+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin

    [MkII] Ogrzewanie przedniej szyby jak ???

    Witam
    W swoim mondeo MKII Miałem do wymiany przednią szybę. Zakupiłem drugą tanio. Zauważyłem, ze jest ona z podgrzewaniem (sa takie cienkie nitki). Tylko ze wcześniej nie posiadałem takiego rarytasu. Bardzo fajna i przydatna funkcja tylko nie wiem gdzie to podłączyć. Zakupiłem juz podwójny przełącznik (wcześniej miałem tylko na tylnia). Prosze o jakąś poradę pod co to podłączyć, zeby działało ???

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    A czy masz instalacje do podgrzewanej szyby??.....styki są pod podszybiem po stronie kierowcy... o ile są. Zobacz też czy jest kostka do podłączenia ogrzewania przedniej szyby pod przełącznikiem w aucie.
    MkII 2.0, Sequent Gas, Ghia, sedan- było
    Audi A4 2,4 V6 Avant - jest

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Styki od szyby wychodza ale nie ma instalacji.

    Jakby dochodziła kostka to nie był by wtedy problem. Ja muszę położyć instalacje do niego. Dlatego pytam gdzie to się podłącza (czy do jakiegos modułu czy gdzieś w kostki)... ???

  5. #4
    Jak szyba używana- to nie wiadomo czy ogrzewanie wogole działa, albo tylko cząsciowo grzeje ( jak w mojej starej szybie ) także możesz się niemile zdziwić jak po zainwestowaniu w przeciągnięcie instalacji będzie grzało częśc pasków......... co do sposobu montażu instalacji- może ktoś inny pomoże, bo zwyczajnie nie mam pojęcia
    MkII 2.0, Sequent Gas, Ghia, sedan- było
    Audi A4 2,4 V6 Avant - jest

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    W kabinie jest kabelek od niebieskiej kostki nad bezpiecznikami prawa górna, pod maską powinny być kable do skrzynki bezpieczników tam są 2 bezpieczniki i przekaźnik, ze skrynki lecą do podszybia gdzie są 2 koski osobno na połowy szyby. To tak po krutce. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez krzychot
    Jak szyba używana- to nie wiadomo czy ogrzewanie wogole działa, albo tylko cząsciowo grzeje ( jak w mojej starej szybie ) także możesz się niemile zdziwić jak po zainwestowaniu w przeciągnięcie instalacji będzie grzało częśc pasków......... co do sposobu montażu instalacji- może ktoś inny pomoże, bo zwyczajnie nie mam pojęcia
    Zawsze można zaryzykować. Nie kosztuje mnie to dużo kasy tylko czasu

    Ogolnie znalazłem te dwa bezpieczniki i przekaźnik podłączyłem juz podszybia.

    Tylko mam problem z podłączeniem przełącznika. Wychodza z niego chyba 4 kabelki a moze i wiecej i nie wiem gdzie je dokładnie podłączyć [/quote]

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Z wyłącznika w sumie wychodzi 2 kable. reszta jest do podświetlenia i masa (przekładałem z wiązki angielskiej do europejskiej bo dawca nie miał instalki. kolorów w tej chwili nie pamiętam ale napewno czarny to masa i podpina się go do czarnego lecącego do grzania tył (GT dla ułatwienia) podświetlenie to chyba biało zielony też brany z GT. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Piszac GT masz na mysli ta skrzynke ??? Bo jakoś nie czaje

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    GT znaczy chyba grzana tylna
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    GT znaczy chyba grzana tylna
    dokładnie taki skrut myślowy dla przyspieszenia mojej wypowiedzi. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    No dobra napisales mi jak to podłączyć pod grzalke tylnia a ten drugi pod co ??? Nie liczac juz podswietlenia bo to juz nie problem. Chodzi mi o to gdzie dokladnie leca tamte dwa kable. Jeden czarny do GT a drugi ???

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Oczywiscie ja mam oddzielny przełącznik od tylniej a oddzielny od przedniej.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    No oczywiście że oddzielny. Jak będę miał samochud w domu to cyknę fotkę gdzie jest ta kostka która łączy wiązkę spod deski z dalszymi elemetami. Do tej kostki lecą 2 kabelki jeden od kontrolki (chyba) a 2 napewno jako włączanie (nie wiem jak to działa ale działa) Wiązki pod maską nie rozbebeszałem to niestety nie wiem jak gdzie i dlaczego lecą kabelki, trzeba by po schematach popatrzeć. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Wie ktos moze jak to podlaczyc dokladnie ??? Chodzi mi tylko o to, zeby wiedziec jakie kabelki gdzie leca ???

  16. #15
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Dokładnie to tak:



    ... albo prawie tak - schemacik tyczy rocznika '97, później mogły być zmiany.
    Co prawda na schemacie brak pełnej numeracji wtyczki przełącznika (C631), ale niżej dorzuciłem rysunek samej wtyczki z kolorami przewodów - dopasujesz sobie do styków.
    Dobra, zmiana!

  17. #16
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Dorzucę objaśnienie tutaj, może komuś jeszcze się przyda.

    Patrząc na wtyczkę C631 jak na rysunku mamy:
    - pierwszy od góry z lewej, czarny (BK) - masa podświetlenia/kontrolki
    - drugi od góry z lewej, brązowo-biały (BN/WH - brązowy z białym paskiem) - wyjście styku sterowania przekaźnika szyby
    - czwarty od góry z lewej, czarny - masa styku przycisku
    - drugi od góry z prawej, fioletowo-żółty (VT/YE) - wlot kontrolki załączenia szyby
    - czwarty od góry z prawej, biało-niebieski (WH/BU) albo biały - wlot podświetlenia przycisku

    Ogólnie z instalacji dochodzą chyba 4 kabelki - masę trzeba rozdwoić na dwa styki kostki.
    Dobra, zmiana!

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    22 Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Zrobione
    Dzięki za zainteresowanie tematem jednak poradziłem sobie sam z tym. Wystarczyło tylko miec dobry, czytelny schemat który przypadkowo znalazłem na necie. Załączam go. Bardzo mi pomógł ponieważ jest w nim dokładnie opisane co gdzie jak no i jeszcze po polsku.

    http://download.yousendit.com/3FE1D0956EC6C6CB


    Dzięki wam za pomoc...

  19. #18
    Kursant Awatar Siokszar
    Imię
    Krzysio
    Model
    Octavia I
    Silnik
    2.0 115KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Mława
    Witam
    Kolega podał link do opisu szczegółowego instalacji podgrzewanej przedniej szyby samemu.
    Niestety link jest juz niedostepny.
    Moze ma ktoś jeszcze go w swoich archiwach, byłbym wdzieczny za zamieszczenie lub podaniu na PW, GG czy e-mail.

    Pozdrawiam
    Mondek '94 1.6 Pb 16V, 90 kucyków :-)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ogrzewanie szyby przedniej.
    By Robcio in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 23:22
  2. [MkI] Ogrzewanie szyby przedniej
    By firemichal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 17:09
  3. [MkI] Ogrzewanie Przedniej Szyby
    By froncik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 17:27
  4. [MkII] ogrzewanie przedniej szyby
    By wojtekkwiatek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 00:04
  5. [MkII] Ogrzewanie przedniej szyby
    By krzemik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2006, 17:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów