+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    janek
    Opis
    mazda 323
    Od
    14 Oct 2007
    Mieszka w
    ipswich/gb

    [MkIII] Kontrolka swiec zarowych

    Panowie czy wiece co moze byc przyczyna zapalenia sie kontrolki swiec zarowych po czym jak wcisnalem sprzeglo auto zgaslo. odpalilem ponownie i wszytko gra. to wszystko mialo miejsce podczas jazdy... nie kopcil wcale ale mocy wogole nie mial. od tego momentu zrobilem juz prawie 300km i nic sie nie dzieje. czy to wtryski? a moze tylko jakis blad komputera? Dodam jeszcze ze nie mieszkam w Polsce tylko na wyspach gdzie paliwo jest wzorowe.Co mam robic? 2.0 TDCI 2002 kombi 112000mil (185000km)
    z gory dzieki za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin
    standard wtryski lub zawor egr

    brat mial to samo i wystarczyli czyszczenie egr naszczescie bo wtyrki drogie

    jedz do jakiegos fachowca od wtyskow jakis sevis boscha
    polecam skrobow i klikawe woj lubelskie
    taka sobie

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin
    cos sie zawiesza takie objawy sa jak jeszcze raz sie to zdzarzy nie czekaj jedz bo padna wytrski i bedzie za pozno
    taka sobie

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    polecam skrobow i klikawe woj lubelskie
    Tylko kolega troszkę daleko ma
    No ale z tego co słyszałem to przy dobrym paliwku wtryski są żywotne(a na wyspach paliwko nie takie jak u nas).
    Pewnie jakiś czujnik błąd złapał.
    Jak się boisz to podjedź gdzieś na zczytanie błędów.
    Tylko w angli to troszkęfunciszy kosztuje
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    janek
    Opis
    mazda 323
    Od
    14 Oct 2007
    Mieszka w
    ipswich/gb
    dzikei panowie...jak tylko sie cos dowiem napisze.

  7. #6

    Re: [MkIII] Kontrolka swiec zarowych

    Cytat Zamieszczone przez jasq
    Panowie czy wiece co moze byc przyczyna zapalenia sie kontrolki swiec zarowych po czym jak wcisnalem sprzeglo auto zgaslo. odpalilem ponownie i wszytko gra. to wszystko mialo miejsce podczas jazdy... nie kopcil wcale ale mocy wogole nie mial. od tego momentu zrobilem juz prawie 300km i nic sie nie dzieje. czy to wtryski? a moze tylko jakis blad komputera? Dodam jeszcze ze nie mieszkam w Polsce tylko na wyspach gdzie paliwo jest wzorowe.Co mam robic? 2.0 TDCI 2002 kombi 112000mil (185000km)
    z gory dzieki za pomoc
    tzw miekki blad,bo nie piszesz ze dalej kontrolka miga jakis czujnik sie zbuntował

  8. #7
    art1967
    Gość
    Witam all
    tez jestem bardzo ciekawy co moze sie psuc , u mnie nieszczesna kontrolka ciagle mruga a auto nie ma mocy , miał ktos cos podobnego

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Witam all
    tez jestem bardzo ciekawy co moze sie psuc , u mnie nieszczesna kontrolka ciagle mruga a auto nie ma mocy , miał ktos cos podobnego
    To mi wygląda na wtryski.
    Najlepiej podjechać na z czytanie błędów i próbę przelewową.
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez art1967
    Witam all
    tez jestem bardzo ciekawy co moze sie psuc , u mnie nieszczesna kontrolka ciagle mruga a auto nie ma mocy , miał ktos cos podobnego
    silnik jest w trybie serwisowym.Jesli klasyka: rura turbo jest cala i na swoim miejscu to niestety WDS tylko prawde powie.Ale wydatki sie szykują

  11. #10
    art1967
    Gość
    dzieki za czarny scenariusz , w poniedziałek mam jechac sprawdzic co jest grane to napisze conieco . Znalazłem na forum jak ktos sie chwalił
    ze zmienia sterownik wtryskiwacza i moze znowu przejechac 8 tysiaków ,
    zrobił tak juz pare razy , jezeli wiecie czy to jest prawda to dajcie znac
    z gory THX

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Najpierw sprawdź jeszcze rurę od turbo(górną i dolną).Ale mi się wydaje że to bolączka TDDI raczej
    A autko ci kopci???(znaczy więcej niż inne bociany).

    Pozdrawiam
    Paweł
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Ale mi się wydaje że to bolączka TDDI raczej
    ..raczej wszystkich wiec TDCi również,

    Temat powtarza sie kolejny raz, na razie zgasł raz a raczej będzie się nasilać, prawdopodobnie czujnik jakiś moze położenia wału korbowego ( kilka razy się zdarzało ), albo inny
    Sprawdzić możesz zakładając nowy i obserwując czy jest poprawa

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Wierzba
    Od
    12 Jun 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    rura od turbo ma zupełnie inne objawy, znakiem szczególnym jest świst powietrza ajkby ktoś miał maksymalnie włączony nawiew i problem z utrzymaniem obrotów oraz szarpanie

    przy migającej kontrolce świec żarowych możliwe są dwa scenariusze- zależnie od uszkodzeń:
    1. kontrolka miga cały czas, nie znika po ponownym uruchomieniu - elektroniczne uszkodzenei wtryskiwaczy, zapewne przekroczono spalanie stukowe na którymś z cylindrów- trzeba liczyć się z kasowaniem błędu ( 50 zł po za ASO, 150 zł w ASO), a jeśli będzie pojawiać się częściej to wymiana wtrysku ( 1000-1200 zł po za ASO i 1490 w ASO)

    2. drugi rodzaj problemu to uszkodzenie mechaniczne, problem z przepływem paliwa, kontrolka zaświeca się podczas silnego dodwanaiu gazu i przyspieszania, mechaniczne uszkodzenie, można próbować z tym walczyć i nei musi oznaczać wymiany wtrysku ale więcej o tym nie wiem.

    A jestem taki mądry bo wypytałem właściciela ABSCar co z tymi wtryskami hehe
    Moje MDO - 2002r. GHIA TDCI 130 hp: http://i76.photobucket.com/albums/j3...os/mondeo1.jpg
    UWAGA samochód na sprzedaż- info: http://moto.allegro.pl/item328798382..._sprawdz_.html

  15. #14
    Kursant
    Opis
    mondeo III 2.0 tdci
    Od
    22 May 2007
    Mieszka w
    W-wa
    Witam wszystkich
    Odnośnie poruszanego tu wątku uszkodzeń mechanicznych wtrysków - to owszem mozna z tym walczyć ale jest praktycznie bezskuteczne tzn "walka " wystarcza na ok 500 -1000 Km. i problem sprężynki powraca i to ze zdwojoną mocą.

    Wiem to na własnym przykładzie. Ja na wtryskach przejechałem od nowości 126 tyś km i w sobote byłem w ABS Car na ich wymianie - lały wszystkie. Koszt wymiany wtrysków to 4.000 zł.

    Właściciel ABS Car-u podniósł mnie troche na duchu informując, że zaczeli sprowadzać z Niemiec specyfik pomagajacy przedłużyc żywotnośc wtrysków przy naszej kiepskiej ropie - wlewa sie go do zbiornika co 20 tyś km.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Wierzba
    Od
    12 Jun 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    o to powiedz coś więcej o tym specyfiku
    Moje MDO - 2002r. GHIA TDCI 130 hp: http://i76.photobucket.com/albums/j3...os/mondeo1.jpg
    UWAGA samochód na sprzedaż- info: http://moto.allegro.pl/item328798382..._sprawdz_.html

  17. #16
    Kursant
    Opis
    mondeo III 2.0 tdci
    Od
    22 May 2007
    Mieszka w
    W-wa
    jutro powiem coś więcej - dzis jadę do ABS caru odebrać auto i porozmawiam a pewnie także kupie ten specyfik. Może rzeczywiście jest to jakiś ratunek dla wtrysków

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Wierzba
    Od
    12 Jun 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    to czekamy na update wieczorem
    Moje MDO - 2002r. GHIA TDCI 130 hp: http://i76.photobucket.com/albums/j3...os/mondeo1.jpg
    UWAGA samochód na sprzedaż- info: http://moto.allegro.pl/item328798382..._sprawdz_.html

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Model
    1.6 EcoBoost Titanium
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160
    Opis
    Mk4 EcoBoost 160KM
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    RZE - Rzeszów
    to i ja też czekam
    MK IV 1.6 EcoBoost 160 2011

  20. #19
    art1967
    Gość
    Witam
    Dzisiaj nic nie załatwiłem w sprawie żółtej migajacej sprezynki .
    Co do opisów ze czujnik połozenia wałka rozrzadu , to mam go
    juz wymieniony , ale wtedy zołta sprezyna wogole nie swieciła ani nie mrugała , po prostu auto nie zapalało .
    Drugi z opisanych problemow czyli przepływ paliwa tez odpada wszystko OK , rury z turbo tez OK .
    A wiec chyba p.WIERZBA ze swoim opisem ma racje , jutro jestem umowiony w warsztacie a wiec wszystko sie okaze .
    THX wszystkim za pomoc i poswiecenie kilku minut tej sprawie .
    Jak jutro bede cos wiedział to opisze co i jak .

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Wierzba
    Od
    12 Jun 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    jasne- po to jest nieoficjalna "TDCI'owa grupa wsparcia" łączymy się z tobą w bólu...
    Moje MDO - 2002r. GHIA TDCI 130 hp: http://i76.photobucket.com/albums/j3...os/mondeo1.jpg
    UWAGA samochód na sprzedaż- info: http://moto.allegro.pl/item328798382..._sprawdz_.html

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] kontrolka swiec zarowych i dodatkowo żółta kontrolka silnika
    By woju27k in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 12:02
  2. migajaca kontrolka swiec zarowych
    By afo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 18:51
  3. [MkIII] Kontrolka swiec zarowych
    By piotr-jg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-04-2008, 12:01
  4. kontrolka swiec zarowych + spadek mocy
    By lukaszsz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-07-2007, 12:11
  5. kontrolka swiec zarowych i wtryski :(
    By Huwi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 16:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów