+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    anjko-zdjąłem ten schowek,patrzę i......nic. Nie wiem czy ja jestem ślepy czy po prostu nie wiem dokładnie w którym miejscu jest to cudo umiejscowione. A te symbole to są na jakiejś obudowie,czy jakaś naklejka jest? Pytam na zapas jak już mi pomożesz to zlokalizować. Proszę o precyzyjną odpowiedż.
    P.S. Mam nadzieję,że we wszystkich Mondkach jest to jednakowo umiejscowione. Aha,po prawej stronie jak zdjąłem już ten schowek jest taki przycisk z narysowanym kluczem takim naprawczym,do czego ten przycisk służy? Jak zwykle dzięki Ci za informacje.
    Andrzej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    anjko-mozesz mi odpowiedziec na ta powyzsza kwestie?Dzięki.
    Andrzej

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Ten przycisk jest do kasowania kontrolki przeglądu,która zaświeca się na wyświetlaczu wielofunkcyjnym co 15 tyś.kilometrów.Co do centralki jest na niej naklejka z opisem typu;Simens itd. i dużymi literami są napisane symbole co centralka potrafi.Centralka koloru czarnego.Tak powinna wyglądac;
    http://img504.imageshack.us/my.php?i...1067228cb1.jpg
    Zaznaczam jednak ,że są centralne zamki bez centralki,spięte na krótko.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  5. #24
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Zdemontuj schowek po stronie pasarzera i pod nim znajduje sie sterownik centralnego na ktorym sa symbole np CL DL RC i coś tam jeszcze.
    Jeśli bedziesz miał RC to znaczy ze mozesz sterować centralnym z pilota tylko oryginalnego, ktorego prawdopodobnie nie masz (wnioskuje to po twoim opisie kluczyków)
    Tu się nie zgodzę, ponieważ RC tak naprawdę oznacz tylko tyle, że jest możliwe zdalne sterowanie.
    Przeważnie było w Ghia realizowane przez pilot na podczerwień i takie śmieszne sensory w obudowach przednich klamek zewnętrznych.
    Rzadko bo rzadko, ale radiówki się zdarzały.

  6. #25
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    Cytat Zamieszczone przez YatZeck_Wawa
    Zdemontuj schowek po stronie pasarzera i pod nim znajduje sie sterownik centralnego na ktorym sa symbole np CL DL RC i coś tam jeszcze.
    Jeśli bedziesz miał RC to znaczy ze mozesz sterować centralnym z pilota tylko oryginalnego, ktorego prawdopodobnie nie masz (wnioskuje to po twoim opisie kluczyków)
    Tu się nie zgodzę, ponieważ RC tak naprawdę oznacz tylko tyle, że jest możliwe zdalne sterowanie.
    Przeważnie było w Ghia realizowane przez pilot na podczerwień i takie śmieszne sensory w obudowach przednich klamek zewnętrznych.
    Rzadko bo rzadko, ale radiówki się zdarzały.
    Radiówka ma oznaczenie RF
    RC oznacza podczerwień

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Sokołów podlaski
    panowie śledzę ten wątek i dochodzę do wniosku że ja u siebie chyba nie mam właśnie żadnej centalki wybebeszyłem schowek tak jak opisano i mym oczom ukazała sie dmuchawa po lewej stronie a na wprost i po prawej nic tylko przekaźnik brązowy zdaje sie od grzanych foteli a na dole sterownik silnika dodam że po przekręceniu kluczyka zapala mi sie dioda w zegarku na ok 5 sek i gaśnie na jedynym kluczyku jaki posiadam jest czerwona kropka zdaje się do immo ale w takim wypadku czy to nie jest tylko gadżet? skoro żadnej centralki nie mam?? bo center z tego co piszecie może działać bez żadnej centralki a chciałem sobie zrobić sterowanie pilotem centerka i otwieranie klapy bagażnika z takim sterownikiem co ma pilociki z chowanym kluczykiem ( scyzoryk) tylko mam obawy czy będzie działało bo jak bym miał immo to kisza (
    dzięki za jakieś podpowiedzi kolegów co maja doświadczenie w tym temacie
    Są 3 kategorie samochodów : złe , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacją

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Witam,
    tez posiadam taki problem z centralnym a ze sterownika odczytałem , że napewno jest so simens a oznaczenia jakie udało mi się odczytać to CL DL RC
    mam prośbę czy możecie wytłumaczyć mi co to oznacza ??
    i jaki kluczyk muszę zakupić
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
    MkI 1,8 16v niebieski sedan

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Cytat Zamieszczone przez konektor
    Witam,
    tez posiadam taki problem z centralnym a ze sterownika odczytałem , że napewno jest so simens a oznaczenia jakie udało mi się odczytać to CL DL RC
    mam prośbę czy możecie wytłumaczyć mi co to oznacza ??
    i jaki kluczyk muszę zakupić
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
    Centralny zamek z podwójnym ryglowaniem i możliwością sterowania pilotem na podczerwień.Pytanie czy masz odbiorniki podczerwieni w klamkach?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Za chwile to rozbiorę i sprawdzę, ale jeśli nie ma to pewnie mam problem zaraz sprawdzę i napiszę...
    MkI 1,8 16v niebieski sedan

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Tak więc, sciągnołem osłonę klamki ale szczerze mówiąc nic tam takiego nie widzę chociaż może się mylę. Może jakaś podpowiedź jak to zlokalizować ?? Z góry dziękuję
    MkI 1,8 16v niebieski sedan

  12. #31
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Patrzac na klamki od zewnatrz samochodu (nic nie trzeba rozbierac) masz takie kolka wygladajace jak odbiornik irda w komputerze. Jak tego nie masz, nie masz sterowania na podczerwien.

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    KRAKÓW
    No niestety nie mam nic takiego
    Czyli z tego wynika , że z tym fabrycznym modułem nic już nie wskóram ??
    A może jest jakiś tajny sposób żeby sobie z tym jakoś poradzić ( bardzo w to nie ingerując )
    a jeśli nie to pewnie muszę założyć coś innego...
    Bardzo proszę o Wasze cenne rady
    MkI 1,8 16v niebieski sedan

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Musiałbyś zakupic coś takiego (klamki z czytnikiem);
    http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=259841113
    I do tego jeszcze kluczyk na podczerwień taki jak koledzy wcześniej na zdjęciach pokazali.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    konektor- w którym miejscu jest ta centralka alarmu jak się zdejmie schowek? Można ją nie zauważyć?
    Andrzej

  16. #35
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Cytat Zamieszczone przez andrzej1963
    konektor- w którym miejscu jest ta centralka alarmu jak się zdejmie schowek? Można ją nie zauważyć?
    nie da się nie zauważyć - to sa 2 wielkie pudła - sterownik centralnego /+alarm i na plecach tego komputer EEC + 1 lub 3 przekaźniki (przynajmniej w Mk1).

  17. #36
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    To na ścianie grodziowej w pionie?
    Andrzej

  18. #37
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    www.mondek.prv.pl - tam jest foto

  19. #38
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez YatZeck_Wawa
    www.mondek.prv.pl - tam jest foto
    Dzięki za informacje i fotki.
    Andrzej

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Nie musisz wyciągać schowka wystarczy go otworzyć i jest to jedyna rzecz jaką tam ujrzysz
    MkI 1,8 16v niebieski sedan

  21. #40
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez konektor
    Nie musisz wyciągać schowka wystarczy go otworzyć i jest to jedyna rzecz jaką tam ujrzysz
    Otworzyłem,nawet wyjąłem i co ujrzałem? jedno czarne pudło prostokątne,ale to chyba jest sterownik (komputer),nic tam więcej nie widzę,bo chyba ta druga puszka (od alarmu i centralnego nie jest gdzieś pod spodem? Czy w takim razie ta dioda (kontrolka)wyglądająca jak od alarmu po lewej stronie kierownicy jest od immobilaisera czy od czego. I co potrzeba do uruchamiania tego ustrojstwa i jaka jest procedura,bo mam tylko zwykły kluczyk (info+zdjęcia danego gadżetu mile widziane). I na koniec moich pytań-czy możliwe jest,aby w wersji GHIA nie było montowanego fabrycznego alarmu? Może macie wiedzę na ten temat.Wszelkie informacje z którymi się zetknęliście są mile widziane.Z góry dzięki!
    Andrzej

Podobne wątki

  1. [MkII] jak ominac imobilizer
    By krzysiekbyd in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 08:27
  2. [MkII] Gdzie imobilizer??
    By kula159 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 09:26
  3. [MkII] wiesza sie imobilizer
    By gruniu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 21:05
  4. [MkI] Autoalarm
    By eladek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2006, 16:35
  5. dioda przy zegarku a imobilizer
    By WBmondeo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2005, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów