+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    arroko
    Gość

    Co to za silnik TDCI?

    Witam
    Jestem "nowy" na tym forum. Noszę się z zamiarem kupna Mondeo. Interesuje mnie autko z rocznika 2001-2003, z silnkiem diesla. Wiem, że są dwa silniki 2.0 TDCI 115 i 130 KM, ale spotkałem się również z opisem: 2.0TDCI 66KW/90KM(model z 2002r). Mam pytanie do doświadczonych posiadaczy takich maszyn( lub do ludzi będących w temacie), co to za silnik? W pierwszej chwili myślałem, że ktoś się pomylił, ale na http://www.autoscout24.pl/ też bywają tak opisane egzemplarze. Jak ktoś może mi trochę rozjaśnić ten temat to będę wdzięczny.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    RODZINA FORD TDCi
    NOWA GENERACJA SILNIKÓW WYSOKOPRĘŻNYCH


    Zaprezentowane przez firmę Ford trzy nowe modele ze znaczkiem "TDCi" są przykładem ilustrującym możliwości, jakie dają nowoczesne silniki wysokoprężne drugiej generacji Ford Duratorq TDCi.
    Rodzina ta obejmuje: najnowsze wcielenie niezwykle już popularnego Forda Focus TDCi, komfortowego i wyrafinowanego Forda Mondeo TDCi oraz zupełnie nowy model Ford Fiesta TDCi.

    Gama modeli Forda napędzanych silnikami TDCi to nowa generacja, która "zrywa ze starymi nałogami i przyzwyczajeniami":

    "koniec kopcenia": Dzięki układowi wtryskowemu common-rail pokryta dymem i sadzą wątpliwa reputacja ekologiczna silników diesla wkrótce przejdzie do historii.

    "umiarkowany w piciu": Precyzja wtrysku paliwa układu common-rail w silniku TDCi zapewnia znaczące oszczędności w zużyciu paliwa.

    "koniec hałaśliwego zachowania": Mimo znacznej mocy i wysokich wartości osiąganego momentu obrotowego, trzy wysokoprężne silniki z turbodoładowaniem Ford TDCi pracują cicho i równomiernie. Pod względem wysokiej kultury pracy silniki TDCi są porównywalne z silnikami benzynowymi.

    Ford był jednym z pierwszych producentów, który - wraz z premierą Forda Focus TDCi - wprowadził do seryjnej produkcji silniki wysokoprężne z wtryskiem wykorzystującym wysokociśnieniową szynę paliwową (common-rail) II generacji. Obecnie, wraz z poszerzeniem rodziny TDCi o Forda Mondeo TDCi i będącego całkowitą nowością Forda Fiesta TDCi, gama modeli Forda z silnikami wysokoprężnymi z wtryskiem common-rail obejmuje zakres pojemności od 1,4 litra do 2.0 litrów.

    FORD MONDEO TDCi

    Model, który ilustruje wszystko, co najlepsze pod względem jakości prowadzenia, nowy Ford Mondeo, teraz również będzie definiować na nowo pojęcie komfortu jazdy samochodem napędzanym silnikiem wysokoprężnym - wszystko za sprawą nowego silnika Duratorq TDCi o pojemności 2,0 litra. Nowa 16-zaworowa jednostka Duratorq TDCi jest obecnie najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym oferowanym w Fordzie Mondeo. 130-konny silnik charakteryzuje się elastyczną, równomierną i cichą pracą i pod tym względem mieści się w kanonie ustanowionym wcześniej przez silnik Duratorq TDDi o mocy 115 KM z tradycyjnym, bezpośrednim układem wtryskowym.

    2.0-litrowy silnik Duratorq TDCi osiąga szczytową wartość momentu obrotowego 330 Nm przy 1800 obr/min. Jest to moment o 16% wyższy niż w jednostce Duratorq TDDi, która ma zasadniczo podobną konstrukcję, lecz tradycyjny układ wtryskowy.

    Kierowca ma do dyspozycji dodatkowe udogodnienie - opracowana przez Forda funkcja chwilowego wzrostu momentu obrotowego umożliwia krótkotrwałe korzystanie z wyższego momentu w niższych zakresach obrotów. W efekcie silnik zapewnia jeszcze lepsze przyspieszenie i jest elastyczniejszy, przede wszystkim w średnim zakresie obrotów. Chwilowy wzrost momentu obrotowego jest możliwy dzięki niezwykle precyzyjnemu zgraniu wyższego ciśnienia doładowania oraz odpowiedniego zwiększenia dawki wtrysku przy odpowiednim kącie wyprzedzenia wtrysku - pozwala to na przesunięcie ku górze krzywej przebiegu momentu obrotowego. W związku z tym kierowcy łatwiej jest przezwyciężyć pewną bezwładność, która jest typowa dla silnika wysokoprężnego pracującego dłużej na tych samych obrotach.

    Ford Mondeo TDCi przyspiesza ze startu zatrzymanego do 100 km/h w 9,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 200 km/h.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Przejrzyj ten wątek: Co to za silnik? Mój przedmówca pisał w nim o TDDi 90KM, ale pewnie to samo Niemcy zrobili z TDCi. Chyba.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  5. #4
    arroko
    Gość
    Dzięki za zainteresowanie i wyczerpującą odpowiedź. :metal :metal mam jednak jeszcze pytanko z tym związane http://www.mondeoklubpolska.org/modu...ghlight=niemcy :
    v1tek77 pisze:"podobno oddlawienie takiego samochodu to zaden problem, trzeba wymienic tylko soft bo osłabione jest tylko przez elektronike", czy tak jest rzeczywiście, czy to tylko gdybanie? A może odezwie się ktoś kto jeździ na takim silniku

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Spytam się gości z lokalnego ASO Forda. Jest tam ze dwóch kumatych... :metal
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] silnik 2.0 tdci i 2.2 tdci
    By Maniak87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 18:51
  2. [TDCi MKIII] silnik tdci
    By wojtek64 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 17:08
  3. [MkIII] silnik 2l TDCI 115 KM.
    By maciejrosa1976 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 18:47
  4. [MkIII] silnik 2.0 tdci 115 km.
    By maciejrosa1976 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 21:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów