+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Mk1 hatchback 1993 1.8 16V Zetec + LPG, 205/50x16, automat, klima, czarny metalic, Lublin

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Z bieżnikowanymi jes tak, że jak robisz krótkie traski to tak i z ograniczoną prrędkością. Nie polecam ze względów bezpieczeństwa. Lepiej trochę dołożyć i masz nowe.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI+DPF
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin
    nigdy bieżnikowane, odradzam jak chcesz być cały i cieszyć się autkiem pozdrawiam
    Srebrne 140 kucyków

  5. #4
    v1tek77
    Gość
    Nie ma to jak nowka
    Chociaz zalezy jak to jest zrobione i do jakiego autka, mondi odradzam
    maluch, moze byc :metal

  6. #5
    No nie tak całkiem trochę dołożyć... nowe 205/50x16 kosztują 550 zł sztuka:-( Jakieś zupelnie najtańsze 450 zł...
    Mk1 hatchback 1993 1.8 16V Zetec + LPG, 205/50x16, automat, klima, czarny metalic, Lublin

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    zamiast bieżnikowanych wybrałbym na twoim miejscu używki - oczywiście należy je dokładnie obejrzeć przed kupnem, i trzeba odnależć 4-cyfrowe oznaczenie daty produkcji opony - pierwsze dwie cyfry oznaczaą tydzień a drugie dwie rok produkcji (np. 3201 - 32-gi tydzień 2001 roku)
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  8. #7
    Bardzo ciężko kupić jest ten rozmiar, objeździłem parę zakładów i jak już coś mają to prawie łyse...
    Mk1 hatchback 1993 1.8 16V Zetec + LPG, 205/50x16, automat, klima, czarny metalic, Lublin

  9. #8
    v1tek77
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez blasko
    Bardzo ciężko kupić jest ten rozmiar, objeździłem parę zakładów i jak już coś mają to prawie łyse...
    No jak mk1 chcesz jezdzic na 16 to fajnie
    Nawet jak na taki niski profil to pewnie zawieche masz super twarda???
    ja mam obnizonego i na '15 przy 205 to jeszcze ale 16?

  10. #9
    No takiego już kupiłem...
    A twarde jest faktycznie... i niskie... zwłaszcza jak na nasze drogi
    Trzeciego dnia po kupnie wydech zarwałem
    Mk1 hatchback 1993 1.8 16V Zetec + LPG, 205/50x16, automat, klima, czarny metalic, Lublin

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Kazimierz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków-Bieżanów
    Zaryzykowałem bieżnikowane na zimę i niemam im nic do zarzucenia.Był problem z wyważeniem jednej sztuki.
    Mondeo I 93 1,6 kombi GLX + LPG Elpigaz kolor LEVANTE

  12. #11
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    ja mam 205/50ZR/R16 na lato i troche twardo jest, ale coś za coś

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))

    Re: Bieżnikowane opony

    Moj znajomy kiedys mial bieznikowane i opowiem o wrazeniach.Ciezsze od normalnych przez co szybko mu polecialy koncowki wahaczy i koncowki drazkow.Uwazam bieznikowane za porazke.Wez kiedys sobie do reki i zobacz ciezar.Poza tym ja tez kiedys mialem ten dylemat i wzialem uzywane,kupilem dwie sztuki teraz do mondiego za 150 zl z bieznikiem 6-7 mm i rowno zjechane.Oponki to Dunlop sport i jestem z nich zadowolony,nie szumia i ladnie sie trzymaja.Mam w Kielcach takiego fajniego kapciarza.Juz nie pierwsze uzywki u niego kupuje i naprawde w super stanie za mala kase.I popieram kolegow,ze czasem moze nawet na raty czesc wziasc kasy,ale brac nowe,albo dobre uzywki.Jezeli chodzi o zimowki to tylko nowe.Przerabialem juz uzywki,no chyba ze po jednym sezonie i za dobra kase.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city

    Re: Bieżnikowane opony

    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Moj znajomy kiedys mial bieznikowane i opowiem o wrazeniach.Ciezsze od normalnych przez co szybko mu polecialy koncowki wahaczy i koncowki drazkow.Uwazam bieznikowane za porazke.Wez kiedys sobie do reki i zobacz ciezar.Poza tym ja tez kiedys mialem ten dylemat i wzialem uzywane,kupilem dwie sztuki teraz do mondiego za 150 zl z bieznikiem 6-7 mm i rowno zjechane.Oponki to Dunlop sport i jestem z nich zadowolony,nie szumia i ladnie sie trzymaja.Mam w Kielcach takiego fajniego kapciarza.Juz nie pierwsze uzywki u niego kupuje i naprawde w super stanie za mala kase.I popieram kolegow,ze czasem moze nawet na raty czesc wziasc kasy,ale brac nowe,albo dobre uzywki.Jezeli chodzi o zimowki to tylko nowe.Przerabialem juz uzywki,no chyba ze po jednym sezonie i za dobra kase.
    To chciałem powiedzieć
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

  15. #14
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))

    Re: Bieżnikowane opony

    Cytat Zamieszczone przez Miroo
    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Moj znajomy kiedys mial bieznikowane i opowiem o wrazeniach.Ciezsze od normalnych przez co szybko mu polecialy koncowki wahaczy i koncowki drazkow.Uwazam bieznikowane za porazke.Wez kiedys sobie do reki i zobacz ciezar.Poza tym ja tez kiedys mialem ten dylemat i wzialem uzywane,kupilem dwie sztuki teraz do mondiego za 150 zl z bieznikiem 6-7 mm i rowno zjechane.Oponki to Dunlop sport i jestem z nich zadowolony,nie szumia i ladnie sie trzymaja.Mam w Kielcach takiego fajniego kapciarza.Juz nie pierwsze uzywki u niego kupuje i naprawde w super stanie za mala kase.I popieram kolegow,ze czasem moze nawet na raty czesc wziasc kasy,ale brac nowe,albo dobre uzywki.Jezeli chodzi o zimowki to tylko nowe.Przerabialem juz uzywki,no chyba ze po jednym sezonie i za dobra kase.
    To chciałem powiedzieć
    No to
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź

    Re: Bieżnikowane opony

    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Moj znajomy kiedys mial bieznikowane i opowiem o wrazeniach.Ciezsze od normalnych przez co szybko mu polecialy koncowki wahaczy i koncowki drazkow.Uwazam bieznikowane za porazke.Wez kiedys sobie do reki i zobacz ciezar.Poza tym ja tez kiedys mialem ten dylemat i wzialem uzywane,kupilem dwie sztuki teraz do mondiego za 150 zl z bieznikiem 6-7 mm i rowno zjechane.Oponki to Dunlop sport i jestem z nich zadowolony,nie szumia i ladnie sie trzymaja.Mam w Kielcach takiego fajniego kapciarza.Juz nie pierwsze uzywki u niego kupuje i naprawde w super stanie za mala kase.I popieram kolegow,ze czasem moze nawet na raty czesc wziasc kasy,ale brac nowe,albo dobre uzywki.Jezeli chodzi o zimowki to tylko nowe.Przerabialem juz uzywki,no chyba ze po jednym sezonie i za dobra kase.
    bardzo mądrze napisane :metal

    ja również zdecydowanie odradzam bieżnikowane zwłaszcza do mondeo
    w poszukiwaniu ...

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Nigdy więcej bieżnikowanych opon a tym bardziej do Mondeo, kiedyś w Tranzicie przy ostrym hamowaniu odpadł mi taki bieżnik, dobrze że z tylnego kola.
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez kerid
    Nigdy więcej bieżnikowanych opon a tym bardziej do Mondeo, kiedyś w Tranzicie przy ostrym hamowaniu odpadł mi taki bieżnik, dobrze że z tylnego kola.
    Teraz podobno robia to lepsza technika i biezniki nie odpadaja,ale gwarancji oprocz roku dwoch nikt nie da.Poza tym gdy kupie uzywke i tak jak kiedys wjezdzajac na kraweznik rozcialem ja to nie sciskalo mnie tak w dolku.Pojechalem do swojego oponiarza i identyczna z 6mm wyrwalem za 100zl i jezdzi lew do dzisiaj.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Cytat Zamieszczone przez kerid
    Nigdy więcej bieżnikowanych opon a tym bardziej do Mondeo, kiedyś w Tranzicie przy ostrym hamowaniu odpadł mi taki bieżnik, dobrze że z tylnego kola.
    Teraz podobno robia to lepsza technika i biezniki nie odpadaja,ale gwarancji oprocz roku dwoch nikt nie da.Poza tym gdy kupie uzywke i tak jak kiedys wjezdzajac na kraweznik rozcialem ja to nie sciskalo mnie tak w dolku.Pojechalem do swojego oponiarza i identyczna z 6mm wyrwalem za 100zl i jezdzi lew do dzisiaj.
    Podobno, był nawet o tym program na TVN Turbo, ale jak to mówią reklama czyni cuda, a dobry towar nie potrzebuje reklamy
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Cytat Zamieszczone przez blasko
    No nie tak całkiem trochę dołożyć... nowe 205/50x16 kosztują 550 zł sztuka:-( Jakieś zupelnie najtańsze 450 zł...
    Ten rozmiar jest drogi. Jedne z tańszych, a w miarę dobrych to np. Nokian-y za 420 sztuka, Fuldy po 440. Ale już znacznie tańsze są 205/55/16 - porządne za 370-400 sztuka (np. Continental). Oczywiście są to ceny ze sklepów internetowych. Mam 4 sztuki do wymiany i na wiosnę kupię raczej nówki i to właśnie 205/55/16 - koledzy z klubu jeżdżą na takich i twierdzą, że nic nie obciera, a przynajmniej lepiej dla auta na naszych dziurach. Jak dotrwasz do zimy, to właśnie wtedy dobrze kupić, bo pojawiają się w i-necie ciekawe promocje opon letnich. Bieżnikowane raz miałem w Escorcie - porażka. Poszły na śmieci i to szybko. Auto jeździło, jakby 1500 kg ważyło, a nie 950. Są strasznie ciężkie i przy wyższych prędkościach nie da się jechać.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

Podobne wątki

  1. [MkI] Opony bieżnikowane - początek testu
    By Macminik in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 12:46
  2. Opony bieżnikowane vs markowe leżaki.
    By Mateusz V6 in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 171
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 00:36
  3. [All] Opony bieżnikowane - co sądzicie?
    By blaszczu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 20:33
  4. [MkIII] opony bieżnikowane
    By fikcjoner in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów