+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: Czujnik cofania

  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk

    Czujnik cofania

    !@#$% !! Załatwiłem sobie dziś zderzak o słupek. Nagle na mnie gnój napadł no ! No i trzeba bedzie toto poszpachlować, przeszlifować i polakierować uczciwie. A przy okazji przyszedł mi pomysł coby sonar zamontować. I tu rodzi się kilka pytań:
    - jaki? Allegro przejrzane, wstępne rozpoznanie zakończone. Ktoś może coś konkretnego polecić? Widziałem wątek Wesmonda nt czujnika i taki również rozważam. I tu kolejne pytanie:
    - gdzie umieścić ten wyświetlacz (jaki wybrać?) chodzi mi po głowie ta dziura obok nawiewów, bo mój MDO nie ghia i ma tam czarny plastik po prostu, ale musiałbym pomierzyć...
    Generalnie czekam na Wasze opinie i luźne uwagi w temacie.

    pozdrawiam
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Z tego co wiem to tylko Wesmond ma coś takiego i jakby co to wal do niego napewno ma jakieś sugestie co do montażu :metal

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez fuel111
    Z tego co wiem to tylko Wesmond ma coś takiego i jakby co to wal do niego napewno ma jakieś sugestie co do montażu :metal
    No ma i poszło na priv fotki a artykulik po 18.07 zapodam i fotki tyż

    a może tak na roboczo:
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050708103407.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050708103457.JPG

  5. #4

    Re: Czujnik cofania

    Cytat Zamieszczone przez MaciekG
    !@#$% !! Załatwiłem sobie dziś zderzak o słupek. Nagle na mnie gnój napadł no ! No i trzeba bedzie toto poszpachlować, przeszlifować i polakierować uczciwie. A przy okazji przyszedł mi pomysł coby sonar zamontować. I tu rodzi się kilka pytań:
    - jaki? Allegro przejrzane, wstępne rozpoznanie zakończone. Ktoś może coś konkretnego polecić? Widziałem wątek Wesmonda nt czujnika i taki również rozważam. I tu kolejne pytanie:
    - gdzie umieścić ten wyświetlacz (jaki wybrać?) chodzi mi po głowie ta dziura obok nawiewów, bo mój MDO nie ghia i ma tam czarny plastik po prostu, ale musiałbym pomierzyć...
    Generalnie czekam na Wasze opinie i luźne uwagi w temacie.

    pozdrawiam
    Dobry kpl to około 150pln,cztery sensory i wyswietlacz nad lusterkiem.Jesli poszukasz to i na ALLegro znajdziesz uczciwego sprzedawce.JAk nie znajdziesz to daj znac,pomoge

  6. #5

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    A ja miałem na widelcu oryginalny parktronic z Mondeo, ale niestety... gdzieś gościowi zapodziały się części ;|

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar gozma
    Imię
    Mariusz
    Opis
    mondeo MkI
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz
    Cytat Zamieszczone przez wesmond
    Ja mam to:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56923669

    ale może sa lepssze.
    Czy te czujniki montowane w zderzaku można malować?
    MKIIi 2.0 Pb 2005 + LPG + CB
    gozma - Mariusz

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez gozma
    Cytat Zamieszczone przez wesmond
    Ja mam to:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56923669

    ale może sa lepssze.
    Czy te czujniki montowane w zderzaku można malować?
    Można,ale tez mozna kupić od razu w zblizonym kolorze,nie tylko czarne

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar gozma
    Imię
    Mariusz
    Opis
    mondeo MkI
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Można,ale tez mozna kupić od razu w zblizonym kolorze,nie tylko czarne
    Mówisz konkretnie o tych, do których link dał Wesmond, czy ogólnie (bo to, że niektóre można malować to wiem)?
    Krzysiu, a co ty byś polecił? Co to za czujniki za 150 zł?
    MKIIi 2.0 Pb 2005 + LPG + CB
    gozma - Mariusz

  11. #10

    Czujnik

    W związku z tym że jest trochę zainteresowania czujnikiem jaki posiadam to załaczam kilk fotem wykonanych telefonem więc jakośc jest taka sobie ale może pozwoli podjąć decyzję czy kupić czy nie:

    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711151926.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711152010.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711152041.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711152123.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711152205.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711152243.JPG
    http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050711152331.JPG

    a czy można je malować to nie mam pojęcia. Fotki robione podczas cofania do innego auta. Wszyscy cali

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez gozma
    Cytat Zamieszczone przez wesmond
    Ja mam to:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56923669

    ale może sa lepssze.
    Czy te czujniki montowane w zderzaku można malować?
    Można,ale tez mozna kupić od razu w zblizonym kolorze,nie tylko czarne
    Były tylko czarne Przesyłkę dostałem dziś i teraz się zastanawiam, czy najpierw malować zderzak a potem montować, czy może odwrotnie i żeby były pod kolor... Tylko czy będą działały po pomalowaniu (w sensie precyzji bo w ogóle to pewnie tak). Ktoś gdzieś wysnuł teorię, że to zależy od grubości powłoki lakieru w stosunku do długości fali. Muszę pogooglać jeszcze.
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Wesmond - dlaczego wyświetlacz czujnika zamontowałeś z przodu?
    Mam taki sam czujnik cofania, ale u mnie wyświetlacz jest z tyłu!

    1. Cofając mogę oglądać się do tyłu (np. czy nikt nagle nie wchodzi za auto) i mam wyświetlacz czujnika w zasięgu wzroku, bo jest Z TYŁU

    2.Cofając "na lusterka" widzę wyświetlacz czujnika w lusterku wstecznym bo jest Z TYŁU

    3. Nie musiałem ciągnąć kabla przez całe auto, bo wyświetlacz czujnika jest Z TYŁU

    Więc dlaczego zdecydowałeś się na przód?

    A co do malowania, to zamontowałem czujki w czarnym pasie na zderzaku i wygląda to extra. Ważne jest też, żeby wybrać dobrą wysokość i szerokość montażu - jeżeli będzie za nisko (mimo że zgodnie z instrukcją czujnika) to będzie "widział" każdy kamyczek i kępkę trawy na ziemi. Jeżeli za szeroko, to przy wjeździe tyłem do garażu czujnik będzie wariował na maxa i na niewiele się przyda.
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Bert_777
    Wesmond - dlaczego wyświetlacz czujnika zamontowałeś z przodu?
    Mam taki sam czujnik cofania, ale u mnie wyświetlacz jest z tyłu!

    1. Cofając mogę oglądać się do tyłu (np. czy nikt nagle nie wchodzi za auto) i mam wyświetlacz czujnika w zasięgu wzroku, bo jest Z TYŁU

    2.Cofając "na lusterka" widzę wyświetlacz czujnika w lusterku wstecznym bo jest Z TYŁU

    3. Nie musiałem ciągnąć kabla przez całe auto, bo wyświetlacz czujnika jest Z TYŁU

    Więc dlaczego zdecydowałeś się na przód?

    A co do malowania, to zamontowałem czujki w czarnym pasie na zderzaku i wygląda to extra. Ważne jest też, żeby wybrać dobrą wysokość i szerokość montażu - jeżeli będzie za nisko (mimo że zgodnie z instrukcją czujnika) to będzie "widział" każdy kamyczek i kępkę trawy na ziemi. Jeżeli za szeroko, to przy wjeździe tyłem do garażu czujnik będzie wariował na maxa i na niewiele się przyda.
    Mam zamiar zamontować mniej więcej jak Wesmond więc się ustosunkuję do Twoich opinii
    1) Cofając się patrzę do tyłu może w 1/10 przypadku - cofam na lusterka.
    2) por 1
    3) Ale to niewielki problem

    Co do malowania: jak się ma czarny pas na zderzaku to pewnie że pasuje. U mnie nie ma
    Jaką wysokość (od gleby) przy nieobciążonym samochodzie masz u siebie? Bo rozumiem, że udało Ci się osiągnąć dobry efekt?

    Co do szerokości - nie mam garażu i raczej się nie zanosi :|

    pozdrawiam i czekam na info o wysokości
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    CB-Bydgoszcz
    Bert_777 - montaż wyświetlacza z tyłu to może niegłupi pomysł, tylko ja, podobnie jak Wesmand, mam nadwozie kombi. Nie bardzo jest gdzie przymocować taki wyświetlacz z tyłu, żeby np. nie przeszkadzał przy lub po złożeniu siedzeń (zwłaszcza jak przewozisz coś dużego).
    Black Panther Kombi + ramki

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    MaćkuG - ja również w większości cofam na lusterka, dlatego mam wielką wygodę patrząc na wyświetlacz czujnika widoczny w lusterku wstecznym w które i tak przecież muszę patrzeć. Nie muszę odrywać wzroku by patrzeć a to w lusterko a to na wyświetlacz w podszybiu.
    Ale oczywiście to wolny kraj i każdy może mieć takie rzeczy tam gdzie chce.

    Wysokość mam juz dobrą (bo wymieniałem zderzak i poprawiłem) ale szerokość wciąż za dużą. Teraz nie pamiętam ile to jest - musiałbym zmierzyć.
    Rozbawiłeś mnie tym, że nie jest Ci potrzebna szerokość. Pal licho garaż - a nigdy nie będziesz wjeżdżał tyłem pomiędzy dwa samochody? Bo ja to robię to kilka razy dziennie i dlatego szerokość też jest ważna.
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Bert_777

    Wysokość mam juz dobrą (bo wymieniałem zderzak i poprawiłem) ale szerokość wciąż za dużą. Teraz nie pamiętam ile to jest - musiałbym zmierzyć.
    To ja bym poprosił o wysokość i o rozstaw (coby mniejszy zrobić)
    Thank you from the montain
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  18. #17
    Maćku.
    Wysłałem Ci fotki jak zamontowany jest czujnik w zderzaku i potwierdzam że wg mnie jest to bardzo dobre rozstawienie. A Garaż no cóż każdy powinien swój znać na pamięć .

    Bert777. Z całym szacunkiem to wyjasnij mi po co mam patrzeć w odbicie w lusterku jak mogę patrzec przed siebie + lusterka boczne i wsteczne bo nie widzę sensu lukania w lusterko. A kable sa na tyle długie aby mozna je było układac tam gdzie się chce. Następna rzecz to to że na szczęście to moje MDO i montuje co chcę i gdzie chcę. Ja nie krytyuję ani nie wypytuje dlaczego tak a nie inaczej mnie pasuje w tym miejscu i uważam że jest ok zaś nie wyobrażam sobie montażu tego wyświetlacza w kombi na tylnej szybie .

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Wesmond: mam fotki mam Ale im więcej pytań, tym mniej dziur w zderzaku, jak mówi przysłowie
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Wesmond - po co ta irytacja? Wyluzuj! Jasne że to Twoje Mondeo i Twoje decyzje - ja tylko zapytałem dlaczego i przedstawiłem Ci argumenty.

    Patrząc w lusterko wsteczne i widząc w nim wyświetlacz czujnika nie muszę co chwilę tak jak TY przenosić wzroku z lusterka na wyświetlacz i odwrotnie.
    Już rozumiesz różnicę?


    A to, że macie auta kombi niczego nie zmienia -kolega w swoim kombi zamontował wyświetlacz przy podsufitce "na wysokości" tylnych drzwi pasażera i jest bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam
    Bert

  21. #20
    Masz rację przepraszam- ale zdarzył mi się gorszy dzień.
    Fakt jest to jakieś rozwiązanie z tym wyświetlaczem ale jakoś nie pomyslałem o tej lokalizacji na podsufitce. Z drugiej zaś strony moja żonka jest niższa odemnie i obawiam się że po regulacji lusterka mogłaby nie zobaczyć tego wyświetlacza.
    Zas ustawiony na desce zawsze wg mnie jest widoczny. Jesli chodzi o kształt tego wyświetlacza to nie mogę sobie wyobrazić jego ustawienia na podsufitce.
    Moze zapodaj jakieś fotki.

    Nic więcej moich argumentów brak. Pozdrawiam serdecznie

Podobne wątki

  1. [MkIII] czujnik cofania..jaki...
    By Karol_I in forum Tuning
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 13:06
  2. [MkII] hak a czujnik cofania
    By marecek17 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 09:25
  3. [MkII] Czujnik świateł cofania
    By SMERA in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 18:33
  4. [MkI] czujnik cofania
    By bosman in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2006, 12:00
  5. Czujnik świateł cofania
    By Gonzales in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2005, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów