+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Mieszany widok

  1. #1
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice

    [MkI]Problem z przekaźnikiem ogrzewania przedniej szyby

    Dziś podłączyłem zgodnie ze schematem elektrykę grzania przedniej szyby i wszystko jest ok dopóki trzymam wciśnięty przycisk włącznika. Jeśli go puszczę to grzanie szyby się wyłącza. No i teraz są dwa wyjścia:
    - przełącznik jest monostabilny a powinien być bistabilny (wątpię w to)
    - uszkodzony jest przekaźnik (jest to możliwe, kupiłem jako używany)
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  2. #2
    - uszkodzony jest przekaźnik
    Lub żle podłączyłes przekaznik ,albo jest nie ten co potrzeba ,przekaznik ma byc czasowy ,

    Najlepiej złap kogoś z okolic z grzaną szybką i podmien przekazniki ,będziesz wiedział co i jak

  3. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Wszystko podłączone jest dobrze na 100%. Przekaźnik ma symbol 93BG 14512 AA. No chyba że sprzedawca się pomylił. Link do aukcji http://allegro.pl/item306032429_ford...by_przedn.html
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  4. #4
    zapytam tak czy przy sprawdzaniu silnik miałeś uruchomiony ,bo moze jest tak ,ze jak nie aodpowiedniego napiecia na instalacji to moze sie niezałączać ,ale reki niedaje

  5. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Układ przekaźnika zasilany jest z kontrolki ładowania, jeśli ona świeci a więc silnik stoi lub alternator generuje zbyt małe napięcie to przekaźnik w żaden sposób nie zadziała. Dopiero kiedy kontrolka zgaśnie przekaźnik ma szansę zadziałać. Wyzwalany jest impulsem masy z przełącznika na desce. Wyłączany jest również impulsem masy. No i jak mu masę daję to się załącza i szyba grzeje ale jak puszczę przycisk wyłącza się. Możliwe że przekaźnik jest bez układu czasowego choć niby ma 5 wyprowadzeń.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  6. #6
    a próbowałes podmienic przekaznik z tylnej szyby ,lub ten co masz do przedniej wpiąc pod tylną ,bedziesz wiedział czy to przekaznik czy nie ,bo jesli będzie ten sam objaw to znaczy ,że przekaznik

  7. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Ale przekaźnik tylnej szyby nie jest czasowy, sterowany jest z timera który steruje m.in. lampkami oświetlenia wnętrza. Ten od tylnej szyby to zwykły przekaźnik z 4 wyprowadzeniami.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  8. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    No i podłączyłem inny przekaźnik pożyczony ze szrotu i również jest to samo. Sam już nie wiem o jest grane. Wszystko podłączone zgodnie ze schematem zresztą cały układ działa przy wciśniętym przycisku. Czyżby dwa przekaźniki były uszkodzone? Miał już ktoś taki problem z przekaźnikiem?
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  9. #9

    Re: [MkI]Problem z przekaźnikiem ogrzewania przedniej szyby

    Cytat Zamieszczone przez RockFord
    Dziś podłączyłem zgodnie ze schematem elektrykę grzania przedniej szyby i wszystko jest ok dopóki trzymam wciśnięty przycisk włącznika. Jeśli go puszczę to grzanie szyby się wyłącza. No i teraz są dwa wyjścia:
    - przełącznik jest monostabilny a powinien być bistabilny (wątpię w to)
    - uszkodzony jest przekaźnik (jest to możliwe, kupiłem jako używany)
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    sam sobie na to odpowiedziałeś gdzie zrobiłeś błąd , monostabilny przekażnik to taki który ma jeden stan, czyli póki go wysterowujesz np wciskasz przycisk "dzwonkowy" to załącza styki, bistabilny - po wysterowaniu trzyma styki zwarte, po kolejnym wysterowaniu rozwiera, znów zwiera i rozwiera....
    Jak do monostabilnego dodasz mały przekażniczek i skonfigurujesz mu odpowiednio styki to otrzymasz bistabilny , jak wciśniesz puścisz przycisk to będzie ci działać grzanie szybki, jak znów naciśniesz to je wyłączysz

  10. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Znam różnicę między mono i bistabilnym. Mój przełącznik jest monostabilny i na 100% jest to włącznik grzania przedniej szyby. Pytanie moje więc czy przełącznik ten powinien być monostabilny czy bistabilny a mój po prostu jest uszkodzony? Obstawiam że jednak powinien być monostabilny. Mylę się?
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  11. #11
    Kolego z skąd znasz różnicę? montowałeś bistabilny ? też źle działa?

  12. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Bistabilny to mam jak go palcem trzymam I wtedy działa ok tylko trzymanie palcem przycisku nie jest zabawne.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

Podobne wątki

  1. [MK3]Dodanie ogrzewania przedniej szyby.
    By evil44 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 04:37
  2. [MkIII] Brak ogrzewania szyby przedniej
    By bohun in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 18:13
  3. [MkI] przełącznik ogrzewania przedniej szyby
    By Lnyga in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 17:26
  4. Montaż ogrzewania przedniej szyby
    By jack in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 19-10-2005, 09:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów