+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [MkIII] Zapowietrzony TDCI po wymianie filtra paliwa

    Wita, wymienilem filtr paliwa zgodnie z instr ktoora znalazlem tu http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...r+paliwa+mkiii tylko bez zalania filtra ropą. no i nie chodzi. Co teraz, czy odkręcic na wtryskach czy zalać filtr ropą i spróbować jeszcze raz?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj
    Ostatnio było o tym
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=40834
    Uzupełnij w profilu auto/silnik
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Tylko że tam jest o MkII a ja mam Mk III. Czytałem w kilku postach że trzeba zalewać w innych że nie trzeba więc ja nie zalałem, bo się miało samo odpowietrzyć, a się samo nie odpowietrzyło!!!!

  5. #4
    samo sie odpowietrzy ale trzeba czasu
    niestety wydajnosc pompki jest ograniczona
    wtloczyles do ukladu okresloną objetosc powietrza i musisz to wypchac przez wtryskiwacze.
    Dobry akumulator i krec
    jak zapali to nie dodawaj gazu,niech na wolnych obrotach sam wypcha,jesli zgasnie zapal znowu i tak kilka-nascie razy.jak zlapie rowna prace silnik to lekko dodaj gazu i przytrzymaj,po kilku minutach nie bedzie problemu chyba ...
    ze masz nieszczelne zlaczki na filtrze,Wowczas sie bedzie zapowietrzał non stop po zgaszeniu-zawsze rano klopot

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Żeby na przyszłość wiedzieć
    W MKIII nie ma ręcznej pompki?
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    Dodam tylko, że wersje po FL TDCI 115 KM, mają wkładany filtr paliwa od wersji 130KM z trzema złączkami, to tak na przyszłość aby się nikt nie zdziwił (jak ja) kupując filtr do 115 a tu lipa.

  8. #7
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    no chyba ze zamieniles kireunki na filtrze ,to wtedy nie odpali

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  9. #8
    w moim mkIII 2.0 TDCI 130KM z listopada 2002 nie ma recznej pompki na 200%. filtr ma 3 koncówki dwie szersze ( wejście -wyjście i trzecia węższa). Tak kręcąc prawie rozładowałbym aku więc nie polecam tego sposobu (bo szkoda zdrowia w psychicznym ujęciu problemu. Zlitowałem się i w końcu zalałem filtr, tzn z odciągniętego słoiczka ropy ok 200ml wtłoczyłem do filtra za pomocą pompki (do paliwa modelarskiego) ok 150 ml ropy, tzn. układ- słoik + uszczelniony wężyk do wejścia filtra, do tego do wyjścia filtra wsadzony następny wężyk podłączony do pompki. po zaaplikowanej ilości ON założyłem przewód idący od zbiornika (ten skrajny najbliżej podszybia). następnie kręcąc dalej zassałem ok 300-350 ml ropy, tzn byłem pewien ze poszło więcej niż było w filtrze= pewność że poszło z przewodów bez powietrza.szybko zastąpiłem wyjście wężykiem od układu paliwa (Środkowe wejście) no i modląc się zakręciłem silnikiem. prawie przygasały kontrolki z niemocy aku ale wkońcu odpalił. reszta jak napisał kolega krzyś-68 "... jak zapali to nie dodawaj gazu,niech na wolnych obrotach sam wypcha..." no i bangla że HEJ!!! Kamień spadł z serca!!!!! po obejrzeniu starego trypla (patrz stary filtr) opadli ruki: syf w nim ze hey!!! drobiny brudu (nie opiłki na magnes nie działały) prawie 0,5-0,7 mm na tyleż samo.
    Link do pompki: http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=422
    Pozdrawiam, Fartnocker

  10. #9
    kolego KLEBER, nie_na_miejscu_uwaga, znaczy się nie pomocna=do ....

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez Dotti&Netoper
    Żeby na przyszłość wiedzieć
    W MKIII nie ma ręcznej pompki?
    Netoper
    Nie ma

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez fartnocker
    w moim mkIII 2.0 TDCI 130KM z listopada 2002 nie ma recznej pompki na 200%. filtr ma 3 koncówki dwie szersze ( wejście -wyjście i trzecia węższa). Tak kręcąc prawie rozładowałbym aku więc nie polecam tego sposobu (bo szkoda zdrowia w psychicznym ujęciu problemu. Zlitowałem się i w końcu zalałem filtr, tzn z odciągniętego słoiczka ropy ok 200ml wtłoczyłem do filtra za pomocą pompki (do paliwa modelarskiego) ok 150 ml ropy, tzn. układ- słoik + uszczelniony wężyk do wejścia filtra, do tego do wyjścia filtra wsadzony następny wężyk podłączony do pompki. po zaaplikowanej ilości ON założyłem przewód idący od zbiornika (ten skrajny najbliżej podszybia). następnie kręcąc dalej zassałem ok 300-350 ml ropy, tzn byłem pewien ze poszło więcej niż było w filtrze= pewność że poszło z przewodów bez powietrza.szybko zastąpiłem wyjście wężykiem od układu paliwa (Środkowe wejście) no i modląc się zakręciłem silnikiem. prawie przygasały kontrolki z niemocy aku ale wkońcu odpalił. reszta jak napisał kolega krzyś-68 "... jak zapali to nie dodawaj gazu,niech na wolnych obrotach sam wypcha..." no i bangla że HEJ!!! Kamień spadł z serca!!!!! po obejrzeniu starego trypla (patrz stary filtr) opadli ruki: syf w nim ze hey!!! drobiny brudu (nie opiłki na magnes nie działały) prawie 0,5-0,7 mm na tyleż samo.
    Link do pompki: http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=422
    Pozdrawiam, Fartnocker
    wprowadź w zwyczaj: filtr paliwa w dieslu wymieniaj zawsze przed zimą niezaleznie od tego ile jezdzisz.Ford nie ma spustu wody z filtra wiec tylko wymiana pozostaje

  13. #12
    no i tak będę robił, to mój pierwszy dieselek więc się cały czas uczę, tnx!

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    wprowadź w zwyczaj: filtr paliwa w dieslu wymieniaj zawsze przed zimą niezaleznie od tego ile jezdzisz.Ford nie ma spustu wody z filtra wiec tylko wymiana pozostaje
    Jest spust wody w filtrze paliwa, trzeba odkręcic od dołu i już zlatuje, ale filtr jak najbardzie zmieniać na zimę.

  15. #14
    Witam, czytając o opiłkach w paliwie przyszło mi do głowy czy nie można by umieścić w filtrze paliwa małego magnesu tak jak to jest w filtrach do LPG. Co wy na to?
    2004R Harry II ASC + New Alaska

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem po wymianie filtra paliwa
    By Darkforce in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 00:02
  2. [TD MkII] zapowietrzony układ po wymianie filtra paliwa
    By n-man in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 10:20
  3. [TDCi MKIII] Nie pali 130 Km 2,0 tdci po wymianie filtra paliwa
    By Tyta in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 23:18
  4. [TDDi MKIII] Po wymianie filtra paliwa
    By Konik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 09:47
  5. [MkIII] konwulsje silnika 2.0 TDCi po wymianie filtra paliwa
    By WEBSITE in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2008, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów