄCZE AUX JACK FORD 6000 CD MODEO FOCUS Galaxy
    Kostkę wpina się od tyłu radia i kabelek z jackiem 3, 5 mm wyprowadza w dowolne miejsce
    Ghia '06 Duratec 1.8 125 KM

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    witam
    mam pytanko udało mi się naprawić oryginalne gniazdo AUX w mk3 (urwały się kabelki przy wtyczce), radyjko gra lecz gniazdo jest strasznie luźne i muzyczka troszkę przerywa lub gra na mono trzeba podłubać wtyczką w gnieździe aby dobrze grało. pytanie czy da się to rozebrać i jakoś naprawić??? aby wtyczka wchodziła ciaśniej ??

Podobne wątki

  1. [MkI] ford 6000 czy ford 7000+zmieniarka
    By esik_az_eso in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 23:53
  2. [MkII] Wejście AUX IN do Navi Ford RNS2
    By wilen in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2008, 09:03
  3. [MkIII] Wymiana radia Ford 5000 na Ford 6000 CD
    By lapusz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 12:38
  4. 6000 CD i dodtkowe wejście
    By be_rcik in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2005, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów