+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    [MkI] Przerywa, kopci i,,,,

    Witam serdecznie kolegów.

    posiadam mkI z nową budą (czyt.mkII)w automci z gazem II gen.podczas zimnego odpalania pali dobrze kopa nawet po przełączeniu na gaz utrzymuje obroty ale po przejechaniu paru m lub km zaczyna delikatnie przerywać co ja diagnozuje jako filtr paliwa albo jakieś układ zapowietrzony.po drugie dużo pali nie wiem ile ale "w oczach" opada wskaznik paliwa wiec ni9e wiem czy gdzies "ucieka" te paliwko czy co?byłem u gazownika i na emulatorze pokazało "bogatą" dawke tego i tego paliwka moja diagnoza wymienic sonde???jeszcze apropo tych obrotów jak się zagrzeje to już spadają do 500 ale nie gaśnie.przypomne że mam filtr stożkowy i na moje oko ne jest on w dobrym miejscu zampontowany.nie dostaje takiego powietrzea jakie powinien dostawać.tzn.zasłonięty jest parownikiem od inst, gazowej i nie nwiem czy nie łapie ciepłego zużytego powietrza z silnika i parownika.wiec pytam:

    1 co z tym przerywaniem
    2co z tym filtrem powietrza (przestawić go czy moze parownik przestawić)
    3 co z tym spalaniem benzynki(czy to sonda tylko czy co jeszcze)
    4i moze ktoś podpowie coś na temat wymiany oleju w skrzyni automat,ja nie wymieniałem bo podobno dożywotni ale czy w to wieżyć posiadam skrzynie cd4e.

    z góry dzieki.

    proszę nie używać wulgaryzmów. BS

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Stożek musi być odseparowany od ciepłego powietrza z silnika, musi mieć doprowadzone zimne powietrze

    Co do lambdy najpierw ja sprawdź, było opisywane jak to robić - opcja szukaj

    Wyczyść zawór bocznikowy i przeprowadz samoadaptacje
    Mariusz , tel - 694-765-650

  4. #3

    f

    nie mam zabardzo możliwosc odseparowania filtra od cieplego powietrza bo mam parownik w miejscu normalnego filtra.ale jest mozliwosc przesunięcia parownika(trochę roboty)albvo doprowadzić rurę do filtra zeby wiało na ten filter świeżym zimnym powitrzeam.na rura z odkurzacza no ale potem Qurna jak to wyglada.

    no ale przeciez samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu wiec nie mogę się zabardzo nad nim spuszczac.będzie trzeba cis wykombinować bo w porządną zime to będzie kłopot.

    sonde sprawdzał mechanior i powiedział że w 70% działa.wiec co to znaczy.ale i tak wymienie.

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Karlik! Edytuj w tej chwili posta tak żeby był napisany językiem ludzi kulturalnych. Pierwszego posta poprawiłem ale za chwilę dostaniesz ostrzeżenie Kolego.

    a co do sondy-albo działa prawidłowo albo nie działa prawidłowo... a jak nie działa prawidłowo to trzeba ją wymienić
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    wymieniłem krokowca i narazie "chyba lepiej" nie przejechałem za dużo kilometrów więc nie mogę się też pochwalić osiągnięciami.ale jutro będe mądrzejszy więc coś napisze.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] 2.0 TDDi dławi się, kopci i przerywa.
    By turbinowy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 13:36
  2. [TDDi MKIII] 2.0 2001 r Dziwne objawy. Przerywa silnik i kopci ?
    By Konrad81U in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 18:58
  3. [TDCi MKIII] MK III przerywa, kopci i słabnie
    By Djr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 14:44
  4. PRZERYWA
    By Baki in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 21:06
  5. Przerywa
    By matisl in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2006, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów