+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Pruszków

    [MkI]Wymiana nagrzewnicy

    Witam.
    Ostatnio zauważyłem że jak włączam ogrzewanie to pojawia się zapach, wiem że zaczyna mi się pocić nagrzewnica. Ktoś to wymieniał? Dużo roboty?
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Około dwóch godzin roboty i tak ciepło, że wytrzymać się w samochodzie nie da po paru minutach i trzeba przykręcać grzanie. Odmulanie to taki półśrodek na chwilę. Kupiłem nową za 190 złotych zamiennik ale robiony przez tego samego producenta (Visteon) co oryginał tylko pakowany w inne pudełko. Naprawdę jakość super i wizualnie faktycznie identyczna jak ta stara. Po wymontowaniu starej zrobiłem eksperyment i jeszcze raz ją odmuliłem, wysuszyłem i dmuchnąłem w jedną i drugą. Wynik - nowa miała prawie trzechkrotnie lepszy przepływ. Na dodatek stara już po wcześniejszym odmulaniu delikatnie się rozszczelniła i po włączeniu ogrzewania to waliło trochę chłodziwem w kabinie. Nauczony doświadczeniem to nigdy bym nie kombinował już z tym odmulaniem tylko od razu wymiana. Jeśli ktoś się na to zdecyduje to krótki poradnik:
    1. Zalecam wykonywanie tej operacji z dostępem do kanału lub podnośnika kolumnowego z uwagi na konieczność rozpięcia węży od dołu.
    2. Jeśli masz chłodziwo dobre i go szkoda wyrzucać to nie ma problemu. Trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiednie ściski stolarskie.
    3. Jeśli opcja z pozostawieniem chłodziwa to trzeba zacisnąć węże w dostępnych miejscach i zdjąć je z krućców nagrzewnicy (wyleje się około pół litra chłodziwa) i przewodzik od podciśnienia.
    4. Jeśli chłodziwo i tak do wymiany to podstawiamy miskę pod samochód i rozpinamy węża z metalowej rurki w okolicy prawego wahacza. Do miski wyleje się chłodziwo aby leciało szybciej odkręcamy korek w zbiorniczku wyrównawczym. Potem odpinamy węże od nagrzewnicy i przewodzik podciśnieniowy.
    5. Pod samochodem to tyle. (narazie)
    6. Teraz przenosimy się do kabiny
    7. Demontujemy konsolę środkową (tą z lewarkiem i dźwignią ręcznego trzy wkręty z tyłu, dwa pod popielniczką i dwa po bokach z przodu)
    8. Demontujemy dwie małe osłony (po dwie śrubki krzyżowe na jedną)
    9. Widać taką stopę co prowadzi powietrze na nogi pasażerów z tyłu. Odkręcamy jedną śrubkę i wsówamy ją do góry do oporu.
    10. Teraz to o czym nikt nie pisał a ułatwia pracę niesamowicie. Dolna osłona nagrzewnicy dzieli się na dwa elementy. Jeden z drugim jest zkręcony za pomocą trzech śrub typu torx. Do odkręcenia ich potrzebujemy sam krótki grot i kluczyk oczkowy, który zakładamy na grot. Nacelowujemy na te śrubki (są dwie w głębi i jedna bliżej). Po odkręceniu ich odpinamy dwie klamry (te bliżej) i wyjmujemy jeden element.
    11. Odpinamy resztę klamerek i wujmujemy obudowę wraz z nagrzewnicą. Będzie się z tyłu ciągnął przewodzik od podciśnienia i trzeba go wyjąć z obudowy.
    12. Na stole odkręcamy jedną śrubkę typu torx pomiędzy krućcami nagrzewnicy i wyjmujemy klin blokujący.
    13. Wyjmujemy starą nagrzewnicę i w jej miejsce instalujemy nową pamiętając o przełożeniu gąbki wokół rurek.
    14. Zakładamy klin i dokręcamy śrubkę.
    15. Całość bierzemy do samochodu i zakładamu uszczelnienie na krućce układając prawidłowo przewód podciścnienia.
    16. Bardzo ostrożnie nacelowujemy na główną obudowę dolną częścią (są tam rowki) i zapinamy klamry jeśli pozostały bo lubią pękać
    17. Zkładamy ten mały dolny element i wkręcamy z powrotem te trzy wkręty i zapinamy dwie klamry.
    18. Opuszczamy kanał na tylnych pasażerów i wkręcamy śrubkę.
    19 Niezależnie od tego czy klamry pękły czy nie proponuję założyć dodatkowo 6 nowych spinek takich do kabli zaciągnych (są specjalnie po to przygotowane miejsca)
    20. Składamy z powrotem plastiki wnętrza.
    21. Znowu pod samochód.
    22. Podłączamy węże do nagdzewnicy i zdejmujemy ściski
    23. Podłączamy przewodzik podciśnienia.
    24. Dolewamy około pół litra chłodziwa do zbiorniczka i rozgrzewamy silnik do włączenia wentylatora.
    25. Po całkowitym wystygnięciu silnika sprawdzamy stan chłodziwa i w razie konieczności korygujemy.
    To tyle. Mogłem oczywiście zapomnieć o jakiś szczegółach ale myślę, że uchwyciłem meritum sprawy.
    Mondek 2,0 SW 1993 Ghia (ABS+TCS, 2xSRS, 4xel.szyby, AC, Check Panel, TRIP, Alarm FORD100, Podświetlane klamki, hamulce tarczowe na 4 koła, grzana przednia szyba, tempomat)

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Pruszków
    dzięki, swietnie opisane, niedługo się za to będe brał. Ostatnio wymieniałem nagrzewnicę w passacie b3 ojca, tam to jest hopka, cały kokpit do zdjęcia, to tutaj to prościzna.
    Pozdrawiam

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    wg panów z serwisu u nas też trzeba kokpit zdejmować ale jak widzisz są też prostsze metody....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    Kursant Awatar hardman
    Imię
    Grześ
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.9
    Opis
    DCI
    Od
    08 Nov 2009
    Mieszka w
    Stryków/Dobroń
    samą nagrzewnicę bez problemu u nas można u nas wyjąc... nawet dzisiaj ten zabieg został wykonany
    Hardman 536-242-487

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W takiej formie to nie odgrzewamy kotletów
    Przez ponad 2 lata to pewnie sobie poradził z problemem...
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondi mk3 2.0 tdci
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Mam pytanie, czy w mkII tak samo sie wyciaga nagrzewnice czy sa jakies roznice? Pytam bo sam musze wymienic. Ogrzewanie slabe a zblizaja sie mrozy...

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Biero
    Ogrzewanie slabe a zblizaja sie mrozy...
    A termostat wykluczony? Poziom płynu chłodzącego prawidłowy?
    Jak zachowuje się wskaźnik temperatury?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondi mk3 2.0 tdci
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Tak termostat jest sprawny, wskaznik zawsze delikatnie mniej niz polowa czyli idealnie, plyn chlodniczy na max prawie. Wykrecalem tez silniczek sterujacy klapami nawiewu ale on tez dziala. Wiec musi to byc nagrzewnica. Pojawil sie tez od jakiegos czasu zapach z nawiewow...

    Dodano po 1 min.:

    Przeczytalem ten artykul i chcialbym sie za to zabrac, ale nie wiem czy nie ma jakiejs roznicy w tym wypadku miedzy mkI a mkII...

  11. #10
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondi mk3 2.0 tdci
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Mam jeszcze jedno pytanie... Mianowicie od ktorej strony lepiej jest to robic, od pasozyta czy od kierowcy?

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar JokerMondeo
    Imię
    Marcin
    Opis
    FORD MONDEO MK I HB '93 GLX 1.8 Pb 115 KM
    Od
    25 Jan 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    I w MK I i MK II tak samo Jedyna różnica to troszkę inne nagrzewnice są i ich obudowy, bynajmniej te dolne koryto. A wymiana jest taka sama 3 śruby od spodu będziesz musiał odkręcać raczej i od strony pasożyta 2 i kierownika 1. Ja bynajmniej tak robiłem bo jakoś nie mogłem się wygodnie ułożyć żeby wsadzić tam łapę i dojść do wszystkich 3 z jednej strony

    MODY: dołożone halogeny, oświetlenie nóżek, podświetlenie klamek, klimatyzacja, centralny na pilota, czujniki parkowania, trip komputer, check panel, podświetlane daszki przeciw-słoneczne, moduł IIM, szybki elektryczne na tył, kontrola trakcji (TCS)

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Biero
    Mam pytanie, czy w mkII tak samo sie wyciaga nagrzewnice czy sa jakies roznice? Pytam bo sam musze wymienic. Ogrzewanie slabe a zblizaja sie mrozy...


    a sprawdz filtr kabinowy na podszybi moze zapchany na ament to i jeszcze beda szyby parowac jak oszalale

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  14. #13
    Kursant Awatar pingiel
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MKI 2.0 B+G , Peugeot 307SW lift 1.6 B
    Od
    12 Oct 2007
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Mam takie zapytanie do jednego z punktów bo nie jestem w stanie namierzyć tych śrub :

    10. Teraz to o czym nikt nie pisał a ułatwia pracę niesamowicie. Dolna osłona nagrzewnicy dzieli się na dwa elementy. Jeden z drugim jest zkręcony za pomocą trzech śrub typu torx. Do odkręcenia ich potrzebujemy sam krótki grot i kluczyk oczkowy, który zakładamy na grot. Nacelowujemy na te śrubki (są dwie w głębi i jedna bliżej). Po odkręceniu ich odpinamy dwie klamry (te bliżej) i wyjmujemy jeden element.

    czy możecie mnie nakierować gdzie jest głębia a gdzie bliżej?
    MKI 2.0 16v + LPG, TRIP PANEL, Radio Kenwood KDC-W4537UA ; Peugeot 307 SW lift 1.6 B

  15. #14
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondi mk3 2.0 tdci
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dwie sa od strony silnika, a jedna blizej kabiny.

    Wymienilem ta nagrzewnice i grzeje jak glupi Dzieki za artykul i pomoc

    A nawiasem mowiac to zrobilbym sprostowanie co do pierwszego punktu bo ja wymienialem 4h robiac bez przerwy

  16. #15
    Kursant Awatar ruyven
    Imię
    Łukasz
    Opis
    '94 Mondeo MKI 1.8 16V Tourer
    Od
    14 May 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Ktoś ze Szczecina to robił i zechciałby pomóc? Zima przyszła i ogrzewanie padło Termostat raczej wykluczony - ubiegłej zimy też słabo grzał, termostat wymieniłem i dalej szału nie było. Teraz grzał najpierw na obiegu zamkniętym, po czym przestał zupełnie. Przełączanie raczej działa, bo na ustawieniu zimnym daje teraz jak klima, a na ciepłym jest lekko cieplejsze jednak, ale mimo to zimne leci. Czujnik temperatury na wskaźnik nie działa. Mam jakiś na wymianę, ale niestety nie mam warunków żeby to zrobić, a termostat boję się trochę ruszać, bo nigdy tego nie robiłem i nie chciałbym czegoś spaprać.

    EDIT:

    Przerżnąłem się przez hordy wroga, udało mi się to wszystko jakoś zrobić bez kanału, leżąc pod podlewarowanym autem na górce. Ciepło leci, ale spieprzył mi gdzieś cały płyn chłodzący i śmierdzi nim w kabinie. Niestety nie sprawdziłem szczelności nagrzewnicy (polcar). Mogłem też gdzieś nie założyć dobrze węża jakiegoś albo coś. Masakra. Na szczęście okazało się, że w Szczecinie można wynająć sobie pomieszczenie z podnośnikiem, także alleluja. Dzisiaj jadę dalej walczyć.
    Ostatnio edytowane przez ruyven ; 28-12-2011 o 16:57

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar krzychu3073
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 v6+Lpg
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Przypisówka/Firlej
    witam,a istnieje jakiś dorażny sposób na udrożnienie nagrzewnicy??

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar JokerMondeo
    Imię
    Marcin
    Opis
    FORD MONDEO MK I HB '93 GLX 1.8 Pb 115 KM
    Od
    25 Jan 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Jedyny sposób to przepłukanie jej

    MODY: dołożone halogeny, oświetlenie nóżek, podświetlenie klamek, klimatyzacja, centralny na pilota, czujniki parkowania, trip komputer, check panel, podświetlane daszki przeciw-słoneczne, moduł IIM, szybki elektryczne na tył, kontrola trakcji (TCS)

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar krzychu3073
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 v6+Lpg
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Przypisówka/Firlej
    no właśnie przepłukałem i bez efektóww dalej słabo wieje-(

  20. #19
    Kursant Awatar yesus78
    Opis
    Mondeo 1.8 TD KOMBI
    Od
    12 Jan 2012
    Mieszka w
    Wojkowice
    Ja dzisiaj mam zamiar potestować moją (już w ogóle nie grzeje na wolnych obrotach ). Zrobię jej płukankę- krety, octy i inne środki. Potem test na szczelność i montaż. jutro napiszę, co i jak z niej wyleciało i czy dużo tego było .

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar krzychu3073
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 v6+Lpg
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Przypisówka/Firlej
    no i jakie efekty yesus78??

Podobne wątki

  1. Wymiana nagrzewnicy Mk1
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2018, 13:42
  2. [TD MkI] Wąż od nagrzewnicy...
    By Johnny2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 00:02
  3. [MkI] [MKI] Wymiana nagrzewnicy.
    By tordal in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 21:31
  4. [MkII] schemat nagrzewnicy
    By Przemos in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2006, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów