+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    U mnie kiedyś było z przodu 205/50/16 a z tyłu 205/55/16... ABS za wcześnie reagował... Czyli wydłużał droge hamowania Przy stówce przy lekkim naciśnięciu pedału hamulca juz potrafił kopać...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No a ja właśnie chce tego uniknąć.

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    ABS nie będzie świrował czy coś w ten deseń
    widziałem takiego cudaka w Gdańsku na Jaśkowej z takimi kapciami wiec da rade jeździć, co do ABS to co niby ma sie dziać?? przecież on reaguje na zablokowanie koła kazdego z osobna,

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    mnie kiedyś było z przodu 205/50/16 a z tyłu 205/55/16... ABS za wcześnie reagował.
    auto pochyliłeś do przodu, rozkład sił hamowania jest 70/30, dałeś wyższy profil i możliwe ze bardziej nurkował, ale ja obstawiam ze jeden z kompletów był bardziej zużyty.

    Najważniejsze to stan opon, jak dasz łyse na którekolwiek koło nawet gdy wszystkie są w tym samym rozmiarze to ABS bedzie za szybko terpał. Jak masz "nofki stuki z oponiarni" wszystkie 4 nie powinno być problemu.

  6. #25
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    co do ABS to co niby ma sie dziać?? przecież on reaguje na zablokowanie koła kazdego z osobna,
    Różnica profili na osiach, tzn różne prędkości obrotowe kół. Sugerujesz że jeśli zablokują ci sie 2 przednie koła to ABS nie zareaguje??


    ale ja obstawiam ze jeden z kompletów był bardziej zużyty.
    Oba były zużyte, ale nawet na łysych nie powinien przy lekkim naciskaniu hamulca tracic przeczepności. Potem i tak 2 sztuki z tyłu zostały, a na przód dałem dobre o profilu takim jak z tyłu i ...problem z abs zniknkął.


    Jeśli różnica była by większa, to z tego co wyczytałem kiedys na tym forum, ABS w ogóle by nie działał i kontrolka by sie paliła nontoper....

  7. #26
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Dołączę link
    Co prawda o prędkości ale na temat rozmiarów opon i kół co nieco jest:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...r=asc&start=60
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Audi A6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Podlaskie
    Ja jeździlem na letnich z przodu 195/50/16 a z tyłu 205/50/16 i nie było problemów z ABSem

    Teraz mam letnie z przodu 205/55/16 a z tyłu 205/50/16 i też ABS dziala bez zarzutów Ale nie ma to jak kola 14 calowe.... komfort, komfort i jeszcze raz komfort
    Mk II 1998r, 1,8 PB+sekwencja LANDI, wlew LPG przy wlewie benzyny, wersja NORDIC,ABS, 4x poduszki, el. szyby + domykanie szyb, centr., grzana przednia szyba i spryskiwacze, alu z oponami 205/55/16 )

    Kupując Forda, rdzę otrzymujesz w wyposażeniu standar

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Audi A6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Podlaskie
    Cytat Zamieszczone przez gilotyna
    U mnie kiedyś było z przodu 205/50/16 a z tyłu 205/55/16... ABS za wcześnie reagował... Czyli wydłużał droge hamowania Przy stówce przy lekkim naciśnięciu pedału hamulca juz potrafił kopać...
    Mam identyczne rozmiary opon na letnich felgach jak u Ciebie, przejechalem na niech 30 tys km i przenigdy ABS nie kopał zawcześnie

    Kilka razy miałem taką sytuacje, że piekielnie ostre hamowanie było i ABS z dużym opóźnieniem się załączył znacznie późinej niż na 185/65/14 (przesiadka z kol 185/65/14 na 205/50 i 55/16 jest kolosalną róznicą w poprawieniu skuteczności hamowania)

    Więc coś może masz nie halo ze swoim ABSem lub coś nie halo u mnie

    Podsumowując - nie ma żadnej róznicy w hamowaniu przy róznych profilach z przodu i z tyłu (55 przód, 50 tył), ABS nie łapie także żadnych błedów przt róznych profilach a kolo 205/55/16 jest znacznie wyższe niż 205/50/16

    pozdrawiam
    Mk II 1998r, 1,8 PB+sekwencja LANDI, wlew LPG przy wlewie benzyny, wersja NORDIC,ABS, 4x poduszki, el. szyby + domykanie szyb, centr., grzana przednia szyba i spryskiwacze, alu z oponami 205/55/16 )

    Kupując Forda, rdzę otrzymujesz w wyposażeniu standar

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Różnica profili na osiach, tzn różne prędkości obrotowe kół. Sugerujesz że jeśli zablokują ci sie 2 przednie koła to ABS nie zareaguje??
    To nie kontrola trakcji tylko ANTI BLOCKING SYSTEM, zablokowanie koła = poślizg,

    ABS działa na każde koło osobno jeżel na którymkolwiek wykryje (czujniki) zablokowanie zaczyna terpanie, róznica prędkości nie ma tu nic do rzeczy bo ABS reaguje dopiero przy bloku kółka, zobacz jakie jaja sie dzieją jak np z przodu dasz z jednej strony łysy zapas - spróbuj zatrzymać się na śliskim. ABS szarpie jak głupi zeby bokiem auta nie postawić, droga hamowania dłuższa. Jak juz ktoś napisał przedemną można założyć inne profile i problemów nie było.
    Oba były zużyte, ale nawet na łysych nie powinien przy lekkim naciskaniu hamulca tracic przeczepności
    pod warunkiem ze jest prosta droga i sucho. W innych warunkach zadziała odrazu.

    A moze kolega ma amorki wydymane, bo jak koła podbija to tez ABS szybciej działa.

  11. #30
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ehhhh, nie chce mi sie mysleć juz nad tym, ogólnie abs działa ok, amorki ok, tylko wtedy zauważyłem różnice.... Pewnie zużyte oponki i warunki atmosferyczne dały o sobie znać...

Podobne wątki

  1. 195/60R15 - budżetowo...
    By GrzegorzD in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 11:17
  2. [All] Opony Cooper 195/60R15 88H Zeon XTC zna ktoś?
    By Jacenty_83 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 21:47
  3. [MkI] opony 185/60R15
    By Edwardo50 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów