+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2,0 TDDI
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Rudka/Piaseczno

    [All]Czym wyczy¶ciæ jasn± skórê?

    Witam wszystkich po raz kolejny. Nie wiem czy ten post siê tu nadaje, jak nie to przepraszam. W ostatnim czasie jak zauwa¿yli¶cie (pewnie nikt) zakupi³em nowego bolida. Piêkny, granatowy no i z jasn± skór± we wnêtrzu. W tarkcie kupowania od razu zauwa¿y³em, ¿e skóra jest jasna, ale tylko teoretycznie, wszêdzie zakurzona, i najzwyczajniej w ¶wiecie brudna. Nie by³a jednak w ¿adnym miejscu przetarta ani nic z tych rzeczy, po prostu brudna. Pomy¶la³em, ¿e bez problemu mi j± za parê groszy wyczyszcz±. Jak pomy¶la³em tak te¿ zrobi³em. Zajecha³em do myjni gdzie siê takimi rzeczami zajmuj±, 300PLN 8O i sprawa za³atwiona. Ok pomy¶la³em chcia³o sie jasnej skóry to siê ma. Fura zosta³a na ca³y dzieñ w myjni. Zaje¿d¿am po 11 godz i zwali³o mnie z nóg. Wnêtrze umyte ale to nie jest to czego móg³bym siê spodziewaæ po 300z³ dniówki. Go¶æ który mi to czy¶ci³ mówi, ¿e od 12 lat zajmuje sie myciem samochodów ale takiego przypadku nie mia³. Przyzna³, ¿e jak zobaczy³ samochód pomy¶la³ "nie jest taki brudny-widzia³o sie gorsze, 3 godz i 3stówki jest" No ale nie jest. Skóra wygl±da du¿o lepiej(choc nie tak jak siê spodziewa³em), ale pod³okietnik i boczki w drzwiach praktycznie nic nie wziê³o. Facet twierdzi, ¿e wcze¶niej kto¶ próbowa³ myæ to czym¶ podobnym do PLAK i zakonserwowa³ bród. ¯adne ¶rodki których on u¿ywa nie dzia³aj±.
    No i mo¿e po tym wywodzie wy macie jakie¶ pomys³y, do¶wiadczenia, ewentualnie chêci ¿eby mi to wyczy¶ciæ? :)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niewiem czy to dobry pomys³ ,ale spróbowa³bym denaturatem niebarwionym ,najlepiej w miejscu gdzie nierzuca sie w oczy sprawdzi³ dzia³anie czy niezostaj± przebarwienia.
    Podjedz do kaletnika i spytaj czym najlepiej czyscic jasne skóry.

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Facet twierdzi, ¿e wcze¶niej kto¶ próbowa³ myæ to czym¶ podobnym do PLAK i zakonserwowa³ bród
    Dziwnie gada, nawet jak plakiem poci±gniête to przy czyszczeniu tylko wod± i jakim¶ detergentem powinno zej¶æ.

    To mo¿e nie byæ bród tylko wytarcie koloru, nie widzê jak to jest u Ciebie, ale u mnie tak w³a¶nie by³o.
    Przed sprzeda¿± poprzedni w³a¶ciciel natar³ skórê kolorowym woskiem, jak siê wosk wytar³ to my¶leli¶my ¿e to bród a okaza³o siê ¿e to jest wytarta skóra.
    Podjed¼ do jakiego¶ zak³adu zajmuj±cego siê regeneracj± skór, nawet odzie¿owych, go¶æ tylko zerknie i Ci powie o co chodzi i co z tym zrobiæ
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    A mo¿e poprubowaæ takim specjalnym woskiem do tapicerki skórzanej. Jest takie cusik w serwisach i mo¿e dzia³a podobnie jak wosk do karoserji. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar GTomek
    Opis
    MK3 TDCI 130KM KOMBI
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa WF.....
    polecam t± piankê http://moto.allegro.pl/item307645861...is_olkusz.html w wielu przypadkach gdzie ubrudzono auto klienta t³ustym brudem (smar, olej, itp) bardzo dobrze usuwa³ zarówno z materia³ów jak i ze skóry. Nawet szwy w jasnych skórzanych tapicerkach czy¶ci extra POLECAM
    BY£O: MK3 TDDI 115KM 2001 HB BLUE THUNDER (kasacja)
    JEST: MK3 TDCI 130KM 2005 KOMBI SILVER ARROW

  7. #6
    Kursant
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2,0 TDDI
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Rudka/Piaseczno
    Nie to jest brud i tylko brud. Wykrêci³em pod³okietnik przynios³em do mieszkania ¿eby spróbowaæ czy rzeczywi¶cie nic tego nie bierze, no i nic. Woda z myd³em, pasta do zêbów, vanish, wybielacz, CIF, nic. Lekk± poprawê przyniós³ zmywacz do paznokci (¿ona mnie zabije), ale to nie to. W³a¶nie chcia³em kupiæ jaki¶ szerokodostêpny ¶rodek do czyszczenia skóry, ale jak go¶æ w myjni nie móg³ tego usun±æ (a ma chyba jakie¶ dobre ¶rodki) to bojê siê, ¿e ja jakim¶ ¶rodkiem z Norauto te¿ tego nie usune. I w sumie nie chodzi mi o skórê bo ta wygl±da nie¼le, gorsze s± jasne boczki drzwi i wspomniany pod³okietnik. Mo¿e rozpuszczalnik, ale obawiam siê, ¿e kolor zmyje. Dziêki panowie za zainteresowanie.

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2,0 TDDI
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Rudka/Piaseczno
    Aha ¯o³±dkowa Gorzka te¿ tego nie bierze (ale za ³eb to i owszem)

  9. #8
    Lekk± poprawê przyniós³ zmywacz do paznokci
    to nic innego jak rozpuszczalnik ,kiedys by³ na acetonie teraz chyba tego niestosuja ,jednak sprubowa³ bym denaturatem

  10. #9
    Zielony listek
    Imiê
    Piterek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1,8 Pb & 2.0 146 KM
    Opis
    MK2 1.8 Pb & MK3 HB 2.0 Pb 146 KM
    Od
    26 Jan 2006
    Mieszka w
    Lubin DLU ...
    Moja propozycja jest taka-letnia woda,przez tarkê tak± spo¿ywcza pól kostki szarego myd³a zetrzyj.Nastêpnie szczotk± do ubrañ/delikatn±/ wymyj skórkê.Jest to bardzo pracoch³onne ale skuteczne.nastêpnie zakup p³yn do konserwacji skóry-polecam w salonie VW-Audi.Maj± super ¶rodek.Nie pamiêtam nazwy ,ale jest to w sprayu i wcierasz to w skórê.
    Kupi³em - by³ CLX
    Dok³adam- prawie GHIA
    Kupi³em MKIII
    Jest-GHIA

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Czym dobrze wyczy¶ciæ ³uszcz±ce uchwyty drzwi?
    By boro2511 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 09:40
  2. [MkI] Jakim ¶rodkiem wyczy¶ciæ strasznie brudn± jasn± tapicerkê skórzan±?
    By Mateusz_Skuza in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 23:35
  3. [All] Czym wyczy¶ciæ plamy po p³ynie do spryskiwacza z maski?
    By acho in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 22:31
  4. [All] czym wyczy¶ciæ podsufitke
    By maniek14pl in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 15:09
  5. [All] Smo³a na drzwiach czym wyczy¶ciæ
    By przemekb in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów