+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 9 z 9
    Kursant
    Imi
    Rafa
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2,0 TDDI
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Rudka/Piaseczno

[All]Czym wyczyci jasn skr?

Witam wszystkich po raz kolejny. Nie wiem czy ten post si tu nadaje, jak nie to przepraszam. W ostatnim czasie jak zauwaylicie (pewnie nikt) zakupiem nowego bolida. Pikny, granatowy no i z jasn skr we wntrzu. W tarkcie kupowania od razu zauwayem, e skra jest jasna, ale tylko teoretycznie, wszdzie zakurzona, i najzwyczajniej w wiecie brudna. Nie bya jednak w adnym miejscu przetarta ani nic z tych rzeczy, po prostu brudna. Pomylaem, e bez problemu mi j za par groszy wyczyszcz. Jak pomylaem tak te zrobiem. Zajechaem do myjni gdzie si takimi rzeczami zajmuj, 300PLN 8O i sprawa zaatwiona. Ok pomylaem chciao sie jasnej skry to si ma. Fura zostaa na cay dzie w myjni. Zajedam po 11 godz i zwalio mnie z ng. Wntrze umyte ale to nie jest to czego mgbym si spodziewa po 300z dniwki. Go ktry mi to czyci mwi, e od 12 lat zajmuje sie myciem samochodw ale takiego przypadku nie mia. Przyzna, e jak zobaczy samochd pomyla "nie jest taki brudny-widziao sie gorsze, 3 godz i 3stwki jest" No ale nie jest. Skra wyglda duo lepiej(choc nie tak jak si spodziewaem), ale podokietnik i boczki w drzwiach praktycznie nic nie wzio. Facet twierdzi, e wczeniej kto prbowa my to czym podobnym do PLAK i zakonserwowa brd. adne rodki ktrych on uywa nie dziaaj.
    No i moe po tym wywodzie wy macie jakie pomysy, dowiadczenia, ewentualnie chci eby mi to wyczyci? :)

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Niewiem czy to dobry pomys ,ale sprbowabym denaturatem niebarwionym ,najlepiej w miejscu gdzie nierzuca sie w oczy sprawdzi dziaanie czy niezostaj przebarwienia.
    Podjedz do kaletnika i spytaj czym najlepiej czyscic jasne skry.

Administrator Awatar Netoper
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Facet twierdzi, e wczeniej kto prbowa my to czym podobnym do PLAK i zakonserwowa brd
    Dziwnie gada, nawet jak plakiem pocignite to przy czyszczeniu tylko wod i jakim detergentem powinno zej.

To moe nie by brd tylko wytarcie koloru, nie widz jak to jest u Ciebie, ale u mnie tak wanie byo.
    Przed sprzeda poprzedni waciciel natar skr kolorowym woskiem, jak si wosk wytar to mylelimy e to brd a okazao si e to jest wytarta skra.
    Podjed do jakiego zakadu zajmujcego si regeneracj skr, nawet odzieowych, go tylko zerknie i Ci powie o co chodzi i co z tym zrobi
    Fakir- mondeoalarm, ju nie boli pij spokojnie.

Mondek 97r. Automat, Ghia, zagazowany Omegas

Pogromca zakrtw Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    A moe poprubowa takim specjalnym woskiem do tapicerki skrzanej. Jest takie cusik w serwisach i moe dziaa podobnie jak wosk do karoserji. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + Mondeo MkII 2,0 B 99r + Transit 2,0 TDDI 01r

Mistrz pobocza Awatar GTomek
    Opis
    MK3 TDCI 130KM KOMBI
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa WF.....
    polecam t piank http://moto.allegro.pl/item307645861...is_olkusz.html w wielu przypadkach gdzie ubrudzono auto klienta tustym brudem (smar, olej, itp) bardzo dobrze usuwa zarwno z materiaw jak i ze skry. Nawet szwy w jasnych skrzanych tapicerkach czyci extra POLECAM
    BYO: MK3 TDDI 115KM 2001 HB BLUE THUNDER (kasacja)
    JEST: MK3 TDCI 130KM 2005 KOMBI SILVER ARROW

Kursant
    Imi
    Rafa
    Opis
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Rudka/Piaseczno
    Nie to jest brud i tylko brud. Wykrciem podokietnik przyniosem do mieszkania eby sprbowa czy rzeczywicie nic tego nie bierze, no i nic. Woda z mydem, pasta do zbw, vanish, wybielacz, CIF, nic. Lekk popraw przynis zmywacz do paznokci (ona mnie zabije), ale to nie to. Wanie chciaem kupi jaki szerokodostpny rodek do czyszczenia skry, ale jak go w myjni nie mg tego usun (a ma chyba jakie dobre rodki) to boj si, e ja jakim rodkiem z Norauto te tego nie usune. I w sumie nie chodzi mi o skr bo ta wyglda niele, gorsze s jasne boczki drzwi i wspomniany podokietnik. Moe rozpuszczalnik, ale obawiam si, e kolor zmyje. Dziki panowie za zainteresowanie.

Kursant
    Imi
    Rafa
    Opis
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Rudka/Piaseczno
    Aha odkowa Gorzka te tego nie bierze (ale za eb to i owszem)

Lekk popraw przynis zmywacz do paznokci
    to nic innego jak rozpuszczalnik ,kiedys by na acetonie teraz chyba tego niestosuja ,jednak sprubowa bym denaturatem

Zielony listek
    Opis
    Ford Mondeo MK2 1.8
    Od
    26 Jan 2006
    Mieszka w
    Lubin DLU ...
    Moja propozycja jest taka-letnia woda,przez tark tak spoywcza pl kostki szarego myda zetrzyj.Nastpnie szczotk do ubra/delikatn/ wymyj skrk.Jest to bardzo pracochonne ale skuteczne.nastpnie zakup pyn do konserwacji skry-polecam w salonie VW-Audi.Maj super rodek.Nie pamitam nazwy ,ale jest to w sprayu i wcierasz to w skr.
    Kupiem - by CLX
    Dokadam- prawie GHIA

Podobne wtki

1. [MkIII] Czym dobrze wyczyci uszczce uchwyty drzwi?
    By boro2511 in forum Nadwozie i wntrze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 09:40
  2. [MkI] Jakim rodkiem wyczyci strasznie brudn jasn tapicerk skrzan?
    By Mateusz_Skuza in forum Nadwozie i wntrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 23:35
  3. [All] Czym wyczyci plamy po pynie do spryskiwacza z maski?
    By acho in forum Nadwozie i wntrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 22:31
  4. [All] czym wyczyci podsufitke
    By maniek14pl in forum Nadwozie i wntrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 15:09
  5. [All] Smoa na drzwiach czym wyczyci
    By przemekb in forum Eksploatacja bieca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 21:12

Uprawnienia umieszczania postw