+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar mrowek55
    Imię
    Wojtek
    Opis
    Ford Mondeo I 1.6 94r.
    Od
    02 Oct 2007
    Mieszka w
    Białystok

    [MkI] Jaką rurę zamiast katalizatora ?

    Witam, sądzę że padł mi kat. bo ostatnio na kanale słyszłem dźwięki w okolicach pierwszego (od silnika) tłumika jakby ktoś tam wsypał garść drobniaków. Zauważyłem też że ostro przymulił mi się wózek tj gorzej się wkręca i w ogóle ma jakoś mało siły i mechanik powiedział mi że może to być wina przepływomierza lub katalizatora (jeśli się rozwalił to może blokować ujście powietrza (spalin). Jak odpiąłem kostkę przepływomierza i się przejechałem to nie było różnicy (na +) więc zakładam że to katalizator. Na początek chcę spróbować z rurą bo po przeczytaniu kilku postów na tym forum ciężko o jednoznaczną odpowiedź czy nowy katalizator, strumienica czy rura .
    Moje pytanie to: jaka to ma być rura np. ucięta z układu wydechowego tj. ta sama średnica wewn. i zewn. i grubość ścianki itp lub np. hydrauliczna , oraz była coś mowa o nawiercaniu w niej otworów (ile tego ma być i z jaką średnicą) i w końcu jak ją najlepiej wspawać tj. wyciąć od góry w tłumiku wzdłuż pasek żeby wywaliś środek i wstawić rutę (tylko wtedy może być problem z obspawaniem w środku) czy wyjąć środek zaspawać pasek z powrotem a rurę wstawić na przelot i obspawać od zewnątrz. Może ktoś to robił to niech podzieli się ze mną praktyką.
    Z góry dzięki za pomoc.


    Pytanie poza nawiasem: czy awaria układu podciśnienia (nawiew tylko na szybę) może zamulić zauważalnie (znacznie) samochód czy to nie ma nic wspólnego ???

    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Witam,
    Jeśli chodzi o katalizator to moja rada jest taka żeby nic nie wycinać bo po co!! U mnie było podobnie więc odkręciłem katalizator z układu wydechowego a następnie przy pomocy małego pręta wykruszyłem go do końca, wysypałem zawartość i jak ręką odjoł następnie go zakręciłem i jedyny koszt jaki poniosłem to uszczelka no i oczywiście 2 browarki czyli łączny koszt ok 10 zł

    Po tym zabiegu jest deko głośniejszy ale moc powróciła
    Jak wstawisz strumiennice też będzie głośniejszy tylko, że trzeba będzie spawać a tak pozostaje nam oryginał...
    MkI 1,8 16v niebieski sedan

  4. #3
    Kursant
    Opis
    MKII
    Od
    25 Jul 2007
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój/W-wa
    Zwyklej rury nie mozesz wstawic, jak juz cos to musi być strumienica. Z tym, że w czasie przegladow moga sie doczepic, ze nie ma katalizatora:/

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    My zrobiliśmy to tak
    Katalizator został wybity tak jak Konektor opisał i do środka tłumikowiec wspawał rurę. Głośność nie wzrosła i nie ma przydźwięku "puszki" Auto zdecydowanie zrywniejsze.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant Awatar mrowek55
    Imię
    Wojtek
    Opis
    Ford Mondeo I 1.6 94r.
    Od
    02 Oct 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Netoper domyślam się że wspawana rura była troche cieńsza żeby wejść w otwory w tłumniku ?? Napisz jeśli byłeś przy tym czy to była taka rura z układu wydechowego ?? Mój szwagier wymieniał dwa tłumniki w swojej astrze i ma jeszcze stare z rurami to bym od niego wziął i coś wykombinował.

    Dzięki Panowie za pomoc. Z tym wydłubaniem katalizatora bez rozcinania tłumnika to niezły pomysł, z braku laku to i tak można śmigać, byle by odzyskał swoją moc. Ciekawe czy będzie mocno głośniej hehe

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Byłem przy tym.
    Gość wymontował katalizator, potem odciął jedną jego końcówkę bo wygięta jest, wybił środek melem i do środka włożył rurę i obspawał z obydwu stron. Potem z powrotem dospawał tą obciętą na początku końcówkę.
    Rura w katalizatorze nie wystaje z niego jest wewnątrz, jeśli dobrze pamiętam, to na optykę ma średnicę tak jak rura do tłumika.
    Rurę wziął poniewierającą się pod warsztatem ale o trochę grubszej ściance, mówił że zwykła też spokojnie wytrzyma bo woda na nią nie leci, ale że dobrze się znamy to dał trochę o grubszej ściance.

    Druga metoda jest taka że po wyjęciu katalizatora rozcina się go od góry (od tej strony co "patrzy" na podłogę auta) bebeszy środek, wspawuje się rurę i z powrotem "zszywa się kata.

    Jak już pisałem autko zrobiło się elastyczniejsze i zrywniejsze, trochę też mniej kotłuje. Po tym zabiegu regulacja kuchenki jest bezproblemowa, od razu silnik i wykresy na kompie reagują na kręcenie śrubkami (u nas blos)
    Z tego co tłumikarz gadał i pokazywał katalizator zapchany był w ok 40%. Przebieg 260 tyś

    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. Co zamiast katalizatora
    By sssV in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 22:35
  2. [MkII] Co zamiast katalizatora w 2.5 V6 ?
    By Lcf in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 20:16
  3. [MkII] Zamiast katalizatora?
    By LaBobas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 20:21
  4. [MkII] strumienica zamiast katalizatora???
    By cesu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2006, 10:39
  5. [MkI] Rzężenie katalizatora założyć przelot rurę czy zaszkod
    By DarekII in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2005, 01:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów