+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski

    [MkI] koektor metalowy zakładać czy nie ? ? ?

    witam wszystkich na początek, jestem tu nowy to ze względu, iz po 8 latach rozstałem się z moją bumcią i stałem się posiadaczem Mondiego 2,0 kombi z 96 roku, którego przywiozłem z danii i oczywiście nie ma on jeszcze gazociągu, w zwiazku z tym mam pytanie bo szukałem ale nic takiego nie znalazłem, wiele słyszałem o strzałach i plastikowych kolektorach a gazownicy u mnie w sokołowie to wogle głowami kręcą na zeteka i tu właściwe pytanie czy ktoś z was zakładał zamiennik kolektora ( metalowy), aby uniknąć pęknięcia przy ewentualnym "fuknięciu" mam zamiar założyć II generację bo w moim przypadku IV raczej nie ma sensu (jazda na krótkich odcinkach zwłaszcza w zimie ), proszę o opinie na ten temat

    pozdrawiam wszystkich zapaleńców mondeo

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Sekwencę zakładaj i nie wnikaj - cena II gen + cena kolektora wyjdzie niewiele taniej jak cena sekwencji. Poza tym na takim kolektorze nie będzie silnik prawidłowo chodził na benie, na gazie tez nie bedzie śmigał optymalnie.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Dobrze założona II gen. nie jest groźna dla kolektora. Zresztą kolektor w Mondeo jest dość wytrzymały, miałem dziesiątki o ile nie setki strzałów i zawsze kończyło się conajwyżej spadnięciem przewodów podciśnieniowych z kolektora. Mam dwa grzybki jako zabezpieczenie ale są różne opinie na temat czy coś one dają czy nie. Od kiedy wymienilem niesprawną lambdę nie miałem ani jednego strzału (ponad 7kkm). Ooczywiście że sekwwencja bije na głowę II gen. ale nie zawsze jej montaz jest opłacalny.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    II gen, grzybki, jedna klapka p/wybuch na filtrze powietrza i blosik
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Ford Mondeo mk1
    Od
    14 Mar 2006
    Mieszka w
    Siedlce
    Ja tam w swoim mondzio mam założoną najprostszą instalkę ze zwykłym krokowym i chodzi ok, jak do tej pory strzałów nie było grunt to wymieniać w porę wymieniać filtry i przewody w.n.

  7. #6
    Nie baw się w żadna II generację, zakładaj sekwencję. Koszt są prawie takie same. A sekwencja jest o niebo lepsza, i to nie tylko ze względu na brak wystrzałów, lecz na sposób podawania gazu, moc itp, można by tak wyliczać i wyliczać. Ja nie dawno wywaliłem II gen. i wsadziłem sekwencję. To był mój błąd iż od razu tego nie zrobiłem.
    Jeśli chodzi o kolektor to ten orginalny jest dość mocny. Ford nie robił metalowych i te które można kupić to rzemiosło, które nie będzie dobrze pracować.

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Kazimierz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków-Bieżanów
    Na drugiej generacji możesz spokojnie jeżdzić ,jesli oczywiście jest dobrze założona.Na allegro można
    kupić uzywany kolektor na ew.wymianę.Znajomemu rozerwało w eskorcie ale instalacja była schrzaniona,nikt teraz nie chce teg opoprawić.
    Mondeo I 93 1,6 kombi GLX + LPG Elpigaz kolor LEVANTE

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez sebastian_w
    zakładaj sekwencję. Koszt są prawie takie same.
    Trochę chyba przesadziłeś? II gen. 1600zł vs. sekw. 2600zł to prawie to samo?
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  10. #9
    moim zdaniem warto dołożyć, chyba iż jeździsz tylko do kościoła
    Lecz jeśli ktoś chce II gen. to jego sprawa i wcale nie będę go namawił.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski
    wielkie dzięki za tak szybki odzew i wszystkie opinie, po ich przeczytaniu skłaniam się jednak w stronę II gen. ze względu na cenę instalacji to po 1 a po 2 często jeżdżę na krótkich odcinkach zwłaszcza w zimie i rozgrzewanie instalki ( sekwencja ) to prawie dojazd do miejsca, a w moim poprzednim aucie ( BMW II gen. ) rozgrzanie to był odpał na benzynce w garażu poperkanie zaczym zamknę dżwi od garażu a zaraz po wyjeździe przełączenie na LPG bo nie po to chce LPG montować za 2600 żeby na PB jeździć, to że wymiana filtra, świec kabli WN to raczej normalka dla mnie tylko nie wiem co z regulacją zaworków bo w moje auto opuściło fabrykę Forda z silnikiem 1,6 a w 2003 ( wg Briefu) został wymieniony na 2,0 tylko nie wiem czy ma hydraulike czy płytki na głowicy znalazłem oznaczenie z 98 r. a na obudowie termostatu 99 silnik ma czarny dekiel zaworów może koledzy się orientują co z tymi zaworkami bo do LPG ewentualnie trzeba by było sprawdzić z góry dziękuje za pomoc
    Są 3 kategorie samochodów : złe , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacją

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolega ma MKI przy tym aucie to i ja bym II gen wstawiał, chyba że planuje parę ładnych lat pojeździć tym autem i później do Wisły zepchnąć.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Jeśli czarny dekiel to płytkowa regulacja zaworów. Szukaj na forum, wiele na ten temat było napisane.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski
    tylko właśnie nie wiem dokładnie czy to nie inwencja twórcza poprzedniego właściciela z tym czarnym deklem , ale chyba nie bo jak sie dobierałem do kolektora wydechowego to tak jakby cały silnik wyglądał na pomalowany na czarno a i oznaczenia rocznikowe na głowicy raczej wykluczałyby hydraulikę, jak bedę wymieniał uszczeleczkę pod deklem bo coś tam sie oliwka sączy to sie na 100% upewnie
    Są 3 kategorie samochodów : złe , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacją

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Po numerze może dojdziesz co za egzemplarz siedzi.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski
    a gdzie go szukać ?? bo jakoś go nie mogę zlokalizować moim zdaniem powinien być na łączeniu skrzyni ale ja go tam jakoś nie widzę jak się mylę to mnie poprawcie
    Są 3 kategorie samochodów : złe , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacją

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    No ale w sumie co to za rożnica czy płytki czy samoregulatory? Przy płytkach trzeba po prostu luz zaworowy kontrolować. Skoro masz zamiar zdjąć dekiel to może zrób to juz teraz, będziesz miał jasność sytuacji.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski
    muszę poczekać z tą wymianą uszczelki do "Matki Boskiej pieniężnej" bo się całkiem spłukałem ( PB też odegrało swa w tym rolę ) a nie chce jakiejś szajsowatej podróby zakładać tylko oryginalną żeby mieć na 100% spokój i wtedy zaglądne dokładniej co się tam kryje, przeglądam posty na forum i BLOS mnie bardzo zaciekawił macie jakieś doświadczenia z tym :wynalazkiem" w MDO ??
    Są 3 kategorie samochodów : złe , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacją

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    Blos... domowymi sposobami da się go wyregulować tylko na zasadzie prób & błędów. Sama analiza spalin nie wystarcza, spalanie w większości wypadków jest "odrobinę" za duże. Jedyny profesjonalny sposób regulacji to hamownia i wtedy analiza, jednak wtedy jest to nie opłacalne. Jednak biorąc pod uwagę moich znajomych którzy jeżdżą na blosie opinie mogę wystawić bardzo pozytywną. O resztę pytaj się mondeomaniaków którzy mają ten wynalazek w mondkach.
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    U nas w mieście na zwykłym palniku ciężko było poniżej 20l zejść przy jeździe w mieście (parownik, świece, lambdy nowe) Przy blosie jest poniżej 20 i silnik odczuwalnie odzyskał utracone przez zwężkę koniki.
    W trasie było na palniku 15 na blosie jest 13
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski
    dziś zadzwonię do gazowników ze Strzały pod Siedlcami tam zakładałem instalkę do poprzedniego auta i przez 7 lat exploatacji nie miałem z nią żadnych problemów czy to lato czy zima okresowe przeglądy i to by było na tyle, zobaczę co mi zaproponują i czy słyszeli o czymś takim jak BLOS czy mikser strumieniowy ( podobno tez dobre rozwiązanie a tańsze ) bo z samodzielną regulacją BLOSa nie wiem czy bym sobie poradził ( brak dostępy do analizatora nie mówiąc o hamowni ), ale widzę po opiniach, że jednak to urządzenie ma duże zalety
    Są 3 kategorie samochodów : złe , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacją

Podobne wątki

  1. [MkII] Spryskiwacze reflektorów - zakładać czy nie zakładać
    By Andrzej10 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 08:54
  2. [MkI] Metalowy kolektor
    By daniel_polak in forum LPG
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-02-2007, 20:16
  3. [MkI] To w końcu plastikowy czy metalowy?
    By andrzej_men in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2006, 08:25
  4. Kolektor metalowy założyłem i obawy mam
    By korti in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2006, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów