+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Antena do CB - mocowanie

    No fajnie koledzy - podpowiedzcie teraz, czy ktoś z was montował uchwyt do anteny w miejscu mocowania bagażnika pod uszczelką w htb - czy są jakieś gotowe uchwyty?
    Długo myślałem - ale lepszego miejsca w sedanie i htb nie widzę - pozostaje kwestia z przodu/tyłu ew lewa/prawa ale dziury nie trzeba robić i uważać na magnes też - nie mam zamiaru przy 150 mysleć, czy jak mi klient z przodu zahamuje, to mu mój magnes wybije szybę czy nie (a tak się często jedzie) :metal wystarczy że mam problem żeby mu w nie wjechać

    P.S. Miałem dopisać w wątku odnośnie CB ale i tak się długi zrobił
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Właśnie. Przymierzam się do zakupu CB i też już się zastanawiałem gdzie założyć antenkę w hb. Myślałem raczej o magnesie, tak by nie potrzebnie nie wozić po Warszawie, coby się komuś nie "przydała" moja antenka. Czy magnesik wytrzyma np 180 km/h i co przy hamowaniu?
    Carpe diem...

  4. #3
    Właśnie dzisiaj zakupiłem sopie komplet w tym mocowanie antenki na klapę - według opinii sprzedawcy: ma pasować, w niczym nie przeszkadzać i ładnie wyglądać - przy tym antena na klucz zamykana :metal
    Jak zamontuję to może jaką fotkę zrobię
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Pablo77
    Właśnie. Przymierzam się do zakupu CB i też już się zastanawiałem gdzie założyć antenkę w hb. Myślałem raczej o magnesie, tak by nie potrzebnie nie wozić po Warszawie, coby się komuś nie "przydała" moja antenka. Czy magnesik wytrzyma np 180 km/h i co przy hamowaniu?
    teoretycznie powinien magnes wytrzymać - ale podkreślam teoretycznie - dużo zależy od samego magnesu i tu raczek kup dobrą antenę no i miejsce gdzie przyczepiasz magnesik przeczyść zawsze szmatką
    w poszukiwaniu ...

  6. #5
    Teoretycznie tak - tylko jak sobie podumałem to mi wyszło więcej na korzyść stałki:
    • - solidność mocowania - nie martwuisz się czy wrazie gwałtownego manewru nie będziesz szukał anteny w rowie, lub w innym miejscu na dachu,
      - idealne zestrojenie - zawsze jest zamocowana w tym samym miejscu, blacha nadwozia też pracuje
      - mniejsze zniszczenie lakieru - niestety przesuwający się magnes po jakimś czasie powoduje rysowanie lakieru i to niezależnie od jakości gumy na stopie prawidłowo zamocowany i zabezpieczony uchwyt daje idealne połączenie z karoserią i nie dopuszcza do powstawania korozji.
      - no i nie ściągasz za każdym razem jak idziesz na 5 minut na kawę - stałą zabierasz tylko na noc, albo dłuższy postój, a jak jeszcze ma zabezpieczenie na klucz :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Teoretycznie tak - tylko jak sobie podumałem to mi wyszło więcej na korzyść stałki:
    • - solidność mocowania - nie martwuisz się czy wrazie gwałtownego manewru nie będziesz szukał anteny w rowie, lub w innym miejscu na dachu,
      - idealne zestrojenie - zawsze jest zamocowana w tym samym miejscu, blacha nadwozia też pracuje
      - mniejsze zniszczenie lakieru - niestety przesuwający się magnes po jakimś czasie powoduje rysowanie lakieru i to niezależnie od jakości gumy na stopie prawidłowo zamocowany i zabezpieczony uchwyt daje idealne połączenie z karoserią i nie dopuszcza do powstawania korozji.
      - no i nie ściągasz za każdym razem jak idziesz na 5 minut na kawę - stałą zabierasz tylko na noc, albo dłuższy postój, a jak jeszcze ma zabezpieczenie na klucz :metal
    z tych właśnie powodów ja też mam stałkę :metal
    w poszukiwaniu ...

  8. #7
    Ja tez myslalem na uchwyciku u mnie dac w kombaiczku ale bardzo nie ma gdzie dac uchwytu i zostanie chyba magnes.
    SILVER MKII 2.0 GHIA Automat

  9. #8
    Widziałem gdzieś na Allegro uchwyty do relingów dachowych - ciekawe co to?
    Albo pomyśleć jak taki jak mój tylko założyć pionowo w koću klapy bagażnika - tylko nie wiem czy wyjdzie?
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  10. #9
    To lipa na reling i nikt tego nie zaklada a swoja droga kolego wercu jaki posiadasz uchwyt i gdzie autko stawiasz na noc
    SILVER MKII 2.0 GHIA Automat

  11. #10
    Autko stoi pod domem (jak jestem w Zamościu)
    alarm jest dosyć dobry :metal
    a o kulach daleko do Lubartowa
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  12. #11
    Jeśli chodzi o magnesy to w większości przypadków seryjne są do 120 w porywach do 150 km/h czyli lipa, kupując dobrą antenę należy pogadać ze sprzedawcą i fabryczną podstawę zamienić na coś konkretnego. Osobno to koszt ok. 50 - 90 zł.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    KArol
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    19 Jan 2005
    Mieszka w
    Olsztyn/Bytów
    no Werc zapodaj zdjęcia jestem ciekaw jak ci to wyszło i jak wygląda :metal
    Mondeo MK III TDDI 115 km

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez Karol_I
    no Werc zapodaj zdjęcia jestem ciekaw jak ci to wyszło i jak wygląda :metal
    Zdjęcia zapodam jak będzie pogoda bo jak montowałem to trochę padało
    Dzisiaj byłem nad Białym (250 km) już się przydało :metal
    Ale na forum CB-radio podpatrzyłem fajną metodę zamocowania anteny - na razie to tajemnica jak zrobię i sprawdzę to napewno opiszę bo gra warta świeczki i rozwiązuje wszystkie problemy z antenami :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Ale na forum CB-radio podpatrzyłem fajną metodę zamocowania anteny - na razie to tajemnica jak zrobię i sprawdzę to napewno opiszę bo gra warta świeczki i rozwiązuje wszystkie problemy z antenami :metal
    2 w 1 ??

  16. #15
    Nie tak na prawdę to takie rozwiązanie nie do końca działą poprawnie kolega pingwin wie coś na ten temat - antena do CB to antena do CB, a do radia to do radia - uniwersalna do - inny zakres częstotliwości, więc inna konstrukcja i nie za bardzo się da
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  17. #16
    Wielce prawdopodobne, nie jestem ekspertem w tych sprawach ale też sobie odpuściłem i mam dwie antenki :metal

  18. #17
    No to po założeniu, próbach i pomiarach. S U P E R !!! :metal

    Najlepiej założyć antenę w miejsce fabrycznej radiowej - a radiową w podsuftkę. Sprawdzone wszystko działa SWR na CB=1 - szok dla mnie i dla tego co sprawdzał (mierzył) zasięg zaj....sty łapię miejscowości po drugiej stronie Zamościa - jakieś 10-12 km bez zakłóceń, czyściutko :metal

    Powyższe dotyczy Unidena 520 i anteny LEM 1200 - bez pierduł uchwytów i innych magnesów. Kabel antenowy docięty do długości od dachu do schowka "na gąbkę" + 25 cm zapasu w takiej konfiguracji możecie sobie podarować dostrajanie (chyba że pomiar z ciekawości = 5zł w każdej porządnej firmie)

    Cyknąłem fotki - cały artykł odnośnie montażu CB w MDO, łącznie ze sposobem przeprowadzenia przewodów i podłączeniami elektrycznymi i mechanicznymi zapodam na forum w najbliższym czasie :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    no to już teraz bez CB nie będziesz mógł jeździć

    wiem to po sobie
    w poszukiwaniu ...

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią

    nastąpił podział tematu

    bo rozmowa zeszła na inny temat
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar gozma
    Imię
    Mariusz
    Opis
    mondeo MkI
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz
    W końcu i ja zamontowałem CB u siebie. Najpierw myślałem nad anteną na magnes, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, odpuściłem sobie. Nie chciałem również robić żadnej dziury w aucie i dlatego zapodałem uchwyt na klapę i wygląda to tak:


    Na forum polecaliście antenę N. Alaskę, ale ona nie ma możliwości regulacji kątowej i musi być montowana w pozycji pionowej i dlatego w moim przypadku by się nie sprawdziła. Zamontowałem President Oregon


    Radio jakie posiadam to President Valery (nie mam zamiaru go zmieniać na inne, bo mam je dłużej niż Mondeo ma lat), więc ze względów na gabaryty jedynym sensownym rozwiązanie było zamocowanie go przy tunelu środkowym.
    MKIIi 2.0 Pb 2005 + LPG + CB
    gozma - Mariusz

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 20:03
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 19:52
  3. [Antena][OT] Mocowanie antenty - nowy sposob
    By Tauros in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-07-2007, 22:47
  4. [Antena] Mocowanie anteny na sedanie
    By luki_b in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 12:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów