+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86
  1. #21
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    roznica pomiedzy 1,8td a 2.0 pb jest kolosalna ... porownywanie tych dwoch silnikow jest po prostu nie na miejscu

    co do gazu w valkach to w klubie jest sporo zagazowanych ... wrecz powiedzialbym ze jest wiecej zagazowanych niz czystych pb

    z tego co wiem to czasy gdy gazownicy bali sie tych silnikow bezpowrotnie minely

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Na Allegro widzę, że sporo jest w sprzedaży uszkodzonych V6tek. Panewki, głowice. Są to jakieś "typowe" przypadłości tego motoru???
    tak ... V6 lubi spić olej jak ją się katuje i lubi się zatrzeć-jak każde auto bez oleju ... łatwo się przegrzewa ze względu na kiepskie oryginalne pompy wody, którym rozpadały się plastikowe wirniki... od gazu drugiej generacji bywały przypadki wydmuchania uszczelki pod głowicą...
    Oleju pilnuję, więc strachu nie ma. Gorzej, jeśli zużycie nominalne jest spore. Jakie jest dopuszczalne przy przeciętnej nodze? A instalkę, to raczej sekwencję bym widział.

  4. #23
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    jesli chodzi o spijanie oleum to 100ml na 1000km przy ciezkiej nodze jest normalne , przy jezdzie emeryckiej oleju nie powinien brac wogole ...

    instalka to tylko sekwencja !!!

    co do pomp wody to wymiana na nowa to koszt okolo 300 zl .. juz na taka z metalowym wirnikiem

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Cytat Zamieszczone przez rc23
    A jak się odpycha 2.0 względem 1.8TD
    to jakby porównywać wicher i bąka....

    2L całkiem całkiem, fałka wiadomo, gdyby zona pozwoliła byłaby fałka
    Czyli dwulitrówka DUŻO sprawniejsza niż TD? Hmmm... musiałbym pojeździć.
    hmmm no to ja się wypowiem bo się przesiadłem z mondka TD do 2.0....Jazda 2.0 to zupełnie inna bajka.
    Powiem tyle, że TD jest fajny, ale za słaby do mondeo. 2.0 radzi sobie z mondkiem całkiem przyjemnie i nie żłopie paliwa dużo...ale jakby mi ktoś postawił V-ke i 2.0 w podobnym stanie to bym miał wielki dylemat, ale skłaniałbym się ku V-ce. Zresztą jak kupowałem mondka to oglądałem kilka V-łek ale stan ogólny samochodu jak i silnika był mało zadowalający...a potem trafiła się klubowa 2-litrówka więc ją zakupiłem :PP i nie żałuję
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Niestety z bólem serca muszę zgodzić się z przedmówcami... porównywanie TD do 2.0 nie ma najmniejszego sensu... 2.0 to optymalny silnik do tego auta (szczególnie wersji kombi). V6 to już poezja-jeżeli stać Cie na użytkowanie takiego silnika w aucie to czemu nie, ST to już wogóle bajka.


    P.S. Mimo że mam diesla, to wiem jak jedzie i 2.0 i V6 170 i 205 koni bo wszystkimi jeździłem, albo byłem wieziony... 1.6 i 1.8 też ... :P Żeby nie było że moja opinia jest poparta jedynie informacjami ze słyszenia...

  7. #26
    Cytat Zamieszczone przez WojtasS
    ale jakby mi ktoś postawił V-ke i 2.0 w podobnym stanie to bym miał wielki dylemat, ale skłaniałbym się ku V-ce.
    To tak jak ja

  8. #27
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    ja nie ukrywam...brakuje mi odrobinę kucy pod maską...i ciągle rozglądam się za mdo z 2.0 lub więcej pod maską
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  9. #28
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Przy normalnej jeździe oleju powinno starczyć od wymiany do wymiany.Ja tam trochę dolewam ,ale czasami kreski i jazda po torze ,w trasie też nie żałuję.
    Sekwencję zakładałem KME i płaciłem 3 tyś.Spalanie od 13l miasto i od 8l trasa
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  10. #29
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Cytat Zamieszczone przez rc23
    A jak się odpycha 2.0 względem 1.8TD
    to jakby porównywać wicher i bąka....

    2L całkiem całkiem, fałka wiadomo, gdyby zona pozwoliła byłaby fałka
    Czyli dwulitrówka DUŻO sprawniejsza niż TD? Hmmm... musiałbym pojeździć.
    zdecydowanie
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  11. #30
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Spalanie od 13l miasto i od 8l trasa
    Rozumiem, że górnej granicy nie ma?
    Ile, tak szczerze, pali V6 przy NORMALNEJ eksploatacji. Ani kapelusz ani but. Tak na co dzień. Ale szczerze albo wogóle. Każdy ma tendencje do wybielania swojego autka, ja też. To normalne.

  12. #31
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Trasa na Pb około 9,5l prędkość max 180, spalanie gazowni w mieście 15 l (nie wiem ile Pb nie było testowane).
    V6 w automacie, LPG sekwencja Landi.

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  13. #32
    Cytat Zamieszczone przez mad
    Trasa na Pb około 9,5l prędkość max 180, spalanie gazowni w mieście 15 l (nie wiem ile Pb nie było testowane).
    V6 w automacie, LPG sekwencja Landi.
    hmmm... nieźle. Moja Felicja 1,3 na dojazdach do pracy, w zasadzie można powiedzieć że za miastem, bierze 10-12l LPG. A jechać nie chce.

  14. #33
    Kursant
    Opis
    MB
    Od
    04 Jan 2008
    Mieszka w
    Chełm / Lublin
    Witam,
    Moje średnie spalanie 10 - 11 litrów w cyklu mieszanym z przewagą trasy. Ja osobiście nigdy w mieście nie przekroczyłem 13 litrów, więc te wyjątkowo duże wyniki, o których wspomniano wcześniej to może kwestia aut zagazowanych lub osób z wyjątkowo ciężką nogą. Mam 205 konną V6 tylko na PB.
    Pozdrawiam


    Łukasz
    było MK II 2.5 V6 205 HP
    jest w208

  15. #34
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Spalanie od 13l miasto i od 8l trasa
    Rozumiem, że górnej granicy nie ma?
    Ile, tak szczerze, pali V6 przy NORMALNEJ eksploatacji. Ani kapelusz ani but. Tak na co dzień. Ale szczerze albo wogóle. Każdy ma tendencje do wybielania swojego autka, ja też. To normalne.
    Przy mojej jeździe raczej dynamicznej miasto jakieś 13-14l,minimum miałem 12 ale to nie jazda,W trasie w 10 się mieszczę przy częstym wyprzedzaniu z redukcją do 3-ki i prędkościami 120-160 ,minimum jakie miałem to 7,6 według tripa,ale jazda do 100 km/h i zero wyprzedzania prawie.
    Górna to miałem chyba z 20 l/100 ale to jazda tylko po torze
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Odnoszę wrażenie, że wymiana żarówki w prawym reflektorze niekoniecznie jest prosta
    Może prosta nie jest, ale da się zrobić, tylko trzeba mieć zręczne palce W ostateczności można reflektor wymontować.

    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Zapewne inne jest zawieszenie, łącznie z amorami.
    Niestety jest takie samo... To moim zdaniem nieporozumienie, bo jak można dać taki sam zawias do 90 konnego diesla i 170 KM V-ki. Inne zawieszenie ma tylko ST i tu rzeczywiście ceny są wyższe.

    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Czy dostępność części jest bezproblemowa a ceny porównywalne do R4?
    Z częściami potrzebnymi do normalnej eksploatacji auta problemu nie ma. Jeśli chodzi o porównanie cen to też tragedii nie ma. Problem się robi przy poważnych naprawach bo trudno o dobrego magika do V-ki.

    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    I przede wszystkim - czy różnice w osiągach w codziennej eksploatacji, szczególnie przyspieszeniu są na tyle duże, że przemawiają jednoznacznie na korzyść V6?
    Nie jeździłem 2,0, ale jazda V-ką to przyjemność, zwłaszcza na trasie. Choć pewnie i tak po pewnym czasie stwierdzisz, że brakuje mocy i będziesz spoglądał za ST

    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Spalanie od 13l miasto i od 8l trasa
    Rozumiem, że górnej granicy nie ma?
    Ile, tak szczerze, pali V6 przy NORMALNEJ eksploatacji. Ani kapelusz ani but. Tak na co dzień. Ale szczerze albo wogóle. Każdy ma tendencje do wybielania swojego autka, ja też. To normalne.
    Jest górna granica - chyba nie powinna spalić więcej niż 20l/100 km . Moja przy NORMALNEJ jeździe pali w mieście między 12l a 13l Pb, trasa to 8 - 9l Pb.

  17. #36
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Nie jeździłem 2,0, ale jazda V-ką to przyjemność, zwłaszcza na trasie. Choć pewnie i tak po pewnym czasie stwierdzisz, że brakuje mocy i będziesz spoglądał za ST Smile
    Do czasu.Potem i tak będzie mało
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    A ja powiem tak , miałem 2,0 mam vke i moim zdaniem vka wypada lepiej .Co do obsługi ... , uszczelki pod pokrywami zaworów , kolektor ssący , kable czy świece ... to tylko tak strasznie wygląda , natomiast alternator to inna bajka , mnie skroili okrutnie .Ale następny też będzie vką tyle że 3,0. Ceny zawiechy jak w 2,0 , jedynie ryzyko to trafić na dobrą sztukę .
    Żarówki jak masz problem to w 2 min wyciągasz lampę - ja tak robię , szybko i bez problemów.
    Spalanie na trasie jak 2,0 , średnio więcej około literka w mieście 2 .
    mi średnie zużycie wychodzi 11,5 a robię codziennie odcinki po 10km tylko ,gdzie w dodatku po drodze muszę ze 4 autobusy łykać ...a na pokładzie przeważnie 3 osoby.
    Na trasie do niemiec w obie strony wyszło mi 8l/100 na odcinku 1800 kmm.
    auto 4 osoby załadowane na maxa .

  19. #38
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Nie jeździłem 2,0, ale jazda V-ką to przyjemność, zwłaszcza na trasie. Choć pewnie i tak po pewnym czasie stwierdzisz, że brakuje mocy i będziesz spoglądał za ST Smile
    Do czasu.Potem i tak będzie mało
    ... dokladnie

  20. #39
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    wymiana alternatora a raczej opis jak to zrobic nalezy zostawic altootowi
    Tej, alternator to pikuś w porównaniu z takim rozrusznikiem na ten przyklad wlasnie rozrusznika dotyczył mój opis


    rozrząd jest na łańcuchach to i bezobsługowy jest prawie
    Prawie to wiesz jaką różnicę robi?
    Bezobsługowe to mogom być metalowe kulki a nie mechaniczne podzespoły w 10-cioletnim aucie z przebiegiem 200 000km.

    Do Krakowa ciut daleko, ale skorzystałbym CHĘTNIE
    Uwierz na słowo
    Bo ja to potwierdzam

    ą to jakieś "typowe" przypadłości tego motoru??
    Tak, jeśli był zaniedbywany, piłowany do granic możliwości i zalewany kijowym oleum, a ołner nie zwazał przy tym na jego poziom.

    V6 to już poezja
    O! Marcin pamięta bulgot Duratec'a na stożku w Kąkolewie


    Generalnie jak masz rozeznanie w temacie i UDA Ci się NIE KUPIĆ bubla, to bedziesz cieszył się bezproblemowym autem. Owszem, eksploatacja jest troche droższa, ale jakiejś olbrzymiej różnicy nie ma. Zresztą - części eksploatacyjnych nie wymienia się co miesiąc... przykladowe ceny:
    świeca ~25pln/szt; przewody WN ~320pln; cena filtrów porównywalna do reszty, zawieszenie też, sprzęgło - kupa hajsu za sprawą hydraulicznego wysprzęglika, hamulce, troszke droższe z racji rozmiaru...
    Spalanie, miasto 12,5-13 litrów; trasa 7,5-8 (jazda normalna, bez szeregu wariacji, ale też daleka od "emeryt mode").


    PS. To jedyne auto do którego czuje sentyment

  21. #40
    Spalanie w mieście LPG 13 a w trasie poniżej dychy to nieprzyzwoicie i okrutnie zachęcająco mało Chyba klaruje mi się wybór )

Podobne wątki

  1. Zakup autka do 7/8 tys.
    By Problem in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 23:35
  2. [MkIII] Doposażenie autka
    By Ry2y in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 13:31
  3. [MkII] Zakup autka z Angli i przerobki
    By insider in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów