+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez axl54
    aj± bardzo dobre opinie u¿ytkowników w testach 4,5 pkt na 6 mo¿liwych
    Tymi opiniami u¿ytkowników to bym siê tak bardzo nie sugerowa³... Je¶li kto¶ w tabelce wystawia maksymaln± ocenê 6 za zachowanie na ¶niegu, a podni¿ej pisze "Na ¶niegu jeszcze nie by³o okazji testowaæ-czekam na ¶nieg" to takie opinie s± ma³o warte. Drugi przyk³ad - go¶æ powstawia³ same 5 i 6 a pod spodem dopisa³ "Niestety nie mogê dobrze oceniæ tych opon, poniewa¿ sklep opony.com nie dostarczy³ ich do mnie". Je¶li ju¿ to zerknij na testy ADAC.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Je¶li ju¿ to zerknij na testy ADAC.
    Zdecydowanie trafny odno¶nik

  4. #23
    Kursant Awatar Seski
    Imiê
    Sebastian
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Sedan 2008
    Od
    05 Oct 2007
    Mieszka w
    Jaworzyna ¦l±ska
    Na ADAC np. Frigo 2 wykaza³y sie jako jedne z najlepszych na ¶nieg, mimo to zosta³y zakwalifikowane jako "nie zalecane" na zimê, wiêc te¿ trza przez pryzmat w³asnych potrzeb do nich podchodziæ.

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Seski
    Na ADAC np. Frigo 2 wykaza³y sie jako jedne z najlepszych na ¶nieg, mimo to zosta³y zakwalifikowane jako "nie zalecane" na zimê
    No bo zima to nie tylko ¶nieg czy lód. W okresie zimowym poruszasz siê w ró¿nych warunkach (zw³aszcza w mie¶cie) wiêc je¶li Frigo jest dobra tylko na ¶niegu, a bardzo, bardzo kiepska na mokrym czy suchym to automatycznie jest kiepsk± opon± zimow±.

    W ostatnim Motorze jest test opon 195/65/15. Wed³ug tego testu wypada³oby, ¿e najlepsza na zró¿nicowane warunki jesienno - zimowe jest Semperit Speed Grip. Nie jest najlepsza na ¿adnej nawierzchni, ale w przeciwieñstwie do np. Continentala czy Goodyeara bardzo dobrze sobie radzi w ka¿dych warunkach drogowych wystêpuj±cych w zimie.

  6. #25
    Zielony listek
    Imiê
    Jurek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez YatZeck_Wawa
    A ja mam nadziejê, ¿e to kiedy¶ zostani usankcjonowane w przepisach, ¿e przy okreslonych warunkach pogodowych lub wrêcz w okreslonych ramach czasowych nale¿y stosowaæ takie a nie inne ogumienie taj, jak jest to u naszych zachodnich s±siadów o Skandynawii nie mówi±c.
    Ani w Niemczech, ani w ca³ej Skandynawii zimowe opony nie s± obowi±zkowe... ani Francji,W³oszech, Szwajcarii - a maj± tam kilka górek. Równie¿ w USA u¿ywane s± sporadycznie, a to jednak kraj dosyæ mocno zmotoryzowany i zró¿nicowany klimatycznie. Wiêc oceniæ co jest konieczno¶ci±, a co propagand± firm oponiarskich nie jest tak ³atwo. W±tpiê czy przy tak zaawansowanych technologiach nie mogliby wyprodukowaæ gumy która zachowuje swoje w³a¶ciwo¶ci w ró¿nych temperaturach - ale po co, lepiej sprzedaæ wiêksz± ilo¶æ i wmawiaæ ¿e po 3 latach nale¿y je wymieniæ. Ale póki letnie s± naprawdê letnie - u¿ywam zimowych Sava, kieruj±c siê bud¿etem i testami ADAC.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Audi A6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Podlaskie
    Cytat Zamieszczone przez wikar
    Równie¿ w USA u¿ywane s± sporadycznie, a to jednak kraj dosyæ mocno zmotoryzowany i zró¿nicowany klimatycznie. Wiêc oceniæ co jest konieczno¶ci±, a co propagand± firm oponiarskich nie jest tak ³atwo. W±tpiê czy przy tak zaawansowanych technologiach nie mogliby wyprodukowaæ gumy która zachowuje swoje w³a¶ciwo¶ci w ró¿nych temperaturach -
    Widaæ to w USA jak tylko spadnie pierwszy ¶nieg. W madiach tr±bi± o setkach i tysi±cach kolizji drogowych, gdzie win± ponosi ¶nieg ale w europie jako¶ nie ma a¿ tylu wypadków i kolizji po pierwszych opadach ¶niegu.... bo kierowcy korzystaj± z dobrodziejstw opon zimowych

    Z tym to sie nie bardzo zgadzam.... gdyby której¶ firmie uda³o sie tak± mieszankê uzyskaæ to by zapewne marketing napêdzi³ klientów a fabryka by sie nie wyrabia³a z dostaw± super opon zimowych i producent takiej gumy by³by obrzydliwie bogaty i ceniony na ca³ym ¶wiecie. Zapewne ka¿dy producent do takiej mieszanki d±¿y, warto zauwa¿yæ, ¿e ka¿da firma oponiarska ma w³asn± tajemnice skladu mieszanki gumy i jej nie zdradza nikomu...

    No ale to tylko moje spostrze¿enie
    Mk II 1998r, 1,8 PB+sekwencja LANDI, wlew LPG przy wlewie benzyny, wersja NORDIC,ABS, 4x poduszki, el. szyby + domykanie szyb, centr., grzana przednia szyba i spryskiwacze, alu z oponami 205/55/16 )

    Kupuj±c Forda, rdzê otrzymujesz w wyposa¿eniu standar

  8. #27
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Jecha³em w g³êbokim ¶niegu do wulkanizatora na letnich a wraca³em ju¿ na zimowych.
    Nie s±dzê abym ,,bredzi³".Letnia opona a wielosezonowa to ró¿nica.To raz.
    Gdybys w tych warunkach za³o¿y³ typow± zimow± oponê na kopny ¶nieg -tez zauwa¿y³by¶ ró¿nicê mi±dzy ni± a zwyk³± zimówk±.
    Mam pytanie:
    Czym ró¿ni sie zimówka od wielosezonowej?
    Wzorem bieznika?....ilu producentów tyle wzorów
    Sk³adem mieszanki?....tu sie zgodzê (ta zimowa w lecie zostaje na asfalcie bo sie rozpuszcza w s³oñcu)..trochê przesadzam
    I to wszystko....reszta to bajer producentów.
    Drugie pytanie..... czy stosujecie na zimê zimowe oleje w silnikach?...watpiê...uniwersalne.
    Trzecie.....je¿eli tak dba sie o nasze bezpieczeñstwo to czemu auta wyposa¿a sie w tyle zabezpieczñ typu ABS poduchy,samonapinacze w pasach,kontrole trakcji i inne ,,pierdo³y" a nie daje sie dwóch kompletów opon.
    Czy kupuj±c nowe auto w zimie wyjezdza sie na zimówkach?....
    Nie mam zamiaru nikomu niczego narzucaæ.Wypowiadam sie tylko i jak wspomnia³em sam tez mam dwa komplety opon.Ró¿nicy nie zauwazy³em a mam te zimówki tylko ze wzglêdu na to ¿e tak naprawdê to nie wiem czy te ,,nie zimowe" sa letnie czy wielosezonowe.
    A po za tym nikt mnie nie przekona ¿e za bezpieczeñstwo na drogach odpowiedzialni s± tylko i wy³acznie ich uzytkownicy.
    ¯adna opona nie pomo¿e jak kierowca nie umie je¼dziæ.
    Stara zasada:
    Wej¶æ w zakrêt z du¿± prêdko¶ci± ka¿dy potrafi - niewielu z niego wychodzi :-)
    To wszystko
    Szerokiej drogi
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #28
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Czy kupuj±c nowe auto w zimie wyjezdza sie na zimówkach?....
    A to jest dobre...

  10. #29
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2 v6 + LPG II Gen
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Ja od 2 lat w skodzie i od roku w mondku ¶migam na KLEBER KRISALP HP - jestem BARDZO zadowolony. ¦cieraj± siê umiarkowanie, dobrze siê wywa¿aj±, dobrze trzymaj±, chocia¿ jest ró¿nica miêdzy tymi produkowanymi w polsce i gdzie indziej (niemcy ?) - na korzy¶æ tych drugich.
    Wcze¶niej 5 sezonów ¶miga³em na BARUM POLARIS - te¿ by³y ca³kiem niez³e.
    Sparzy³em siê natomiast na Nokianach - wprawdzie trzymaj± naprawdê dobrze, ale od pocz±tku ¼le siê wywarza³y i w zasadzie po drugim sezonie drgania przez nie generowane by³y nie do przyjêcia. Osobi¶cie znam jeszcze jedn± osobê, która ma podobne odczucia + twierdzi, ¿e szybko siê ¶cieraj±.

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Audi A6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Podlaskie
    Cytat Zamieszczone przez YatZeck_Wawa
    Czy kupuj±c nowe auto w zimie wyjezdza sie na zimówkach?....
    A to jest dobre...
    NIE

    Kolega bra³ nowe Grande Punto i sta³o na letnich laczkach w salonie. Musia³ kupiæ 4 zimóweczki ale z rabacikiem w wysokosci 400zl Zimóweczki to ten najnowszy wzór DUNLOPa Za 4 zimówki zap³acil 500z³
    Mk II 1998r, 1,8 PB+sekwencja LANDI, wlew LPG przy wlewie benzyny, wersja NORDIC,ABS, 4x poduszki, el. szyby + domykanie szyb, centr., grzana przednia szyba i spryskiwacze, alu z oponami 205/55/16 )

    Kupuj±c Forda, rdzê otrzymujesz w wyposa¿eniu standar

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Bartek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdañsk
    o tym ma³ym miescie to by³o do kolegi z Kwidzyna i jego posta dlatego doda³em cytat

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Od
    21 Jan 2007
    Mieszka w
    Ruda ¦l±ska
    opony zimowe musz± byæ i ju¿ jezdzi³em jedn± zimê na letnich i by³o to tragiczne prze¿ycie teraz w obu mondkach mam zapodane Dêbica Frigo 2 i jest spoko tylko na suchym i mokrym troszkê s³absze hamowanie i trzeba trzymaæ wiêksze odleg³o¶ci ale jak jest ¶nieg to autko idzie jak czo³g

  14. #33
    Kursant
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    MK I KOMBI 2.0
    Od
    30 Aug 2007
    Mieszka w
    Soko³ów podlaski
    panowie dziêki za wszelkie opinie, spostrze¿enia dokona³em wyboru i obu³em mojego Mondzia w KLEBER KRISALP HP 185/65/15 ( wszystkie kó³ka ) w dobrej cenie tj. 190 pln z monta¿em i mam nadzieje, ¿e bêdzie siê mi³o na nich ¶miga³o a pierwsze dzisiejsze odczucia to wzrost komfortu ( mniej trzêsie) i l¿ej siê fajerk± krêci a reszta oka¿e siê jak spadnie temperaturka i ¶nieg/deszcz

    dziêki za wszystkie opinie POZDRóWKA DLA WSZYSTKICH I SZEROKO¶CI ¿YCZê ! ! !
    S± 3 kategorie samochodów : z³e , dobre i niemieckie
    Uniden 520 + President Florida....... i kontakt z cywilizacj±

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    szeroko¶ci i przyczepno¶ci

  16. #35
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wikar
    Ani w Niemczech, ani w ca³ej Skandynawii zimowe opony nie s± obowi±zkowe...
    Podobno ju¿ od przysz³ego tygodnia w Niemczech bêdzie obowi±zywa³a kara 20 euro za brak zimówek, a je¶li kierowca uczestniczy³ w wypadku (obojêtne z czyjej winy) i nie mia³ opon zimowych kara mo¿e wzrosn±æ 10-krotnie. To dzisiejsza informacja radiowa podana za ADAC.

  17. #36
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Biegan
    o tym ma³ym miescie to by³o do kolegi z Kwidzyna i jego posta dlatego doda³em cytat
    sorki ze siê u¶miejê.
    A czemu?.....nie wiem czy pamiêtasz ,,zimê stulecia" 1978/79 ?..mieszkalem w duzo wiêkszym mie¶cie..ale to ie ma nic do rzeczy poniewaz miasta sa do¶c dobrze odsniezane (Wtedy akurat nawet w miastach je¼dzi³o siê albo w brei na 10-18cm albo po zbitym sniegu,albo w koleinach takich ¿e pod³og± szorowa³o sie po ¶niegu natomiast po za miastem drogi to by³y w±wozy ze zwa³ami ¶niegu na poboczach na wysokosc nawet do dwóch (!) metrów.
    Nie chcialbym tego forum przerabiac w dyskusje poniewaz jest do tego odpowiedni k±cik (na pogaduszki) a tylko wyraziæ swoje zdanie ¿e tak naprawdê w codziennej eksploatacji dla zwyk³ego u¿ytkownika w zupe³nosci wystarczy³yby opony wielosezonowe.
    Podam przyklad:
    Którejs zimy na juz wcze¶niej ubit± i zamarzniet± drogê (nie by³a od¶niezana do czarnego ) spad³o jakie¶ 10-15cm ¶niegu.jest to droga do miasta wiec z rana do¶æ ruchliwa ze wzglêdu na dojazdy do pracy.Wiec o tej porze (ok 6 rano) jecha³em sobie Fiatem 125p na s³abych wielosezonówkach i natrafi³em na korek.
    Inni kierowcy poruszali sie z predkosci± ok 40km/h(³adne furki i pewnie na zimówkach) a ja mog³em spokojnie ¶migaæ do 80km/h...wiecej nie bo juz wozi³o...napewno na zimówkach czy sprawnych wielosezonowych daloby sie szybciej ale czemu inni jechali tak wolno?....bo myslenie jest takie...jest slisko bo widac wiec zwalniam....wiekszo¶æ kierowców nie czuje samochodu.
    Moze jestem arogancki ale có¿.....30 lat za kólkiem bez wypadku cos chyba mówi? (no...by³ jeden ale to inna historia której sie wstydzê)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #37
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Nie chcialbym tego forum przerabiac w dyskusje poniewaz jest do tego odpowiedni k±cik (na pogaduszki) a tylko wyraziæ swoje zdanie ¿e tak naprawdê w codziennej eksploatacji dla zwyk³ego u¿ytkownika w zupe³nosci wystarczy³yby opony wielosezonowe.
    W niektórych warunkach (na mokrym/suchym) dobra opona ca³oroczna mo¿e byæ lepsza od kiepskiej zimówki, ale nie s±dzê by akurat na ¶niegu tak by³o. Przyk³ad z testu ADAC 205/55/16 gdzie ca³oroczny Goodyear jest du¿o lepszy od zimowej Fuldy w ka¿dych warunkach (tak¿e na ¶niegu, ale Fulda to akurat wyj±tek, bo reszta opon zimowych jest du¿o lepsza na ¶niegu od ca³orocznej).

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    30 Mar 2007
    Mieszka w
    Konstantynów £ódzki
    Popieram CZARKA czê¶ciowo.Podstawa to g³êboki bie¿nik,trochê wyobra¼ni i oleju w g³owie!.Najczê¶ciej to jest tak:Mam zimówki to mogê Zap.....aæ!
    ¦migam na RZEPAKU;-)))
    CB-TTI-770+President ML-145-SWR-1.1

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Mam zimówki to mogê Zap.....aæ!
    Tak, zdecydowanie potwierdzam. To jedna z wad zimowej gumy, mniej do¶wiadczonych kierowców gubi nadmierna wiara w oponkê. Jednak obiektywnie trzeba przyznaæ, ¿e opnona zimowa ZAWSZE bêdzie o niebo lepsza od letniej a w zdecydowanej wiêkszo¶ci przypadków bêdzie lepsza od wielosezonowej. Pomijam g³o¶no¶æ, przyczepno¶æ i zu¿ywanie siê opony wielosezonowej w upalny dzieñ na suchym asfalcie. Zimówki to dobry wynalazek i to nie podlega dyskusji kolego Czarek. Co do Niemiec i obowi±zku je¿dzenia na zimówkach to spróbój w zimie zrobiæ dzwona na letniakach to siê dowiesz jak to jest. Mieszka³em tam jaki¶ czas, przeje¼dzi³em tam dwie zimy i wiem co¶ o tym. KA¯DE auto uzbrojone jest w zimówki i to wszystko. Nie trzeba tam wyra¼nych nakazów, tam po prostu jest inna kultura kierowców. Zasobno¶æ portfela te¿ jest inna. Ostatnia sprawa to tak jak wspomnia³em mandaty s± tak wysokie, ¿e lepiej zainwestowaæ w gumy ni¿ mandat.

  21. #40
    Niedzielny kierowca Awatar inqo
    Imiê
    Wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    14 Apr 2007
    Mieszka w
    I³awa/Wejherowo
    Ja mam Nokian W 195/60/15, REWELACJA! Wczesniej mialem Kleber Krisalp3, szczerze Nokiany s± lepsze i tanie! Za komplet dalem 1000zl. Poczytajcie opinie:
    http://opony.com/opony/55120_nokian_w.html
    http://images45.fotosik.pl/1326/7ca5cda0c3f3761e.jpg

Podobne w±tki

  1. [MkII] Ca³y czas dmucha tylko na szybe.
    By pitro90 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 22:27
  2. [MkIII] jakie zimówki polecacie?oko³o 200 z³ za sztukê?
    By majkel7506 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 23:34
  3. [All] Jakie zimówki ? Letnie mam 205/55/R16
    By kozi291 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 12:18
  4. [MkIII] jakie zimówki 15,16"?? kupi³em proszê o opine
    By robak in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 00:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów