+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Zielony listek Awatar mutombo
    Imię
    Daniel
    Opis
    MKII
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Kożuchów

    [MkII] problem z regulacją świateł

    czy to możliwe żeby jedna z lamp sama z siebie opadła dzisiaj zauważyłem że lewa świeci za nisko i regulacja przestala działać

    mkII 2.0 98r. liftback alu 16 cali

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Jeśli regulacja padła w jednej lampie to zapewne padł silniczek. Ostatecznie przy odrobinie farta poprostu starczy wcisnąć mocniej wtyczkę. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  4. #3
    regulacja zapewne jest oki
    tylko mocowanie lamp wypadło z uchwytów. są trzy punkty mocowania odbłyśnika lamp. U mnie regularnie wypada. trzeba wyjąć lampę i popatrzeć.

  5. #4
    Zielony listek Awatar mutombo
    Imię
    Daniel
    Opis
    MKII
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Kożuchów
    tzn że jeżeli wypadnie mocowanie odbłyśników to regulacja nie będzie działać w obu lampach

    mkII 2.0 98r. liftback alu 16 cali

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 130KM
    Od
    21 Mar 2006
    Mieszka w
    Dobrzeń Wielki
    Jak to kiedyś Blady napisał: " Sami znaffcy "
    Opadł bo albo wodzik wyskoczył z gniazda reflektora (mało prawdopodobne) albo silniczek pokręcił do skrajnej pozycji dolnej.
    Czemu miałby pokręcić...? Ano to trzeba by sprawdzić. Przyczyną może być utrata kontaktu na ślizgaczu potencjometra wewnątrz regulatora.
    Walnij otwartą dłonią w ten reflektor i sprawdź czy ruszył na swoje miejsce. Tylko nie zbij reflektora
    Mk3 2,0 TDCI Combi

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez odals
    Jak to kiedyś Blady napisał: " Sami znaffcy "
    Opadł bo albo wodzik wyskoczył z gniazda reflektora (mało prawdopodobne) albo silniczek pokręcił do skrajnej pozycji dolnej.
    Czemu miałby pokręcić...? Ano to trzeba by sprawdzić. Przyczyną może być utrata kontaktu na ślizgaczu potencjometra wewnątrz regulatora.
    Walnij otwartą dłonią w ten reflektor i sprawdź czy ruszył na swoje miejsce. Tylko nie zbij reflektora
    ...dobrze iz przynajmniej jest jedna osoba co potrafi pomóc ...

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Opadł bo albo wodzik wyskoczył z gniazda reflektora (mało prawdopodobne) albo silniczek pokręcił do skrajnej pozycji dolnej.
    Akurat wyskoczenie na naszych pięknych polskich drogach jest naprawdę prawdopodobne. W srebrnym miałem już takie coś 2 razy. Jeśli to to to trzeba ciut WD psiknąć w gniazdo i czymś podciągnąć odbłyśnik do środka tego mocowania by dobrze wskoczył uchwyt do gniazda. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  9. #8
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 130KM
    Od
    21 Mar 2006
    Mieszka w
    Dobrzeń Wielki
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej10
    Akurat wyskoczenie na naszych pięknych polskich drogach jest naprawdę prawdopodobne. W srebrnym miałem już takie coś 2 razy. Jeśli to to to trzeba ciut WD psiknąć w gniazdo i czymś podciągnąć odbłyśnik do środka tego mocowania by dobrze wskoczył uchwyt do gniazda. Pozdrawiam
    Zatem mam dziewiczy stan elementów w reflektorach.
    Trzeba było niemało gimnastyki by wodziki wyjąć z gniazda i podobnie, by je wcisnąć z powrotem na swoje miejsce.
    Mk3 2,0 TDCI Combi

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Trzeba było niemało gimnastyki by wodziki wyjąć z gniazda i podobnie, by je wcisnąć z powrotem na swoje miejsce.
    Tego pierwszego to jeszcze nie testowałem ale z tym drugim to fakt masa gimnastyki ale ciut WD i dobrze wygięty drut i jest OK.

    Co do tej lampy to mój Tata jeździ po takich wertepach nad wisłą że normalnie szok (wędkarz). Mondek robi za Off Rode. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  11. #10
    Zielony listek Awatar mutombo
    Imię
    Daniel
    Opis
    MKII
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Kożuchów
    borykałem się czy dzisiaj podejść do autka i sprawdzić o co chodzi ale ciekawość zwycięrzyła okazało się że silniczek po stronie pasażera się przepalił ale gdy ruszam przewodami w przepalonym silniczku to ten drugi działa i dlatego lampa opuściła się na max narazie będę musiał ustawic jak trzeba i wyjąć kabelki aż do czasu kiedy kupię nowy silniczek
    dzięki wszystkim za rady!!!!!!
    pozdrowienia

    mkII 2.0 98r. liftback alu 16 cali

  12. #11
    Zielony listek Awatar mutombo
    Imię
    Daniel
    Opis
    MKII
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Kożuchów
    szukałem i nie znalazłem jedni piszą że silniczek jest przykręcony dwoma śrubami inni że wystarczy przekręcic jak to jest w mkII
    jak ustawię lampę i wyjmę przewody od silniczaka to lampa zostanie na swoim miejscu czy znów opadnie lub odwrotnie

    mkII 2.0 98r. liftback alu 16 cali

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    1. w MKII silniczek jest na 2 srubach torx
    2. Jeżeli silniczek się zepsuł i chcesz na stałe ustawić lampę, to po prostu odepnij od niego kable, zdjemij jego tylną osłonę i przekręcaj palcem zębatkę w środku aż uzyskasz pożądaną wysokość ... świecenia...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    śląskie
    a mi wyskoczył odbłyśnik przy zakładaniu kostki na wymienioną zarówkę
    dzisiaj mam zamiar to zobaczyć po wyjęciu reflektora chyba inaczej się nie da?
    zastanawiałem się jak wogóle rozebrac reflektor ale cyz komuś się udało bez uszkodzenia szkła?

Podobne wątki

  1. [MkI] Problem z regulacją świateł
    By chudy85m in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 21:38
  2. [MkII] Problem z regulacją lusterka
    By waski78 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2008, 11:31
  3. Problem z regulacją boostera...
    By mdcs in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 15:53
  4. [MkII] Problem z regulacją kierownicy
    By Miodzio in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów