+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    [MkIII] wysokie obroty mkIII

    witam serdecznie dwa dni temu jechalem na 5biegu dosc szybko i nagle zwolnilem prawie do zera bo ktos mi wyjechal, dalem na luz i zaczely sie Problemy nagle pojawily sie wysokie obroty 4tys odpiolem aku na noc i dalej to to samo boroty odrazy ida teraz na 3tys i po chwili spadaja na 2tys i tak zostaje co to moze byc prosze pomozcie 6mc temu wymienilem cewke kable i swiece

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    zawór bocznikowy vel krokowiec sie zaciał lyb potencjometr przepustnicy jest uszkodzony.Obstawiam to pierwsze

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mkl
    Od
    25 May 2007
    Mieszka w
    Toruń
    a po zapięciu aku zrobił kolega adaptację?

  5. #4
    dzieki krzys za podpowiedz przeczyscilem krokowca i nic nie pomoglo jak odlacze od niego zasilanie to wogole nic sie nie dzieje jutro ide kupic nowy wiec sie odezwe jeszcze raz dzieki

  6. #5
    po odpieciu zasilania od krokowca powinno zachwiac mocno silnikiem na wolnych obrotach,nawet zgasnie

  7. #6
    pomocy! co to moze byc wlasnie kupilem krokowy w salonie forda po zamontowaniu nic sie nie zmienilo objawy takie same a juz mialem nadzieje. krzys jak odpinam zasilanie to nic sie nie dzieje auto nie gasnie a obroty tak samo wysokie na 3tys i spadaja do 2tys po nacisnieciu lekko gazu obroty bardzo szybko wzrastaja do 4tys chwilke tak sie utrzymuja i powoli spadaja do 2tys co moglo sie jeszcze zepsuc a ten potencjometr przepustnicy mozna go jakos naprawic ?? dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

  8. #7
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Potencjometr jest elementem nie naprawialnym, nówka ok 200 zł
    Mariusz , tel - 694-765-650

  9. #8
    dzieki maniek ale to mi w niczym nie pomaga

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Kiedyś na forum był przerabiany temat sprawdzania potencjometru - http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...6+potencjometr
    Mariusz , tel - 694-765-650

  11. #10
    witam wymienilem krokowy auto nie dzialalo nic sie nie zmienilo wiec kupilem potencjometr przepustnicy niestety sie rozczarowalem objawy sie nie zmienily wszystko tak samo zle jak bylo I co wy na to czy ktos spotkal sie z takim problemem?? pomocy!!

  12. #11
    dziwne,kody bledów sa sprawdzone?
    cos sie wyswietla?
    podejrzewam juz teraz map sensor lub nieszczelnosc w ukladzie podcisnienia.
    Ta druga wersja jest do sprawdzenia samodzielnie.poszukaj przewodu ktrory wchodzi do kolektora( taki miekki czarny gumowy) i podczas wolnych obrotów go odłacz ( jest na pewno od strony chlodnic posrodku) a otwór zaslep palcem.Dla pewnosci zebys nie zrobił sobie krzywdy odłacz wentylatory chlodnicy z kostek na ten czas

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zobacz czy wtyczka przy czujniku wspomagania dobrze siedzi i tak samo od klimy, zdejmij oczyść i zamontuj .
    Jak jest niekontakt na którejś, to pcm automatycznie podnosi obroty.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Dęblin
    i co było przyczyną tych wysokich obrotów bo mam podobny problem

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    W moim przypadku skończyło się na wymianie całego dolotu, wypadła mala zaślepka od drutu klapek od strony rozrządu i tamtędy zasysało lewe powietrze. https://www.youtube.com/watch?v=b0VtLKDIzsw

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    zajrzał bym do auta z plakiem w ręce i psikła po elementach
    jeśli się zmienią obroty to tam zasysa powietrze myślę że to najtańsza opcia
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    11 May 2017
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Panowie potrzebuje waszej pomocy.
    Mondeo 1.8 MK3 mojego Taty od wczoraj boryka sie z wysokimi obrotami. Zaraz po odpaleniu obroty rosną do 3000 i generalnie utrzymują sie w zakresie 2000-4000. Obstawiam lewe powietrze.
    Próbowałem dziś zlokalizować te nieszczęsną zaślepkę od klapek która lubi sobie wypaść ale nie byłem w stanie. Odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy od wspomagania ale nic tam nie widziałem. Na darmo tylko narobiłem syfu płynem od wspomagania. Możecie mi na jakimś zdjęciu pokazać czego dokładnie szukać?
    I jeszcze jedno.... czy demontaż kolektora ssącego jest możliwy bez kanał i bez łamania rąk w nadgarstkach ?

  18. #17
    Zielony listek Awatar jura01
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 pb+lpg 300.200tkm
    Od
    14 Nov 2010
    Mieszka w
    chybie sci
    Demontaż jak najbardziej mozliwy bez kanału. Wymieniałem u siebie separator oleju przedwczoraj ( do tego trzeba odkręcić kolektor ) zajeło mi to dokładnie 4.5 godz do odpalenia auta . Proponuję zdemontować osłonę wentylatora chłodnicy z wentylatorem duuuuzo wiecej miejsca trzeba tylko na chłodnice uważać. Też miałem problem z wolnymi obrotami i okazało sie że jest pęknięty wąż łączący separator z kolektorem ssacym ot taka dziura na ok 4 cm jakby nożem rozcioł aż dziw że wogule to jezdziło no ale wiadomo to FORD i będzie jezdził choćby mu pół silnika zdemontował hehe po wymianie obroty ok

  19. #18
    Zielony listek Awatar jura01
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 pb+lpg 300.200tkm
    Od
    14 Nov 2010
    Mieszka w
    chybie sci
    dodam jeszcze ze po wymianie separatora oleju branie oleju spadło, przed wymiana na 1000km dolewalem a teraz zrobione 1500km i nic nie ubyło. A przebieg 289.500km

Podobne wątki

  1. [Duratec] wysokie obroty
    By lukas330 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 20:49
  2. [MkII] Wranie ustało , obroty wskoczyły (wysokie obroty na ja
    By angelos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:36
  3. [Duratec][MKIII] 2,5 V6 Wysokie obroty i potem CHECK - pomoc
    By KrzysiekV6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 14:05
  4. za wysokie obroty
    By witek71 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 15:14
  5. wysokie obroty
    By adeksa in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2006, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów