+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    [MkIII] Urwana antena dachowa -- jak naprawić?

    Poprzedni właściciel zapomniał wykręcić antenę w myjni no i efekt tego jest wiadomy. Pechowo antena ułamała się tuż przy trzpieniu i nie bardzo jest jak wykręcić pozostały jej fragment.

    Wymyśliłem więc, że może lepiej wymienić cały trzpień (kosztuje koło 40 zł) zamiast bawić się w rozwiercanie (odrdzewiacz i kombinerki nie pomogły). I tutaj pojawia się pytanie -- w jaki sposób się go demontuje? Przypuszczam, że można się dostać z wnętrza demontując ten panel z oświetleniem nad lusterkiem, ale nie chce kombinować w ciemno.

    Może ktoś z Was wymieniał trzpień od anteny i mógłby pokrótce opisać jak to skutecznie zrobić?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    wyjmuj swiatełko z dachu a bedziesz miał dostep
    klucz torx bedzie potrzebny

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    heh może nie tyle co zapomniał a nie mógł sam się barowałem z jej odkręceniem i nie mogłem, pomachałem nią trochę i stwierdziłem ze jest dość elastyczna i poszedłem na żywioł. Wytrzymała, ale odtąd tylko ręczne mycie

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez kreeecik
    heh może nie tyle co zapomniał a nie mógł sam się barowałem z jej odkręceniem i nie mogłem, pomachałem nią trochę i stwierdziłem ze jest dość elastyczna i poszedłem na żywioł. Wytrzymała, ale odtąd tylko ręczne mycie
    No właśnie, dlatego teraz szukam czegoś malutkiego, bo radio działa OK i bez anteny, zresztą mało go używam.

    Ad meritum -- wie ktoś z Was może jak ten trzpień jest uszczelniony? Łatwo to założyć w taki sposób, by całość pozostała szczelna?
    Obawiam się trochę, bo w podsufitce są kurtyny więc konsekwencje ew. nieszczelności byłyby bardzo kosztowne.

  6. #5
    uszczelka jest zamontowana w stopce anteny.tylka ja przykrecasz
    co do kurtyn to one sa nie w podsufitówce a przykrecone do górnych czesci słupków wzdłóż dachu.
    Podsufitówk je jedynie maskuje

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    Gdziesz wyczytałem iż pasuje ideanie antena od poloneza i jest a polowe mniejsza.

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez kreeecik
    Gdziesz wyczytałem iż pasuje ideanie antena od poloneza i jest a polowe mniejsza.
    Myślę o czymś jeszcze krótszym, np. o czymś takim. Będzie pasować? Nie mam jak zmierzyć średnicy otworu bo w trzpieniu mam ten nieszczęsny fragment starej antenki.

  9. #8
    poszukaj w uzywkach,MKIII i Focus ma taką samą

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2001 TDDI
    Od
    21 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,

    tydzień temu robiłem dokładnie to samo. Wystarczy wyjąć lampkę (jest taki zatrzask od strony szyby) i odkręcić stópkę anteny. wkładasz nową, przykręcasz i gotowe. 3 minuty roboty.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Antena dachowa!
    By hubciox in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 20:31
  2. [MkII] antena dachowa is dead ;)
    By kobert in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 06:11
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 20:03
  4. [Tuning]Konsola dachowa
    By MaQ9 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2008, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów