+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    muczaczos
    Gość

    [MkII] Potrzebuje pomocy

    Mam problem z wolnymi obrotami w mondeo 1.8 TD wymieniłem dwa silniczki wolnych obrotów, przeczyściłem przepływomierz a objawy dalej pozostały, po przekręceni kluczyka ładnie wszystko się włancza podciąga linke i po zapaleniu jest ok po dodaniu gazu wsakuje na wyższe ok obroty ok 1100 i to na cieplym silniku i tak pozostaje do czasu kiedy go przegazuje to po kilku razach spada na 750 i znowu jak go przegazuje to czasem jest 850 i tak w koło co może być powodem? Doradzcie
    Silnik złapał 850 więc go tak zostawiłem i zgasiłem odpiołem silniczek wolnych obrotów i jest ok, obroty są zawsze takie same, wychodzi na to że to silniczki mam ich dwa lub sterowanie nimi ma ktoś pomysł jak to sprawdzić ?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    A czy linka odbija ?? może masz pękniętą sprężynkę .
    Spróbuj założyć w tym miejscu jakąś nie za twardą sprężynkę.Jak na zdjęciu.
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  4. #3
    muczaczos
    Gość
    Witam sprężynki są dobre, zastanawia mnie tylko fakt iż na dwóch silniczkach sa takie same objawy , czuje że bez podpięcia pod kompa sie nie obedzie

  5. #4
    muczaczos
    Gość
    Jeszcze jedna sprawa jak przekręcę kluczyk linka sie podciąga i wszystko jest ok, zapalam auto i obroty są 850 jeżeli nie przekrocze obrotów i gazuje tak do 1250 to jest dobrze silniczek pracuje bez zarzutu podciąga i opuszcza linkę, jeżeli tylko przekroczę te obroty to juz nie spada zostaje na 1000 i tak jest na dwóch silniczkach a silnik jest ciepły, czy po odłonczeniu akumulatora i resecie kompa mogą zostawać w nim błędy czy to może jeszcze coś innego, w poniedziałek umówię się na podłączenie na dzien dzisiejszy skończyły mi się pomysły.

  6. #5
    muczaczos
    Gość
    mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy mieli uszkodzony silniczek wolnych obrotów a mianowicie jakie były objawy czy obroty zawsze zacinały sie w tym samym miejscu, jak to wyglądało -proszę niech ktoś napisze

Podobne wątki

  1. potrzebuje pomocy znawcy :) Mk3
    By szymek_7 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 16:17
  2. [MkI] Potrzebuje pomocy ;)
    By tom_bet in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 17:29
  3. Szybko potrzebuje pomocy.
    By shrek0404 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2006, 10:38
  4. potrzebuje pomocy z nawiewem
    By numerek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-10-2005, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów