+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo tddi 2001
    Od
    24 May 2007
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński

    Gdzie znajduje się tzw. mały termostat

    Witam i prosze o dokładne umiejscowienie tzw. małego termostatu.Chciałbym go sam wymienic bo w ASO wymiana 230 zł.Dzięki za podpowiedzi.Silnik 2.0 TDDI.Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Śląsk
    Daj maila na PW to Ci podeślę rysunki. bo tutaj nie można dołączać załączników.
    Mondeo XI.2003 r, 2.0 TDCI, 115 PS, kombi (po liftingu), 174 tys. km

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo tddi 2001
    Od
    24 May 2007
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Czekam na rys. i dziekuje.Adres melon410@wp.pl

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeśli można to też poproszę o rysunek sylwek1980@wp.pl

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    BBBB na podstawie twoich informacji dowiedzialem sie ze ten maly termostat to jest TERMOSTAT POMPY OLEJU (nr czesci 1128018).
    Ponadto wyslalem ci 2 maile na PW z prosba o wyslanie rysunku i nieaktualnym juz pytaniem czy trzeba spuszczac plyn chlodzacy. Oczywiscie odpowiedz jest nie, bo to jest termostat oleju.

    Panowie czy u was objawem jest powolne dogrzewanie sie silnika - wskazowka przy takich temperaturach zewn. dochodzi do 1/4 z trudem niecalej 1/2, gdy do tej pory zawsze szybko dochodzila do 1/2.
    A moze tak ma byc zima ? Powiem szczerze, ze ja to troche zgupialem i stalem sie nadwrazliwy co do obserwacji wsk. temperatury.

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Czy pewne jest, że nie trzeba płynu spuszczać? Czy kolega Bierut juz to robił??

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Wlasnie sie do tego przygotowuje. Plynu to na pewno nie bo to jest termostat pompy oleju czyli zamyka/otwiera obieg oleju a nie plynu. A oleju z kolei nie trzeba spuszczac bo wiadomo scieka do miski olejowej.

    A jak tam u kolegi objawy ?

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    TERMOSTAT POMPY OLEJU
    Czego ?

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Tak. Wg numeru o ktorym pisal BBBB to jest termostat pompy oleju i kosztuje w ASO 77 zl. Jak bedziesz pytal o maly termostat to zaden sklep ci czegos takiego nie znajdzie. A tak na chlopski rozum - to po co malby byc 2 termostat plynu. A ze wzgledu na opecnosc chlodnicy oleju to ma jakis sens.

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Bierut
    A jak tam u kolegi objawy ?
    Objawy mam takie że trudno go nagrzać. Jak mu bede mocno deptał to może dojdzie do 1/2. Normalnie to do 1/4 dochodzi a jak jade w trasie spokojnie to nawet spada poniżej 1/4. W zwykłym sklepie Forda pytalem (nie ASO) i mają takie coś za 76zł. Tylko pytam o płyn bo muszę się jakoś przygotować.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Ja mam podobnie. I nie wydaje mi sie ze to glowny termostat plynu bo chlodnica i przewody doprowadzajace do chlodnicy sa zimne - czyli obieg zamkniety.

    W sprawie tego termostatu oleju to dzwonilem do 2 ASO i potwierdzili ze taki jest i zdazylo im sie go wymienic kilka razy.

    Powiem szczerze ze w sobote wyjezdzam w trase i bede obserwowal jego zachowanie i wtedy podejme decyzje o wymianie. Ponadto brat do ktorego jade ma warsztat to latwiej bedzie wymienic.

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Śląsk
    U mnie objaw wadliwego "małego" termostatu był taki: gdy jechałem jak głupek z gazem w podłodze to temperatura stała pionowo. Gdy tylko zacząłem jechać normalnie jak człowiek to temperatura spadała do pierwszej kreski(pierwsza od momentu oderwania sie wskazówki od zera-jakieś 2-3 mm od położenia zerowego wyjściowego). W żadnym sklepie tego termostatu nie mogłem dostać. Tylko ASO-niestety. U mnie cena 75 PLN. Nic nie trzeba spuszczać. To jest obieg oleju.

    Pozdro
    Mondeo XI.2003 r, 2.0 TDCI, 115 PS, kombi (po liftingu), 174 tys. km

  15. #14
    adamson
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez bbbb
    U mnie objaw wadliwego "małego" termostatu był taki: gdy jechałem jak głupek z gazem w podłodze to temperatura stała pionowo. Gdy tylko zacząłem jechać normalnie jak człowiek to temperatura spadała do pierwszej kreski(pierwsza od momentu oderwania sie wskazówki od zera-jakieś 2-3 mm od położenia zerowego wyjściowego). W żadnym sklepie tego termostatu nie mogłem dostać. Tylko ASO-niestety. U mnie cena 75 PLN. Nic nie trzeba spuszczać. To jest obieg oleju.

    Pozdro
    po wymianie jakas roznica?

  16. #15
    Marcin183
    Gość
    Czy wymiana tego termostatu coś daje??

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Śląsk
    Po wymianie tego małego termostatu wskazówka stoi pionowo tak jak cytat ze starego filmu "teraz stoi jak tyn un"
    Mondeo XI.2003 r, 2.0 TDCI, 115 PS, kombi (po liftingu), 174 tys. km

  18. #17
    adamson
    Gość

    termostat

    Cytat Zamieszczone przez bbbb
    Po wymianie tego małego termostatu wskazówka stoi pionowo tak jak cytat ze starego filmu "teraz stoi jak tyn un"
    Dzisiaj wymienilem ten maly termostat. Mialem male zaskoczenie bo myslalem ze tam w przewodzie jest olej a nie plyn chlodzacy - ale poprostu mala niewiedza .
    Wiec wymiana byla szybka z 15-20min. Plyn spuscilem z dolnego przewodu co idzie pod silnikiem - zeszlo jakies 3-3,5 litra. Nastepnie zeby sobie zrobic dobre dojscie odkrecilem zawor sterujacy egr-em (nie trzeba odkrecac rury egr) - nastepnie szczypcami dlugimi sciagnalem pierscien-cybant zabezpioeczajacy. Po tym to rurka zeszla luzno. Nastepnie mala grzechotka z nasadka i sruba odkrecona. Lekkie podwzaenie srubokretem i termostacik w reku. Nowy sie wlozylo gladko. Nastepnie wszystko w odwrotnej kolejnosci.
    Na koncu wlasnie nowego plynu spowrotem, odluszczenie zabrudzen i sprawdzenie szczelnosci.
    Teraz wydaje mi sie ze silnik szybciej sie zagrzewa, ale dopierow w trasie do pracy sprawdze kiedy mi sei zagrzeje tak wiec dam rezultat. Do tej pory jakies 10-12km potzrebowal zeby nabrac temperatury.

    Pozdrawiam

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Sylwek
    Opis
    Astra
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No ja się dzisiaj też zdziwiłem jak mi płyn wyleciał. A tak na marginesie jak ktoś jeszcze nie wymieniał tego termostatu w silniku tddi to życze powodzenia i cienkich dłuuugich palcy. Termostat jest umieszczony między pompą wody a silnikiem równolegle do silnika. Dostęp zasłaniają przewody od pompy do wtrysków i kolektor ssący. Ja miałem łatwiej bo miałe bez kolektora a i tak musiałem mieć klucz przegubowy.

  20. #19
    za szybkie ogrzewanie odpowiada nie tylko ten termostat.sa tez sondy grzewcze zamontowane w ukladzie.Widac je od dolu auta.Inna sprawa ze diesel nagrzewa sie wolniej niż benzyna wiec zimą to widac wyraźniej

Podobne wątki

  1. [MkIII] Mały termostat...
    By bedek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 10:05
  2. [MkIII] Mały termostat
    By Palec in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 16:22
  3. gdzie znajduje się termostat?
    By leslaw in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-01-2006, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów