+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    anas
    Gość

    Problem: Przy wysokich obrotach brak dopływu paliwa.

    Witam.

    Jak w temacie, lub robi takie wrażenie. Mianowicie:

    Ford Mondeo - 93r. 1.8 16V - benzyna. Jak jadę przy wysokich obrotach samochód szarpie(a jak się wkręci na kilka tyś to trzyma przy takich obrotach) - wrażenie jakby brakowało paliwa(pompa nie mogła wiecej podać). Zastanawia mnie co może być przyczyną - wymieniłem filtr paliwa, świece - niedawno zmieniane były pozostałe filtry i olej, ale nic nie pomogło. Domyślam się że może to być problem z pompą paliwową i teraz pytanie - jakiej wielkości ciśnienie powinno być na sprawnej pompie. Podobnie jak na zaworze od podciśnienia - ile tam powinno być? Jak założyliśmy ciśnieniomierz wskazywał 2 atmosfery - czy to dobra wartość?

    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i rozwiązania trzeba szukać gdzie indziej - będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

    Ps. Skąd moża pobrać instrukcje serwisową do Mondeo 93r?

    pozdrawiam

    anas

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Sprawdź ciśnienie na szynie. Bardzo możliwe że pada już pompa paliwa. Powinno być powyżej 2 Bar. Z tego co pamiętam to chyba nawet coś około 2.7 - 2.9. Jeżeli pompa jest ok, a za niskie ciśnienie na szynie, to do wymiany regulator ciśnienia paliwa (około 80-90 PLN). Koniecznie wymień filtr paliwa profilaktycznie na ELF6 bodajrze. Około 45 PLN Motorcraft.

  4. #3
    waldemarz
    Gość
    Powiesz ze nie wiem jak wyglada filtr paliwa, ale jesli tak jak wszystkie to nie zalozyles czasem odwrotnie filtra. Chyba kazdy filtr paliwa ma taka strzalke w ktorym kierunku idzie paliwo. Naprawde prosze sie nie smiac ale jak mialem inne autko to wlasnie to bylo przyczyna ze odwrotnie zalozylem filtr. i wlasnie przy malych obrotach bylo Ok a jak duze obroty to brakowalo doplywu paliwa.

  5. #4
    anas
    Gość
    Hej.

    Problem w tym że niedawno to autko kupiłem i dopiero teraz wychodzą tego typu rzeczy, to samo działo się przed wymianą filtra, także przyczyna że jest założony odrtonie jest mało prawdopodobna - ale będę miał na uwadze i sprawdzę czy czasem nie masz racji. Właśnie wyjechałem z garażu od znajomego mechanika (niestety to blacharz więc w tych sprawach jedynie mógł podpowiedzieć, niż zaradzić) - ale takie zachowanie jak to określił mianem - SONDA LAMBDA - dodałem że mam wrażenie ale samochód żłopie jak smok - co chyba nie powinno mieć miejsca - jakie spalanie przy normalnej jeździe powinien mieć silnik 1.8 16V - 93 rok? I co sądzicie o tej lambdzie. Ps. Jak auto jest zimne bez problemu utrzymuje niskie obroty, przy rozgrzanym silniku potrafi gasnąć.

    Pozdrówka

    anas

    Pss. Gdzie kupujecie częsci do Fordów - może znacie jakieś tanie źródła? Np. via Internet? Z góry thx

  6. #5
    waldemarz
    Gość
    Posluchaj wez najpierw uzupelnij profil: skad jestes i w podpisie czym jezdzisz to duzo pomaga.
    Jesli chodzi o to ze ci duzo spala to moze byc jednak sonda lambda :metal silnik 1.8 powinien ci srednio spalac 9/l , nie wiem wlasnie skad jestes bo wiele osob zaopatruje sie w czesci oryginalne do forda w Abscarze.
    www.abscar.pl

  7. #6
    anas
    Gość
    Hej ponownie.

    Profil uzupełniony, w niedziele będę miał orginalną sonde lambde od sprawnego autka (MK I, 16V, 1.6) - bedzie pasowalo - moj silnik to 1.8, ale z tego co widzialem sprzedaja je do wszystkich modeli jednakowe?

    Moze tez zalatwie pompe do testow. Teraz pytanie - ile mnie wiecej kosztuje podlaczenie sie pod komputer do diagnostyki, bo jak te dwie rzeczy nie pomoga, nie widzi mi sie ladowac w kolejne koszta nie wiedzac czy to cos pomoze.

    pozdrawiam

    anas

  8. #7
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City

    Re: Problem: Przy wysokich obrotach brak dopływu paliwa.

    Cytat Zamieszczone przez anas
    Witam.

    Jak w temacie, lub robi takie wrażenie. Mianowicie:

    Ford Mondeo - 93r. 1.8 16V - benzyna. Jak jadę przy wysokich obrotach samochód szarpie(a jak się wkręci na kilka tyś to trzyma przy takich obrotach) - wrażenie jakby brakowało paliwa(pompa nie mogła wiecej podać).
    A może podaje za dużo paliwa - silnik jest po prostu zalewany benzyną bo uszkodzona sonda lambda dale fałszywy sygnał do komputera.

  9. #8
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez anas
    Hej ponownie.

    Profil uzupełniony, w niedziele będę miał orginalną sonde lambde od sprawnego autka (MK I, 16V, 1.6) - bedzie pasowalo - moj silnik to 1.8, ale z tego co widzialem sprzedaja je do wszystkich modeli jednakowe?

    Moze tez zalatwie pompe do testow. Teraz pytanie - ile mnie wiecej kosztuje podlaczenie sie pod komputer do diagnostyki, bo jak te dwie rzeczy nie pomoga, nie widzi mi sie ladowac w kolejne koszta nie wiedzac czy to cos pomoze.

    pozdrawiam

    anas
    Jesli w ASO to okolo 120zl. koszt podlaczenia do komputera.

  10. #9
    klasyka,filtr paliwa zapchany jest.Standartowy test to zbiornik na full zatankowac i proba,jesli klopot mija w tym momencie tzn,ze filtr zapchany na 100%

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar digital123
    Imię
    Dominik
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 D4 190KM
    Opis
    Volvo V60 2016 D4 automatic
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    klasyka,filtr paliwa zapchany jest.Standartowy test to zbiornik na full zatankowac i proba,jesli klopot mija w tym momencie tzn,ze filtr zapchany na 100%
    Chyba nie Krzysiu, kolega napisał że wymienił filtr paliwa

    Volvo V60 D4 R-design lux nav automatic

  12. #11
    anas
    Gość
    Hej ponownie.

    Dzieki za odzew.

    Wiec jesli chodzi o wymiane filtra itd - to wszystko bylo sprawdzane i wymieniane. Mianowicie:

    autko bylo niedawno zakupione wiec wypadalo wymienic podstawowe filtry i plyny, ale po wykryciu problemu kilka dodatkowych rzeczy:

    - filtr powietrza
    - filtr oleju + olej
    - filtr paliwa (podlaczony jest w dobrym kierunku - jeden z przedmowcow kazal to sprawdzic)
    - sonda lambda (wczoraj - niewiele pomoglo)
    - badane bylo cisnienie w/g wskazan i wskazuje na okolo 2 atmosfery -

    stawiam ze to pompa, ale nie widzi mi sie ladowac w kolejne koszta i postanowilem jechac na diagnoze komputerowa - gozej jak bedzie to jakis czujnik za 40 zł a ja wpakuje z 1000 zł szukając igly w stogu siana. Jedyne co jeszcze moge zrobic to wyciagnac pompe i ja przeczyscic.

    pozdrowka i dzieki za podpowiedzi, po diagnozie postaram sie napisac jakies sprawozdanie co to powodowalo, aby pomoglo to innym.

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Nie koniecznie pompa. Sprawdż tak jak Ci napisałem ciśnienie na szynie wtryskowej. Będzie jasność. Być może padł Ci regulator ciśnienia, a nie pompa.

Podobne wątki

  1. [Duratec] 1.8 125 km Przerywa przy wysokich obrotach
    By draker90 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:15
  2. [All] przełączanie na Pb przy wysokich obrotach
    By jarku in forum LPG
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:57
  3. [Zetec]Brak mocy na wysokich obrotach
    By fiflak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 17:19
  4. Brak mocy na wysokich obrotach
    By in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 22:01
  5. [MkI] buczenie przy wysokich obrotach
    By doctor in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów