+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Xenony

  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkIII] Xenony

    Witam wszystkich szczesliwych posiadaczy tych wspanialych autek, mozliwe ze bedzie to glupie pytanie, ale jestem swiezym posiadaczem mondka i... to pierwszy moj samochod. Koledzy na forum po vin podali informacje ze powinienem miec xenony... (mam tez spryskiwacze do swiatelek) ale ja nie widze roznicy co do ich swiecenia w porownaniu do wiekszosci samochodow. Stad moje pytanie... jak pozanac czy mam zamontowane ksenony czy przypadkiem nie byly zamienione na normalne swiatla... np po jakims dzwonie. UWAGA!! Napewno jako zupelnie zielony uzytkownik Mondeo jak i rowniez, zupelnie zielony posiadacz samochodu zadam duuuzo, mozliwe ze dla was glupich pytan. Pozdawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    najprosciej to załwazyc w nocy przy włączeniu swiateł -lampy ksenonowe powiedzmy rozgrzewają sie jak włączysz swiecą ciemniej i zachwilke tj pare sekund zaczynają swiecic jasniej ,poswiata lekko niebieska ,zarówka tak zwany palnik ksenonowy ,
    jak zagladniesz pod maskę do reflektora powinny byc przynim przetwornice napiecia ,bo ksennon pracuje na wy ższym napieciu

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    tak wygląda lampa xenonowa w MKIII:



    a tak zwykła:





    kolejna rzecz:
    jak włączasz xenon to on najpierw świeci b. jasno (biało-niebieskie światło) po "rozgrzaniu" palników światło robi się bardziej białe (zabarwienie lekko różowe nie jest dobre - oznacza powolny koniec palnika xenonowego)
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    ja dodam jeszcze, że ksenony zapalają się i gasną w taki charakterystyczny sposób, jakby "od razu", Ci co mają wiedzą o co mi chodzi
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam ponownie. Obejrzalem swoje reflektory i chyba sa zwykle. Ale mam kolejne pytanie. Czy sam reflektor ksenonowy rozni sie czyms od zwyklego poza przetwornica soczewka i zarnikiem? Dlaczego lampy ksenonowe sa az takie drogie w porownaniu do zwyklych? Te 3 rzeczy sa takie drogie? Pytam bo skoro po VIN dowiedzialem sie ze fabrycznie byly ksenony, mam spryskiwacze i wiekszy zbiornik na plyn do szyb to moze mam tez autopoziomowanie (mozna to sprawdzic?) itd... i wystarczy tylko dolozyc zarowki, przetwornice i soczewki... Moze sie to da zalatwic mniejszym kosztem niz 500 - 700zl za jeden pelny reflektor ksenonowy.

    Pozdrawiam i od razu zycze udanego sylwestra oraz szczesliwego nowego roku

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    nie rób syfu... jak zapodasz same żarniki to będzie świecić wszędzie i oślepiać ... reflektor xenonowy jest po prostu skonstruowany pod tak potęzne źródło światła
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Ry2y, więc jest tak:
    - samopoziomowanie - na lewych wahaczach (przód i tył) masz czujniki od poziomowania: są przymocowane bodajże donadwozia i łącznikiem (dł. ok. 5 cm) połączone z wahaczem,
    - tak jak pisał BS: montaż samych palników i przetwornic nie da dobrego efektu (reflektory z gładką szybą nie są dobre do montażu xenonów !! - za bardzo wtedy rozpraszają światło - ale to moje zdanie),
    - jeśli myślicz o xenonach to dobrze ale do tematu podejdź tak jak należy -> TYLKO montaż kompletnych lamp xenonowych !! z uwagi na soczewkę która zdecydowanie lepiej kierunkuje światło z palnika xenonowego.
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    W przypadku mondeo soczewka doskonale zdaje egzamin... Oktan jechał kiedyś za mną i nie świecił mi do wnętrza auta a przy okazji nie oślepia z tego co widziałem... całkiem ładnie jest xenon w mondeo rozwiązany...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    bo soczewka xenonowa ma podwójną linię załamania światła !!:
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Oktan
    bo soczewka xenonowa ma podwójną linię załamania światła !!:
    dokłądnie, a ponadto są samochody, które nie mają soczewek, a mają xenony, np Laguna, primera, C5 poprzedniej generacji czy Volvo S60, a mimo to nie oślepiają, bo tam jest zarówno odbłyśnik, jak i osłonka żarnika odpowiednio skonstruowana.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    osłonka żarnika odpowiednio skonstruowana.
    bo tak powinien wyglądać KAŻDY palnik xenonowy (choć chiński ostatnio widziałem i byłem mile zaskoczony - nawet stosowne atesty eurpoejskie miał !!)

    jeżeli ktoś myśli że palnik xenonowy wygląda jak żarówka z żyrandola to jest w błędzie
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    jeżeli ktoś myśli że palnik xenonowy wygląda jak żarówka z żyrandola to jest w błędzie
    Dla tych co nie wiedzą :

    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez Tyberiusz
    Dla tych co nie wiedzą :

    no właśnie
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzieki chlopaki za info. Mialem chwilke nadzieje ze reflektory sa fabrycznie ksenonowe, i tylko ktos z oszczednosci posciagal osprzet do nich i przerobil na zwykle (o ja glupi!). No nic, poszukam calych reflektorow na serwisach aukcyjnych. Mam nadzieje ze nie trafie jakas domowa przerobke zwyklych lamp. Da sie poznac oryginalne od przerabianych? Moze z tylu jakos wiazka kabli inaczej idzie albo plastik jest inaczej ukszataltowany?

    - tak jak pisał BS: montaż samych palników i przetwornic nie da dobrego efektu (reflektory z gładką szybą nie są dobre do montażu xenonów !! - za bardzo wtedy rozpraszają światło - ale to moje zdanie),
    To reflektory xenonowe nie maja gladki szyb?

    Pozdro

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    To reflektory xenonowe nie maja gladki szyb?
    ja się im z bliska nie przyglądałem, być może są jakiś delikatne wzorki czy coś, ale z daleka wyglądają na gładkie
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez Ry2y
    Dzieki chlopaki za info. Mialem chwilke nadzieje ze reflektory sa fabrycznie ksenonowe, i tylko ktos z oszczednosci posciagal osprzet do nich i przerobil na zwykle (o ja glupi!). No nic, poszukam calych reflektorow na serwisach aukcyjnych. Mam nadzieje ze nie trafie jakas domowa przerobke zwyklych lamp. Da sie poznac oryginalne od przerabianych? Moze z tylu jakos wiazka kabli inaczej idzie albo plastik jest inaczej ukszataltowany?

    - tak jak pisał BS: montaż samych palników i przetwornic nie da dobrego efektu (reflektory z gładką szybą nie są dobre do montażu xenonów !! - za bardzo wtedy rozpraszają światło - ale to moje zdanie),
    To reflektory xenonowe nie maja gladki szyb?

    Pozdro
    A powiedz jak wygląda włącznik świateł w Twoim aucie, czy jest na nim kółko do regulacji poziomu świateł?? Auto wyposażone fabrycznie w ksenony ma włącznik bez tego pokrętła (jedynie z regulatorem natężenia podświetlania wskaźników).
    Co do szkieł (a dokładnie plastików) to są one na większości powierzchni gładkie, nie wiem czy nie identyczne z halogenowymi, mogę to sprawdzić.
    Komplet używanych lamp (kompletnych) ksenonowych powinien kosztować w granicach 1300-1600zł, wiem bo po ostatniej stłuczce musiałem takowy komplecik nabyć. Nawiasem mówiąc to została mi jedna lampa z urwanymi zaczepami, dwie przetwornice i dwa żarniki, więc jeśli ktoś reflektuje .........
    Przy kupnie nie musisz się obawiać, że lampy mogą pochodzić z "anglika", ksenony mają fajny patent do przestawiania ich z wesji europejskiej na angielska. Trzeba jedynie wyciągnąć żarnik i przesunąć przysłonkę, wszystko ładnie opisanie wewnątrz lampy i łatwe do wykonania.
    Powodzenia
    Mk III 2,0 TDDI 115KM Ghia Kombi 2001r

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez Ry2y
    (...)

    To reflektory xenonowe nie maja gladki szyb?

    Pozdro
    pisałem to w kontekście montażu palników xenonowych w zwykłych lampach (czyt.: bez soczewki)
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A powiedz jak wygląda włącznik świateł w Twoim aucie, czy jest na nim kółko do regulacji poziomu świateł?? Auto wyposażone fabrycznie w ksenony ma włącznik bez tego pokrętła (jedynie z regulatorem natężenia podświetlania wskaźników).
    Nie mam regulacji poziomu swiatel. Mam dokladnie jak napisales dwa pokretla... jedno to wlacznik swiatel a drugie male do swiatelek deski rozdzielczej. Innych nie ma.

    Komplet używanych lamp (kompletnych) ksenonowych powinien kosztować w granicach 1300-1600zł, wiem bo po ostatniej stłuczce Ściana musiałem takowy komplecik nabyć.
    Jak widze teraz i mnie taki wydatek czeka... Bo z tego co slysze na forum warto wydac kaske na ksenonki i nie mowie o wygladzie czy bajerze (choc to tez ), a bezpieczenstwie i komforcie jazdy...
    Dobrze ze bez dodatkowego osprzetu jak spryskiwacze czy autopoziomowanie...

    A co do gladkosci szyb to nie zrozumialem Oktan'a z tego powodu ze jestem kompletnym laikiem

    Pozdrawiam!

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    nie ma sprawy - dlatego się dopisałem z wyjaśnieniem - każdy był kiedyś początkujący
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  21. #20
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    A co do gladkosci szyb to nie zrozumialem Oktan'a z tego powodu ze jestem kompletnym laikiem
    to ja tak w skrócie wyjaśnię mamy szkła gładkie i ryftowaqne, tam gdzie ą wzorki na kloszu lampy to mamy klosz ryftowany a odbłyśnik jest zwykły, jak w latarce, a gdy mamy szkło głądkie to mamy odbłysnik paraboliczny, który kształtuje światło tak jak ryftowane szkło
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

Podobne wątki

  1. [MkIII] Xenony
    By Lysy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 15:19
  2. [MkIII] xenony
    By m17nk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 21:03
  3. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:53
  4. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 02:11
  5. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 14:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów