+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Xenony

  1. #1
    Kursant
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    15 May 2005
    Mieszka w
    Wolbrom

    [MkIII]Xenony

    Witam kolegów,
    pytanko takie mam. Czy lepiej kupić lampy xenonowe za 1500 pln od jakiegoś używanego mondka z allegro czy włożyć te żarówki xenon z przetwornicami za 500 pln. Wiem że przy wymianie lamp nie mam poziomowania lamp ani ustawiania a przy wymianie zarówek zostanie mi regulacja lamp.

    Poradźcie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    kupić za 1500 z innego mondka razem z całym układem -pogadaj z kolegą Oktan-on Ci dokładnie opisze co i jak ... konstrukcja xenonów zapewnia świetną jakość światła a przeróbka da Ci tylko efekt latarki i brak prawidłowego odcięcia linii światłocienia....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Gderak
    Od
    18 Aug 2007
    Mieszka w
    Wałcz ZWA
    Tez radze kupic od kogos cala lampe, duzo sie mowi a tych z allegro i same zle opinie


    Mondeo TDCi SREBRNE 131 KONI

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Ja również jestem za całymi lampami. Wkładając te wynalazki typu HID owszem, będziesz widział więcej, ale jakim kosztem, odbłyśnik pod H7 nie jest przystosowany do światła, które ma jasność na poziomie ok 2500 lumenów. po prostu będziesz oślepiał.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo tddi 2001
    Od
    24 May 2007
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Witam i podłącze sie do tematu czy przy przerabianiu wtyczek jest duzo roboty i jak to uczynic?Pozdro

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez melon410
    Witam i podłącze sie do tematu czy przy przerabianiu wtyczek jest duzo roboty i jak to uczynic?Pozdro
    to nie tylko "wtyczki" bo musisz kolego zmienić kawałek elektryki jednak-xenony zasilane są przecież troszkę inaczej czyli przez przetwornice napięcia ... dodatkowo musisz zaupić czujniki przechyłu auta -mocowane w MK3 z tego co pamięam na wahaczach i dopiero wtedy przystępować do akcji... sprawa kompleksowa ale efekt warty swojej ceny... no i jeszcze spryski reflektorów
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    Czy ktoś może mi powiedzić po co jest to samopoziomawanie świateł z tego co słyszałem światła są poziomowa tylko raz zaraz po odpaleniu, czy włączeniu.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez kreeecik
    Czy ktoś może mi powiedzić po co jest to samopoziomawanie świateł z tego co słyszałem światła są poziomowa tylko raz zaraz po odpaleniu, czy włączeniu.
    źle słyszałeś ... światła xenonowe poziomowane są w trakcie jazdy zawsze gdy auto ma przechył w stosunku do linii poziomu -po to są właśnie czujniki przechyłu i poziomowanie dokonywane jest tak często jak jest to konieczne. Napisz PW do kolegi Oktan bo on wie dokładnie jak to wszystko wygląda ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    więc tak:

    POZIOMOWANIE

    w MK3 czujniki są na lewych wahaczach (z przodu i z tyłu) - zapewniają odpowiedni poziom świecenia świateł w przypadku pochyłu auta do przodu/tyłu - przy standardowych światłach xenonowych ten czujniki, a właściwie układ poziomowania działa w sposób automatyczny, przy standardowych jest pokrętło do regulacji wysokości świateł (obok tego do włączania świateł)
    jednak należy pamiętać że układ ten nie działa super sdzybko (jak powiedzmy w grze komputerowej) tylko z jakąś zwłoką czasową - maiłem okazję ostatnio zoabczyć w akcji układ poziomowania świateł w Passacie (poprzedni model)
    i Mondeo daaaaleko do tego z Passata - układ działał bardzo dynamicznie !!
    LAMPY


    jeśli planujesz przeróbkę to polecam TYLKO zakup lamp xenonowych, dlaczego ??

    ich budowa jest przeystosowana do lamp wyładowczych - soczewka z podwójną linią odcięcia,
    natomiast przy standardowej lampie (tzw. gładkoszybowej) masz tylko odbłyśnik który zapewnia odcięcie linią skośną z prawej strony

    po montażu takiego zestawu HID idę o zakład że ilość światła rozproszonego (czyli światła NIEKORZYSTNIE wpływającego na komfort jazdy zarówno kierującego takim autem jak i dla tego nadjeżdżającego z przeciwka jest znikomy) drastycznie wzrośnie w porównaniu ze standardową żarówką halogenową



    aby przerobić auto na xenony potrzebna jest drobna ingerencja w układ elektryczny - polecam skorzystać z dobrego zakładu zajmującego się takimi rzeczami - "usmażyć" przetwornicę nie stanowi problemu dla domorosłego elektryka










    PS.: Lysy - sorry że nie odpowiedziałem na twoje PW, ale doszedłem do wniosku że lepiej to napisać na ogólnym "kanale" (może komuś się przyda)
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    sci
    Od
    03 Feb 2014
    Mieszka w
    Inowrocław
    Witam, problem jak wiele jak kupiłem mondka nie działąło poziomowanie od razu w warsztacie komisu wymienili czujnik i zadziałało ( jak podnieslismy przód samochodu było wyraźnie słychac jak silniczek przesuwa lampe) ale teraz nie działa (znajomy mechanio podłączał kompa nie forowski tylko bosch czy jakoś ale taki lepszy z warsztatu ) i nie wyskakuja żadne błędy, jednak jak odpale autko światła stoja w miejscu, po jakim czasie powiinny zareagować po obciązeniu?? bo moge wsadzic np kola do bagaja i zobaczyc ale jak szybko powinny sie zaadoptować?? z góry dzięki i pozdro dla wszystkich

Podobne wątki

  1. [MkIII] xenony
    By m17nk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 21:03
  2. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:53
  3. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 02:11
  4. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 14:07
  5. [MkIII] Xenony
    By Ry2y in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów