+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    [MkIII]Kontrolka swiec zarowych

    Witam, widzialem, ze na jednym z postow-marc25 z 8.01.08pytano o kontrolki swiec zarowych. Ja mialem taka sytuacje ze jadac i dopczac troche mocniej mondek stracil moc (TDCI2004)i zaczela mrugac kontrolka swiec. Po wylaczeniu silnika i zapaleniu bylo ok dopoki znowu mu nie dalem wiecej niz 3000 obrotow, po trzecim razie zapalila sie kontrola silnika, kontrolki swiec juz sie nie pala. Co to moze byc?

    Jutro sprobuje pojechac do serwisu w Walbrzychu- najblizszy w okolicy i dowiedziec sie co jest.

    Mam przy okazji pytanie o gwarancję. Auto ma 132k km i jest jeszcze na gwarancji do 150k km. Czy jezeli padly wtryski to zostana wymienione w ramach gwarancji? Mam rowniez faktury na paliwo z pół roku wstecz.

    Dzieki za odpowiedz.

    Piotr
    2004R Harry II ASC + New Alaska

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar GTomek
    Opis
    MK3 TDCI 130KM KOMBI
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa WF.....
    Mam przy okazji pytanie o gwarancję. Auto ma 132k km i jest jeszcze na gwarancji do 150k km. Czy jezeli padly wtryski to zostana wymienione w ramach gwarancji? Mam rowniez faktury na paliwo z pół roku wstecz.
    Jeśli masz FV to juz jest plus bo ci kitu nie będą wciskać że na byle jakim paliwie jeżdziłeś.
    A drugie nie masz sie czym martwić przecież gwarancja jest do 150tkm a ty masz nalatane 132tkm to co tu sie zamartwiac mają psi obowiązek wymienić i tyle taka ich rola
    BYŁO: MK3 TDDI 115KM 2001 HB BLUE THUNDER (kasacja)
    JEST: MK3 TDCI 130KM 2005 KOMBI SILVER ARROW

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Gderak
    Od
    18 Aug 2007
    Mieszka w
    Wałcz ZWA
    U mnie sie tam dzieje jak jest zimny silnik poprostu jak jest zimny trzeba sie obchodzic z nim delikatnie


    Mondeo TDCi SREBRNE 131 KONI

  5. #4
    Tak mi sie stalo na rozgrzanym silniku - po jakis 50km, nie cisne auta na zimno przewaznie.
    2004R Harry II ASC + New Alaska

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jedź do serwisu na WDS-a. Silnik wchodzi Ci w tryb awaryjny i niech zbadają co poległo.
    Może tylko nowy soft wystarczy wgrać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Bylem dzis w ASO w Walbrzychu. Blad P0251 - moze byc paliwo, filtr paliwa przewody i na koncu wtryski. Pan z obslugi zaproponowal wyjezdzic do konca paliwko, ktore jest w baku i zatankowac na innej stacji i dolac uszlaczetniacza. Mowi, ze w 70-80% przypadkow pomaga, jesli nie wtedy wymienia filtr paliwa, zeby zaczynac od rzeczy tanszych. Jesli i to nie pomoze to proba przelewowa wtryskiwaczy. Blad zostal skasowany lecz poki co nie przekraczam 2500-3000obrotow zanim nie zatankuje swiezego ON.
    Co wazne usluga zczytywania bledow i kasowania - free (gwarancja)
    2004R Harry II ASC + New Alaska

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    P0251 Pompa wtryskowa A, też miałem ten błąd w różnych sytuacjach nawet jak się toczyłem po parkingu, od ostatniej kasacji cisza i 2tysie przejechane, zalej Liqui Moly do Comman Rail, nie zaszkodzi.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Cytat Zamieszczone przez kreeecik
    P0251 Pompa wtryskowa A, też miałem ten błąd w różnych sytuacjach nawet jak się toczyłem po parkingu, od ostatniej kasacji cisza i 2tysie przejechane, zalej Liqui Moly do Comman Rail, nie zaszkodzi.
    Czy ten preparat to można by se wlać do TD ? Coś da? Pozdro...
    Mazda 6 GG

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    Jest napisane na opakowaniu wyraźnie Common Rail, do swojego masz inne

  11. #10
    Po zatankowaniu ON na innej stacji i dolaniu STP (Liquid Moly zamowiony ale nie moglem sie doczekac paczki) po przejechaniu ok 15km zrobilem proby przy rozpedzaniu i obrotach do 4k. Na 4 i 5 biegu autko przyspieszalo bez zarzutu bez wlaczenia sie kontrolek i alarmu. Potestuje je jeszcze przez kilka dni i zobacze jak sie zachowuje.
    2004R Harry II ASC + New Alaska

  12. #11
    Ijak sie zachowało bo u mnie dzieje sie podobnie jak w Twoim przypadku? Tyle ze u mnie powiedzieli że 2 i 4 wtrysk leje. Pozdrawiam posiadaczy TDCI

  13. #12
    Niestety u mnie tez dwa wtryski lały, auto zaczęło gorzej palić, już je wymieniłem i problemy zniknęły.
    2004R Harry II ASC + New Alaska

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] kontrolka swiec zarowych i dodatkowo żółta kontrolka silnika
    By woju27k in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 12:02
  2. migajaca kontrolka swiec zarowych
    By afo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 18:51
  3. Kontrolka swiec zarowych
    By jasq in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 18:31
  4. kontrolka swiec zarowych + spadek mocy
    By lukaszsz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-07-2007, 12:11
  5. kontrolka swiec zarowych i wtryski :(
    By Huwi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 16:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów