+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Imię
    nie wiem
    Opis
    nie wiem
    Od
    20 Aug 2006
    Mieszka w
    nie wiem

    [MkIII] Jaki olej do 2,5 V6?

    Witajcie
    Jako że w nowym nabytku chciałem zmienić olej to normalnie zgłupiałem.
    Szukałem w archiwum ale też to interesujących mnie informacji sie nie dokopałem.

    Przebieg 65000mil czyli około 100.000km
    Poprzedni własciciel od początku lał SHELLA 5W30
    Czy to nie przesada?

    Przykładowo oryginalnie w astrze miałem 5W50 i po 60kkm zaczął brać olej to zmieniłem na 10W40 i uspokoiło się.

    Ile mondi bierze jeszcze nie wiem bo za mało przejechałem - a też jeszcze nie chcę nim jeździć bo najpierw chcę olej zmienić i tak się koło zamyka. Poraźcie mi co wybrać.
    I jeszcze pytanie - ile oleju wchodzi do tego silnika?

    Dziękuję!!!
    Informatyk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Lej to co było od poczatku.
    Ja jeżdże na oryginale (jak z fabryki wyjechał).
    Ford formuła 5w30 i tak będę jeździł.
    Być może na Wyspy Ford przewidział Shella.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  4. #3
    v1tek77
    Gość
    Jak nie zauwazasz ubytkow, to lej to co bylo. Chlopaki i przy przebiegu 200tkm leja 5w30, ale moje osobiste zdanie to po 100tkm przesiasc sie na 10w40

  5. #4
    Kursant
    Imię
    nie wiem
    Opis
    nie wiem
    Od
    20 Aug 2006
    Mieszka w
    nie wiem
    Znalazłem że wchodzi 5,7L czy to prawda?
    Czyli raczej zostane przy 3W30 ale ten Fordowski to drogi chyba sobie zaimportuje w PL
    Informatyk

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Do silnika wchodzi ciut ponad 5 litrów. Ale trzeba kupić 6. Olej polecam albo 5w30, ale tylko i wyłącznie FORD. Żadne shell, mobil, etc. Polecam FORD 5W40 syntetyk. Jest 2x droższy niż 5w30 niestety, ale bardzo dobry. Jak masz sporo kasy mozesz zaryzykować 5w50. Znam st200 które na tym jeździ i silnik przyjemnie pracuje. Jak znajde w promocji cenowej to pewnie zaleje.

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez brytyjczyk
    Znalazłem że wchodzi 5,7L czy to prawda?
    Czyli raczej zostane przy 3W30 ale ten Fordowski to drogi chyba sobie zaimportuje w PL
    Niestety pojemnosc miski jest spora :metal i troszke zuzywa standartowo,tym bardziej jak ostro sie jeżdzi.Skoro zalany od poczatku 5W30 to spokojnie trzymaj.Dla Forda pod marką Motorcraft robi ten olej Castrol,ale generalnie wazna jest klasyfikacja lepkosci oleju.Jesli spełnia normy to nie ma problemu ze zmiana firmy,oleje sa mieszalne ze soba bez problemu.Przejscia na syntetyk jednak bym nie radził :metal

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez brytyjczyk
    Znalazłem że wchodzi 5,7L czy to prawda?
    Czyli raczej zostane przy 3W30 ale ten Fordowski to drogi chyba sobie zaimportuje w PL
    Niestety pojemnosc miski jest spora :metal i troszke zuzywa standartowo,tym bardziej jak ostro sie jeżdzi.Skoro zalany od poczatku 5W30 to spokojnie trzymaj.Dla Forda pod marką Motorcraft robi ten olej Castrol,ale generalnie wazna jest klasyfikacja lepkosci oleju.Jesli spełnia normy to nie ma problemu ze zmiana firmy,oleje sa mieszalne ze soba bez problemu.Przejscia na syntetyk jednak bym nie radził :metal

    Problem jest taki że na oleju 5w30 ze specyfikacją dla np. Porsche można raz-dwa zajechać silnik. Ma mieć wyraźną specyfikacje dla FORDa. Nie pamietam o co dokładnie chodziło, ale coś z drożnością kanałów olejowych. Wiec 5w30 - ok, ale FORD lub np. MOTUL ze specyfikacją FORD.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez brytyjczyk
    Znalazłem że wchodzi 5,7L czy to prawda?
    Czyli raczej zostane przy 3W30 ale ten Fordowski to drogi chyba sobie zaimportuje w PL
    Niestety pojemnosc miski jest spora :metal i troszke zuzywa standartowo,tym bardziej jak ostro sie jeżdzi.Skoro zalany od poczatku 5W30 to spokojnie trzymaj.Dla Forda pod marką Motorcraft robi ten olej Castrol,ale generalnie wazna jest klasyfikacja lepkosci oleju.Jesli spełnia normy to nie ma problemu ze zmiana firmy,oleje sa mieszalne ze soba bez problemu.Przejscia na syntetyk jednak bym nie radził :metal

    Problem jest taki że na oleju 5w30 ze specyfikacją dla np. Porsche można raz-dwa zajechać silnik. Ma mieć wyraźną specyfikacje dla FORDa. Nie pamietam o co dokładnie chodziło, ale coś z drożnością kanałów olejowych. Wiec 5w30 - ok, ale FORD lub np. MOTUL ze specyfikacją FORD.
    O kurcze - a mobil 1 0W40 ma sprecyfikację forda ???

    Zawsze lałem to do wszystkich samochodow bo wierzę w reklamy ,ale teraz mnie zastanowiłeś

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Do silnika wchodzi 5 l oleju + 0,5 do filtra.
    Są to dane książkowe.
    U mnie tak własnie jest.
    Dlatego zawsze biorę bańkę 5 litrów + 1 litr.
    Zostaje 0,5 litra na ewentualna dolewkę.
    Jak wcześniej pisałem polecam olej fordowski.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez konio12345
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez brytyjczyk
    Znalazłem że wchodzi 5,7L czy to prawda?
    Czyli raczej zostane przy 3W30 ale ten Fordowski to drogi chyba sobie zaimportuje w PL
    Niestety pojemnosc miski jest spora :metal i troszke zuzywa standartowo,tym bardziej jak ostro sie jeżdzi.Skoro zalany od poczatku 5W30 to spokojnie trzymaj.Dla Forda pod marką Motorcraft robi ten olej Castrol,ale generalnie wazna jest klasyfikacja lepkosci oleju.Jesli spełnia normy to nie ma problemu ze zmiana firmy,oleje sa mieszalne ze soba bez problemu.Przejscia na syntetyk jednak bym nie radził :metal

    Problem jest taki że na oleju 5w30 ze specyfikacją dla np. Porsche można raz-dwa zajechać silnik. Ma mieć wyraźną specyfikacje dla FORDa. Nie pamietam o co dokładnie chodziło, ale coś z drożnością kanałów olejowych. Wiec 5w30 - ok, ale FORD lub np. MOTUL ze specyfikacją FORD.
    O kurcze - a mobil 1 0W40 ma sprecyfikację forda ???

    Zawsze lałem to do wszystkich samochodow bo wierzę w reklamy ,ale teraz mnie zastanowiłeś
    Zaraz sprawdzę, ale wydaje mi się że powinno się lać olej który ma aprobate FORD. Niestety - różne silniki, różne specyfikacje dotyczące oleju. Dokładną informacje na temat kanałów olejowych powienien podać kol. Wrozek. On ma wiedze na ten temat.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    of course 5w 30 FORD lub 5w 40 Ford-wybór powinien byc uzalezniony od stanu silniczka min od apetytu na oliwe
    Adam +48603-78-75-73



  13. #12

    Jaki olej ?

    Ma taki mały problem, ale może od początku.
    Kupiłem swojego Mondiego i nie było wiadomo jaki olej miał zalany wcześniej.
    Wiec ja po zakupie zalałem jakiś preparat do przeczyszczenia silnika i zalałem olej fordowski dedykowany do tego modelu i tego rocznika czyli syntetyk.Problem jest w tym,że mam mały wyciek na ruszcie(naprawa nie wchodzi w grę bo to olbrzymie koszty i nieopłacalna robota, taniej wychodzi dolewka,a z drugiej strony całe życie nim nie będę jeździł)i chyba oprócz tego bierze olej, od tej wymiany przejechałem 10tyś km i dolałem mu 3l oleju.
    Pytanie jaki olej mu wlać by choć trochę zmniejszyć te ubytki oleju, czy fordowski półsyntetyk czy może polecacie coś innego, czy spróbować zalać jakiś uszczelniacz typu STP dodatkowo.
    Proszę o pomoc i fachową poradę.

    ps.obecny przebieg to 150 tyś

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Lej Ford 10/40, nie pakuj żadnych uszczelniaczy bo fałka ma "wrażliwe" kanały olejowe
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    W moim leję od początku Mobil 1 5W50. Żre go umiarkowaną ilość - jakieś 2 litry pomiędzy wymianami , ale to od ciężkiej nogi i jazdy na wysokich obrotach

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin
    ja leje 5w 30 forda i i jest ok nic nie dolewam i silnik pracuje super
    taka sobie

  17. #16
    Zielony listek Awatar osiolek
    Imię
    Sławek
    Opis
    Passat
    Od
    31 Oct 2006
    Mieszka w
    Milanówek
    Ja mam swój silniczek zalany 5w30 ford i wymianę robie co 10 tyś km i jest git.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] jaki olej?
    By eMJot in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 18:11
  2. [MkII] jaki olej ?
    By shpak in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-11-2006, 19:01
  3. [MkIII] jaki olej?
    By dando in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-10-2006, 15:24
  4. [MkIII] jaki olej ?
    By belzebubek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 20:33
  5. Jaki olej do 1.8 TD???
    By white in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-10-2005, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów