+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Mieszany widok

  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów

    [MkIII]Ile na rezerwie??

    Witam. Koledzy ile wasze MKIII przejedzie na rezerwie?? zyd zapala mi sie kiedy wskazowka jest miedzy minimum a pierwsza kreska. znalazlem podobny temat gdzie pisze cos o obliczaniu komputera. Ja chyba nie mam takiegho cuda u siebie. nic mi nie pokazuje ile jescze zostalo, srednie spalanie itd. niech mnie ktos oswieci i wyjasni o co chodzi????predzej w MKI robilem prawie 100km na rezerwie dzieki i pozdro

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  2. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Gderak
    Od
    18 Aug 2007
    Mieszka w
    Wałcz ZWA
    U mnie ale w Dieslu zapala sie przy 80 i tak pika co 10, kiedys pokazywalo 0 ale szlo jechac


    Mondeo TDCi SREBRNE 131 KONI

  3. #3
    Kursant Awatar artur251
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0TDCI
    Od
    03 Feb 2008
    Mieszka w
    Sanok
    Zgadza się - zapala się gdy komputer wskazuje ostatnie 80km

  4. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    no ale wy macie diesle. a ja mam petrol. jest jakas roznica? jest mozliwosc sprawdzenia sredniego spalania itp? pozdro

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  5. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Gderak
    Od
    18 Aug 2007
    Mieszka w
    Wałcz ZWA
    A masz przy manetce kierukowskazu taki przycisk "info" ?


    Mondeo TDCi SREBRNE 131 KONI

  6. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    nie mam "info" tylko sterownaie funkcjami radia. tak wiec chyba kibel.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  7. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Gderak
    Od
    18 Aug 2007
    Mieszka w
    Wałcz ZWA
    No to kibel teraz to tylko pokazuje tylko temperature, a tak by pokazywal sredni predkosc, spalanie i ile masz do przejechania. Ale jest sposob kupic sobie manetke z "info" i wgrac sofcik ale to juz inny problem.


    Mondeo TDCi SREBRNE 131 KONI

  8. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Bo generalnie komputer już masz tylko sterowania nim brak (i znów te rymy) jakoś tak dziwnie FORD oszczędza
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning mająca prawie wszystko (jak dla mnie)
    Było i odeszło na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc Było i gdzieś jest Mondeo MKI.

  9. #9
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    jak dobrze ustwiony czujnik powinno być w zbiorniku diesela, ok 5-5,5 L paliwa..... zgadzało by się to ok 80 km do przejechania, nie polecam sprawdzać do końca...

  10. #10
    U mnie też robi piii i zapala się "księgowy" przy 80 km wg. kompa. Jeszcze nigdy nie zjechałem poniżej gdzieś 30 km do końca. Teoretycznego oczywiscie.
    Piotr K
    Mondeo Mk III Ghia TDDI (anno domini 2000),
    granat-metalic, 115 KM

  11. #11
    Kursant
    Opis
    MK3, 2.0TDCI, 130KM, liftback, platinium metallic
    Od
    25 Jun 2007
    Mieszka w
    okolice W-wy
    Do baku wchodzi 58,5l... jak mi się rezerwa zapala i od razu podjeżdżam na stację to zazwyczaj wlewam 49-50l... tak więc w rezerwie zostaje ok. 9l... komp tez mi pokazuje 80km do tankowania... wczoraj tankowałem, ale po raz pierwszy jeździłem na rezerwie aż komp pokazał 3km do tankowania... do zbiornika weszło 52,90l, tak więc ustawione musi to być tak, aby zawsze dojechać pod dystrybutor.

  12. #12
    u mnie przy 80 mignie, czasem coś doliczy i zgaśnie jak zakołyszę mocniej, ale kiedy komp pokazuje 60 km pali sie juz na stałe.

  13. #13
    NIE POLECAM JEŹDZIĆ DO KOŃCA- NAJSZYBCIEJ DO STACJI PALIW
    mondeo sprzedane- pozostalo troszke gratow!!!

  14. #14
    Tu bazapelacyjnie się zgadzam, chuba , że ktoś ma furę pieniążków i dużo czasu.

  15. #15
    Do baku wchodzi 58,5l... jak mi się rezerwa zapala i od razu podjeżdżam na stację to zazwyczaj wlewam 49-50l...
    tak.... zbiornik dziwnie maly (zwłaszcza jak na kombi) ... rezerwa (jako kontrolka działa) ale jeszcze nie widziałem zeby się zapaliła.... miałem blisko ostatniej kreski i weszło raz 48-50 a drugi ok 52 litrów....

  16. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Dlaczego mały? W sam raz to nie TIR by miał 500 L sbiorniki
    Przy średnim spalaniu prawie na 700 km wystarcza, a jak pokazuje praktyka przy dalekich trasach i lekkiej nodze to nawet 900 km na nim robią (a niektórzy chewalą się że więcej czyli ok. 1 tys. - ale to autostrada + piekna droga+tempomat+100 km/h).
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning mająca prawie wszystko (jak dla mnie)
    Było i odeszło na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc Było i gdzieś jest Mondeo MKI.

  17. #17
    Dlaczego mały?
    dlatego że w 406 kombi 2.0HDi 110KM miałem 80 litrowy zbiornik ... co mi stykalo na 1200km
    dlatego przeżyłem szok jak zobaczyłem ze to tylko "60"

  18. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Brodziu
    Imię
    Sławek
    Model
    MkIV kombi 08'
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Jul 2005
    Mieszka w
    Łódź
    A mnie się zdażyło zrobić jeszcze 10 km po tym jak na kompie pokazało się 0km do tankowania ale nie polecam takiej nerwówki
    Nie ważne z jakiego regionu - ważne że razem tworzymy Mondeo Klub Polska

  19. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Brodziu
    A mnie się zdażyło zrobić jeszcze 10 km po tym jak na kompie pokazało się 0km do tankowania ale nie polecam takiej nerwówki
    Tu akurat szkoda silnika bo w ten sposób wymiatasz wszystkie śmieci ze zbiornika a na dodatek powodujesz że układ tłoczy powietrze.

    Sadysta

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ile km na rezerwie??
    By Jeremy in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 10:33
  2. [MkII] ile na rezerwie ??
    By Wojtas in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 20:39
  3. [MkII] Ile na rezerwie ?
    By shrek0404 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2006, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów