+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków

    [MkI] Autoalarm i imobilizer

    Cześć Kupiłem autko z 95r. w wersji GHIA i dostałem do niego jeden zwykły kluczyk,a drugi taki z przyciskiem okrągłym w środku,który od czoła patrząc ma taki mały otwór i w środku jakby maluteńka żaróweczka(po naciśnięciu tego przycisku nie ma żadnej reakcji. I pytanie:jak to jest w tym aucie z tego rocznika i w tej wersji-czy posiadają fabryczny imobilaizer i autoalarm czy nie?(na desce rozdzielczej z lewej strony kierownicy jest dioda taka jak bywają przy autoalarmie). Jeżeli posiadają,a ten kluczyk opisany powyżej nie jest do tego przeznaczony to jak sprawdzić poprawność działania tych udogodnień i gdzie najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie sterujące tymi udogodnieniami. I jeszcze jedno-czy ewent centralny jest sterowany z pilota czy nie? Ja mam na razie w tym temacie zero wiedzy,ale jestem przekonany,że mi pomożecie. Z góry dzięki!
    Andrzej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    jak widzisz zaroweczke to moze to jest latareczka ??

  4. #3
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Hehe.
    Ja kupiłem mondka w zeszły piątek ten sam rocznik ta sama wersja i ten sam problem
    A wiec wyglada to tak immobilaiser masz napewno w kluczyku a ten klucz z jednym przyciskiem to tylko jak napisał kolega wyzej latareczka.
    To czy masz oryginalny alarm i czy masz centralny sterowany z pilota musisz sam sprawdzić.
    Zdemontuj schowek po stronie pasarzera i pod nim znajduje sie sterownik centralnego na ktorym sa symbole np CL DL RC i coś tam jeszcze.
    Jeśli bedziesz miał RC to znaczy ze mozesz sterować centralnym z pilota tylko oryginalnego, ktorego prawdopodobnie nie masz (wnioskuje to po twoim opisie kluczyków)
    Koszt takeigo pilota to ponad 500 zł w serwisie ale mozna kupić uzywany (ja dałem 50 zł) Potem trzeba go tylko zakodować. Ale najpierw sprawdz co masz na tej centralce bo moze sie okazać ze nie ma wogole takiej możliwośći.
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    anjko-no dobrze trochę mi to rozjaśniło temat,ale powiedz jeszcze-gdzie ewent.można nabyć ten pilot i jak się określać przy pytaniu,gdzie póżniej zakodować-te czynnosci oczywiście po spr. tego symbolu.
    A po drugie - jak "ugryżć ten temat immobilaisera tzn. gdzie przykładowo taki można dostać i jak z nim postępować,aby wszystko zagrało.
    P.S. Ze też ludzie tak dziwnie traktują pewne rzeczy przy aucie (kluczyki,piloty). Szkoda słów. Pozdrawiam i czekam na wiadomości.Dzięki.
    Andrzej

  6. #5
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    Do centrala wcale nie musisz mieć pilota
    Przekręcenie kluczyka powoduje zamknięcie/otwarcie.

    Sprawdź co pisze na centralce.

  7. #6
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    Wrzuć w Szukaj pytanie - naprawdę było już bardzo dużo na ten temat i na temat ew.programowania

  8. #7
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez jedrek_G
    Do centrala wcale nie musisz mieć pilota
    Przekręcenie kluczyka powoduje zamknięcie/otwarcie.

    Sprawdź co pisze na centralce.
    Z tego co zrozumiałem to chodzi o to czy mozna go z pilota sterować a ze z kluczyka normalnie działa.

    A jeśli chodzi o tego pilota to jest on w kluczyku ja miałem taki ale był zepsuty a jesli nie masz to sprawa jest troche bardziej skomplikowana. Ale spoko wszystko da sie zrobić Potem jak juz masz pilota to sam sobie go programujesz do auta weglog procedury ktora znajdziesz np na stronie. (pod warunkiem oczywiście ze twoja centralka przewiduje taką opcje)

    Odezwij sie na gg to ci wytłumacze co i jak.

  9. #8
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    Ten kluczyk o którym pisze Kolega to jest po prostu lampka do oświetlania zamka w nocy.
    Bez informacji o oznaczeniach na centralce nic nie można powiedzieć o tym czy można sterować pilotem.

    Jeżeli ta lampka obok kierownicy gaśnie w parę sekund po przekręceniu kluczyka to jest szansa ,że masz IMMO i że działa.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Na razie dzięki Wam za info jak sprawdze to się odezwe (na pewno),gdzie tego pilota ewent. można dostać,bo nie piszecie, oryginalny kluczyk z pilotem jest do dostania?a ta dioda koło kierownicy-nie zauważyłem czy świeci czy nie,ale jakby nie było alarmu lub immob.to po co ona (dioda) by tam była?Dzięki jeszcze za wszelkie sugestie,może jeszcze coś Wam wpadnie do głowy co mi pomoże.A jak w ogóle sprawdzić czy jest immob. czy nie,bo alarm to już wiem-okolice schowka.....
    Andrzej

  11. #10
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    IMMO jest schowane pod obudową kierownicy (odbiornik ) - nadajnik jest w kluczyku pod taką czerwoną plamką na obudowie.
    Kluczyk - trzeba szukać czasami są na Alledrogo

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Trochę mi "namieszaliście" więc proszę o wyjaśnienie- kontrolka z lewej strony kierownicy na wysokości obudowy kierownicy (wygląda na oryginalną,taka czerwona jak od alarmu) jest według Was od czego-od alarmu czy od immob?Czy od obu tych urządzeń jednocześnie,bo nie wiem,jak to jest przy oryginale. I jeszcze jedno,jakby ktoś mógł mi wysłać zdjęcie oryginalnego kluczyka i/lub pilota z autka z 95 roku to byłbym b. wdzięczny. Aha,a jak jest oryginalnie alarm i immob. to uaktywnienie działa na oba te urządzenia? i po deaktywacji rozłącza się i alarm i immob. czy jak to wygląda? B. dzięki za szczegółowe informacje.
    P.S. Rozdaję punkciki.
    Andrzej

  13. #12
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    Punkcików nie potrzeba
    Miałeś napisać czy masz centralkę i ew.jakie ma oznaczenia.

    I wykorzystaj opcję Szukaj

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Tak,tak,miałem napisać o centralce i zrobię to jak się do tego dobiorę. Jednak te pytania,które zadałem powyżej są jak nabardziej aktualne(odnośnie strony techn. działania immob.i alarmu) i w dalszym ciągu poszę o info na ten temat.Dzięki.
    Andrzej

  15. #14
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Tak wygląda kluczyk z pilotem rocznik 95


    A tak pilot po odzieleniu od grota
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  16. #15
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Immo masz raczej napewno a alarm to w zaleznośći od wersji jak spiszesz symbole z centralki to bedziesz wszystko wiedział.

    Co do samego kluczyka jesli twoja wersja przewiduje RC (czyli sterowanie z pilota) to musisz kupic sam grot 24zł np tutaj http://www.fordsklep.pl/sklep,1502,,...,353155,0.html plus uzywany kluczyk taki jak na zdjeciu 1 wtedy przekładasz samego pilota za zdjecia 2 do nowego grota dorabiasz klucz i to wszystko.
    Do tego dojdzie jeszcze zakodowanie immo ale to juz tam gdzie ci kluczyk beda dorabiać bo to urządzonkiem odpowiednim trzeba zrobić. Cyba za masz oryginalny cały czerwony kluczyk (tzw serwisowy) to za jego pośrednictwem samemu mozesz sobie immo do nowego kluczyka zakodować.( nie trzeba płacić bo to tez jakieś 100zł kosztuje)

    A na koniec trzeba jeszcze zaprogramować samego pilota zebyś mogł zamykać i otwierać drzwi nim drzwi. Tak jak tu napisane
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic835944.html
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez anjko
    Tak wygląda kluczyk z pilotem rocznik 95


    A tak pilot po odzieleniu od grota

    A to nie jest pilot na podczerwień ? Bo ja tam widzę diode IR.

  18. #17
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Tak na podczerwień.
    No a co to zmienia
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    anjko-dzięki piękne za wyjaśnienia.Ja mam Ghia,ale 2.0 16V,myślę,że to jest to samo co 1.8 16V. Ja mam tylko taki kluczyk w którym jest lampka do podświetlania i drugi taki nietypowy chyba przy oddaniu do warsztatu,praktycznie sam grot z kawałkiem plastiku. Więc po kolei: musiałbym kupić ten grot z obudową do pilota z linku za 24zł i na podst. swojego kluczyka (tego z lampką)dorobić. Sprawa kodowania to póżniej,bo najpierw powiedz jak się orientujesz gdzie mogę kupić pilota do tej obudowy z grotem (za 24zł).
    . A centralkę oczywiście sprawdzę,ale powiedz jak zdemontować ten schowek-gdzie co trzeba odkręcić. Sory,że tak przynudzam,ale miej zrozumienie dla nowego posiadacza Mondka i udziel mi jak najwięcej pożytecznych informacji w tym temacie.Z góry wieeeeeelkie dzięki!!
    Andrzej

  20. #19
    Zielony listek Awatar anjko
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90KM
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Na początek za nim coś kupisz to sprawdz co masz za system zeby sie nie okazało ze kupisz pilota i nie działa.
    Jeśli chodzi o schowek to otwierasz go i ciągniesz zdecydowanym rucham do góry az wyskoczy z zatrzasków. Pod nim jest centralka sterownik centralnego i na nim sa symbole np RC CL DL AL spisz je i bedziemy wszystko wiedzieć.

    I jeszcze jedna wazna rzecz masz na klamkach odiorniki??? Czyli takie kwadraciki koło zewnetrznej klamki na przednich prawych i lewych drzwiach. Jak masz kwadraciki to masz sterowanie na podczerwień (czyli takie jak moje)a jak nie to radiowka i wtedy tez jest inny pilot czy kluczyk

    A pilot to dzwoń np tutaj 507123405 gość ma tylko czaści do forda (ja tu kupiłem za 50 zł)i prowadzą tez sprzedarz wysyłkową bo widziałem ich pare aukcji na allegro.

    A co do dorabiania klucza to dokładnie tak jak napisałeś.

    Ps Uzupełnij swoj profil.
    Model Mondeo 95' 1.8 16V Ghia
    Model Mondeo 97' 1.8 16V

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    anjko-jeszcze raz dzięki za wszelkie info,jak odczytam te symbole to się odezwe i ustalimy co tam za cudo siedzi. To na razie.
    Andrzej

Podobne wątki

  1. [MkII] jak ominac imobilizer
    By krzysiekbyd in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 08:27
  2. [MkII] Gdzie imobilizer??
    By kula159 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 09:26
  3. [MkII] wiesza sie imobilizer
    By gruniu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 21:05
  4. [MkI] Autoalarm
    By eladek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2006, 16:35
  5. dioda przy zegarku a imobilizer
    By WBmondeo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2005, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów