+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [MkII] "Wyskakujące" Biegi - I i III

    Od pewnego czasu zacząłem mieć problem z I i III biegiem tzn. podczas zmiany w/w biegi nie wchodzą ( wpadają na ) swoje miejsce problem jest nie z położeniem w prawo czy w lewo ale z głębokością.... ( nie wiem czy to zrozumiałe co piszę ) czasami III wskoczy na swoje miejsce a czasami muszę ją mocno przytrzymać bo inaczej wyskoczy ze sporym zgrzytem !!! z pierwszym biegiem jest zawsze problem podczas ruszania np. pod górkę z dociążonym samochodem jak nie przytrzymam to wyskoczy z hukiem... czasami muszę się siłować z lewarkiem . Z tego co widzę to zaczyna się tak robić coraz częściej. Co może być przyczyną w/w problemów może synchronizatory ??? albo może przestawiła się kolumna lewarka nie mam pojęcia bo z V biegiem problem nie występuje... Poradzie coś...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dwie możliwości, regulacja cięgieł, ewentualnie poducha pod skrzynią przysiada.
    Stawiam że regulację trzeba zrobić
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Popatrz najpierw czy coś nie blokuje wejścia tych biegów mechanicznie przy skrzyni biegów bo ja jak robiłem przkładkę to najpioerw było ok potem przestwiłasię rurka od sprzęgła ciut i blokowała mi górne biegi. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    A wlacz bieg na postoju,z wylaczonym silnikiem i buajaj go,przod tyl i patrz jak silnik sie buja.Moze jakies odglosy beda dochodzic.Czasem tak da sie poduszke wykryc,ze odeszla sobie w sina dal.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  6. #5
    dzięki za błyskawiczną odpowiedz !!! może zacznę od regulacji tylko gdzie tego szukać przy lewarku pod osłoną w kabinie czy przy skrzyni ( od spodu ) ?

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Raczej zacznij od poduszki i od tego czy coś tam nie blokuje przeuwania tych el. ruchomych. To jest najłatwiejsze. Regulacja o ile dobrze pamiętam to przy silniku od góry lub od dołu lub od koła. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  8. #7
    Miałem ten sam problem , wystarczyło przestawić lewarek zmiany biegów o pare milimetrow do tyłu i po kłopocie . Zdejmujemy osłonę lewarka tam są śruby , popuszczamy i cofamy do tyłu ( lepiej zaznaczyć jak było przed przestawianiem ) DO TYŁU tak dla przypomnienia
    98 Kombi . Ja widzę brązowy , a to jest wrzos

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez kary1610
    może zacznę od regulacji tylko gdzie tego szukać przy lewarku pod osłoną w kabinie czy przy skrzyni ( od spodu ) ?
    Coś na temat regulacji masz tu http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...hlight=#458527

  10. #9
    Kursant Awatar Kolor
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    20 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Miałem identyczny problem.I regulacja linek pomogła

  11. #10
    zdjąłem dzisiaj osłonę lewarka i oprócz cięgieł nie znalazłem tam żadnych linek... więc gdzie mam wyregulować te linki... ???

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkII] Zniknęły biegi... "1" i "2"
    By jacekpr1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 21:26
  3. [MkI] ciężko "wrzucają" sie biegi...
    By kosa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-01-2006, 01:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów