+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    [MkII] Bardzo wysokie obroty

    Witam wiem że temat był poruszany ogrrrom razy. Ale mój przypadek jakoś niezostał przeze mnie zauważony.

    Kupiłem drugie mondeo z poprzedniego byłem b. zadowolony (1.6 benz '93, 270tkm kombi) Kupiłem teraz znowu kombi tyle tylko że 2000rok kombi 1.8benz z przebiegiem 220 tkm, wszystko jest fajnie zrobiłem nim ponad 1000km z Niemiec wszystko gitara postał 3 dni w garażu pojechałem na przegląd i w drodze powrotnej po wyrzuceniu na luz obroty zaczęły ROSNĄĆ SAME Z SIEBIE DO JUŻ PRAWIE 6000 jak wcisnąłem sprzegło było ok, ale potem znowu rosły, przeciągnąłem go do 8000obr i ustąpiło. Co to było?? Cóż to za wybryk, jeszcze niezarejestrowałem a już kłopoty?? Dodam że tamtym zrobiłem osobiście 150 tkm i nic takiego nie miało miejsca. Czyściłem tylko przepływomierz w starym aucie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    [quote]Co to było?? Cóż to za wybryk[/quote
    Jak już się nie powtórzyło to daj sobie spokój, zdrowszy będziesz
    Może jakieś zawirowanie w pcm-ie
    Dla świętego spokoju zrób reset i adaptację pcm-a
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    pewnie mu zmiana środowiska zaszkodziła ......podpisuje sie pod Dottim
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Przepustnica się nie zacina? Linka gazu chodzi płynnie?
    Jeszcze bym zajrzał do rurki idącej z regulatora ciśnienia paliwa do kolektora ssącego... Jak membranę szlag trafił, to paliwko może sobie wędrować do dolotu - nic dobrego z tego nie wyniknie.

    Bo ze klekot sam z siebie daje gazu to norma, ale benzyna?
    Dobra, zmiana!

  6. #5
    powracam do tematu.

    Obroty znowu od czasu do czasu potrafią wejść prawie na 6000, dodam że WYCZYŚCIŁEM już przepływomierz i bocznikowy (krkowca) ten ostatni był zasyfiały zrobiłem też reset kompa wg instrukcji. Jedno co się poprawiło to że idealnie trzyma dolną granicę obrotów.

    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Przepustnica się nie zacina? Linka gazu chodzi płynnie?
    Jeszcze bym zajrzał do rurki idącej z regulatora ciśnienia paliwa do kolektora ssącego... Jak membranę szlag trafił, to paliwko może sobie wędrować do dolotu - nic dobrego z tego nie wyniknie.

    Bo ze klekot sam z siebie daje gazu to norma, ale benzyna?
    Pedał gazu potrafi mieć taki drobny skok tak jakby się chciał zaciąć. Może zacina i trzyma minimalnie i z tego powodu rosną obroty i dlatego przy wyrzuceniu na luz spadają.

    Podpowiedzcie którędy biegnie ów linka i jak do tego podejść włączając w to zacinającą się przepustnice.

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    U mojego kumpla wysokie obroty powodowała cewka
    Mariusz , tel - 694-765-650

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Czy według VIN, auto jest manualem? Może była przekładka z automata i PCM głupieje?
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Podpowiedzcie którędy biegnie ów linka i jak do tego podejść włączając w to zacinającą się przepustnice.
    Od pedału gazu praz grodź wchodzi do przedziału silnika, tam wendruje łukiem od grodzi pod rezonator powietrza do przepustnicy. Linkę widać po otwarciu maski na górnej części silnika, nie do przeoczenia. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    Czy według VIN, auto jest manualem? Może była przekładka z automata i PCM głupieje?
    Nigdy nie było nie jest i nie będzie ,

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej10
    Podpowiedzcie którędy biegnie ów linka i jak do tego podejść włączając w to zacinającą się przepustnice.
    Od pedału gazu praz grodź wchodzi do przedziału silnika, tam wendruje łukiem od grodzi pod rezonator powietrza do przepustnicy. Linkę widać po otwarciu maski na górnej części silnika, nie do przeoczenia. Pozdrawiam
    No i wyczyściłem przepustnice, ale po wierzchu [ Czy da się jakoś dostać głębiej niż tylko na wierzch ów "klapki" ] Głębiej włożyłem palucha i czarno jak nie wiem ] narazie odpukać bo wyczyszczeniu powierzchownym + czyszczenie krokowca i przepływomierza wszystko się ustabilizowało. Ciekawe na jak długo.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Audi A6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Podlaskie

    Re: [MkII] Bardzo wysokie obroty

    Cytat Zamieszczone przez jasiu_
    ROSNĄĆ SAME Z SIEBIE DO JUŻ PRAWIE 6000 jak wcisnąłem sprzegło było ok, ale potem znowu rosły, przeciągnąłem go do 8000obr i ustąpiło.
    hmmm powinno odciąć dopływ plaiwa/zapłon przy 6,5 tys obr. Dziwne, że udało Ci się pogonić go aż na 8 tys obr

    Nie sądzilem, że do 8 tys da rady sie kręcić...
    Mk II 1998r, 1,8 PB+sekwencja LANDI, wlew LPG przy wlewie benzyny, wersja NORDIC,ABS, 4x poduszki, el. szyby + domykanie szyb, centr., grzana przednia szyba i spryskiwacze, alu z oponami 205/55/16 )

    Kupując Forda, rdzę otrzymujesz w wyposażeniu standar

  12. #11
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    18 Nov 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    a masz może tempomat?

  13. #12
    tempomatu nie ma. Co do obrotów przegoniłem.

    Jak narazie chodzi jak złoto zniknęły wysokie obroty a i dolna granica się uspokoiła tzn nie mam skoku z 1500obr na 1000 przy dojeżdzaniu do świateł.

  14. #13
    Zrobiłem już 4000kkm od czyszczenia, i jest SUPER. Tak wię każdemu kto ma problemy z WYSOKIMI OBROTAMI, bądź dolną granicą, polecam zrobić to co ja. Pojeździć rozgrzać silnik, wstawić do garażu, rozłączyć aku i rozbierać. Demontaż przepływomierza i wyczyszczenie UWAGA nie wiem jak jest innych motorach ale ja w 1.8 miałem takich mikro drucików 4 i wszystkie trzeba wyczyścić, do tego odrazu obok przepływomierza jest czujka temperatury powietrza również czyszczenie, następnie demontaż silniczka bocznikowego - krokowca i czyszczenie dogłębne i dokladne, potem wziąłem sie za dobranie do przepustnicy, tzn jak już mamy zdjęty dolot z przepływomierzem to ściągamy rezonator powietrza i grzebiemy delikatnie paluchami z nawinięta szmatką i czyścimy w miare jak najgłębiej łącznie z rantem "pokrywki". Wszystko składamy spowrotem do kupy z ogromną starannością i dokładnością, UWAGA ŻEBY SILNIK KROKOWY równo i dokładnie przykręcić bo potem wyjdzie jak źle skręcimy. Podpinamy wszystkie wtyczki podłączamy AKU i robimy adaptacje ciesząc się że silnik jeszcze nie zdążył wystygnąć i nie wejdzie nam na ssanie. Po takim czymś jeszcze ze 100km możemy odczuwać ingerencję w owe elementy ale później cisza i spokój. Jeżeli ktoś ma choć minimalne pojęcie o mechanice czas czyszczenia 20min + adaptacja (pamiętamy że aku musi byc odłączony conajmniej 30min)

Podobne wątki

  1. [Duratec] Bardzo wysokie obroty!!! Pomocy
    By markos_90 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 12:22
  2. [Zetec] Bardzo wysokie wolne obroty
    By Merlin68 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 22:24
  3. [Zetec]bardzo wysokie obroty po wymianie rozrusznika.
    By krzychu3073 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 16:06
  4. [TD MkII] bardzo wysokie obroty ,rozsypana turbosprężarka
    By ALAN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 19:38
  5. MkI 1.8TD wchodzą bardzo wysokie obroty
    By szatek79 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2006, 17:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów