+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Mondeo 1994 MK1 jakie złącze diagnostyczne

    Witam wszystkich
    Troche ostatnio mam problemow z moim silniczkiem i szukam takich informacji :
    Jaki typ zlacza mam w swoim samochodzie ( ECU IV)?
    Chcialbym cos odczytac poprzez jakis interfejs (zalezny od zlacza ) i podpinajac to do PC jakis programik uda sie to ?


    Z tego co czytalem to ODB jest dopiero od 1996

    Korzystajc z archwium znalazlem tez http://www.auterraweb.com/obdiipinout.html bede mial ten programik ale co z interfersjem do niego jakies schematy ( mysle za sam sobie dam rade ze zlozeniem) a moze nawet plytke?


    Z gory dziekuje i pozdrawiam
    Mateusz
    FOrd Mondeo 1994 1.8 115 KM MK1

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Podaj adresik mailowy to Ci cos tam wysle moze sie przyda
    Muniek II Kombi Ghia 1.8 TD 98r
    = Lepiej niech pada niż ma być błoto =

  4. #3
    adresik slim78@usunto.o2.pl z adresu nalezy wykasowac usunto

    Pozdraiwam Mateusz
    FOrd Mondeo 1994 1.8 115 KM MK1

  5. #4
    Polecialo
    Muniek II Kombi Ghia 1.8 TD 98r
    = Lepiej niech pada niż ma być błoto =

  6. #5
    Jakbyś mógł to wyślij też to "coś" do mnie marck@o2.pl
    MK I 2.0 16V Ghia '93

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez marck
    Jakbyś mógł to wyślij też to "coś" do mnie marck@o2.pl
    Narazie jeszcze moge wiec poszlo
    Muniek II Kombi Ghia 1.8 TD 98r
    = Lepiej niech pada niż ma być błoto =

  8. #7
    Do mnie na razie nic nie dotarlo a jestesmy w tej samej domenie ? Usunales napis usunto z maila ?


    Dzieki i pozdrawiam Mateusz
    FOrd Mondeo 1994 1.8 115 KM MK1

  9. #8
    A dla mnie - dasz popatrzeć co to? cod@onet.pl
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  10. #9
    A czy ma ktos moze 4 strone z instrukcji odczytywania kodow blyskowych . Instrukcja jest po polsku nie znma dokladnej nazwy potrzebuje 4 strone .

    Bardzo prosze o podeslanie slim78@o2.usunto.pl prosze skasowac napis usunto z mail . Robie to po to aby boty skanujace strony nie wylapaly adresu bo pozniej wala cala mase spamu.


    Pozdrawiam Matuesz
    FOrd Mondeo 1994 1.8 115 KM MK1

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez On
    A czy ma ktos moze 4 strone z instrukcji odczytywania kodow blyskowych . Instrukcja jest po polsku nie znma dokladnej nazwy potrzebuje 4 strone .


    Pozdrawiam Matuesz
    W materiałach które rozsyłałem kolegom nie było właśnie 4tej stronki ale ona nie wnosi chyba wiele nowego do całości opisu.W każdym razie ja jej nigdy nie miałem a mimo to od kilku juz lat uzywam czytnika z powodzeniem .
    Pozdrawiam.
    Aha ...to są skany z książki bodaj "układy wtryskowe...."jakoś tak.
    Trzebaby poszukać w bibliotece i sprawdzić co jest na tej brakujacej stronce.

  12. #11
    znalazlem taka ksiazke moze cos sobie przypomnisz?

    Układy wtryskowe benzyny. T. 5, Ford/Weber C.F.I., GM Multec S.P.I.,
    Bosch Mono-Jetronic, Bosch Mono-Motronic /


    Hmm moze powiecie jakmodel ukladu wtryskowego wystepuje w moim mondeo ?
    PIsza ze Ten ECC IV jest wymyslem forda ale czy na pewno ? moze bazuje na jakims innym systemie?

    I jeszcze jedno czy mozna gdzies dostac jak teks traktujacy o pracy i sterwaniu samych czujnik , silnikow krokowych ? Chodzi mi np o diagnostyke silnika krokowego wolnych obortow w TIS'ie przeczytalem ze dlugosc impulsu odpowieada za wilkosc przesuniecia. ALe z tego co sie orientuje to silniki impulsowe odpowiadaja do sterownika ile wykonaly krokow. Albo jakie prawidlowe sa wartosci rezystancji przepustnicy albo jak sie zmienia rezystancjia MAP w zaleznosci od cisnienia itd itp. Dokladne parametry pracy oprzyrzadowania ukladu wtryskowego.


    Pozdrawiam Mateusz
    FOrd Mondeo 1994 1.8 115 KM MK1

  13. #12
    OK jeszce kilka watpliwosci mam Jaki ja mam typ EEC IV wersje 2 czy 3 cyfrowa i co z dostepnoscia fsd2000? Czy mozna ten soft gdzies dostac? czy to raczej sfera marzen?


    MAteusz
    FOrd Mondeo 1994 1.8 115 KM MK1

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez On
    OK jeszce kilka watpliwosci mam Jaki ja mam typ EEC IV wersje 2 czy 3 cyfrowa i co z dostepnoscia fsd2000? Czy mozna ten soft gdzies dostac? czy to raczej sfera marzen?


    MAteusz
    Myślę że masz tak jak ja EECIV kody 3 cyfrowe wzbogacone.
    Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie samego sposobu diagnozowania metodą błyskową to pytaj ( moze na GG).Postaram się w miarę moich umiejętności pomóc.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK

    Re: Mondeo 1994 MK1 jakie złącze diagnostyczne

    Cytat Zamieszczone przez On
    Z tego co czytalem to ODB jest dopiero od 1996
    Chyba od 95, bo w moim jest gniazdo pod kierą na 16 styków i to jest właśnie gniazdo do podłączenia kompa. A gniazda do kodów migowych brak

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Mar 2005
    Mieszka w
    Legnica
    Pozdrawiam, Waldek.

    Mondeo MkI Kombi CLX '11/94
    Zetec 1,6 16V

  17. #16
    Pieszy
    Imię
    marek
    Opis
    Mondeo 1,6 95r
    Od
    11 Jun 2007
    Mieszka w
    Łódż
    Mam "Mondeo 95r Składak, Znalazłem gniazdko 3 piny :metal pod maską tam gdzie powinno być, ale nurtuje mnie myśl ???, czy można by było dorobić złącze OBD2 , a jeśli tak to gdzie je podłączyć i do czego. A dopadła mnie ta myśl, ponieważ mój serdeczny przyjaciel nabył urządzenie do diagnozy samochodów ze złączem OBD2 i EOBD.
    Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę wyłożyć jak "blondynce", bo w elektryce jestem jak (dziecko we mgle)
    Myślę, więc jestem.

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez chopper
    Mam "Mondeo 95r Składak, Znalazłem gniazdko 3 piny :metal pod maską tam gdzie powinno być, ale nurtuje mnie myśl ???, czy można by było dorobić złącze OBD2 , a jeśli tak to gdzie je podłączyć i do czego. A dopadła mnie ta myśl, ponieważ mój serdeczny przyjaciel nabył urządzenie do diagnozy samochodów ze złączem OBD2 i EOBD.
    Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę wyłożyć jak "blondynce", bo w elektryce jestem jak (dziecko we mgle)
    Obawiam się że mając złącze 3pin nie ma nawet sensu zakładać OBD.
    Mam takie (tylko) w swoim 94 - jak widzisz były takie już wcześniej :-)
    Problem w tym że nie ma innego urządzenia niż FDS-2000 które komunikuje się z tym sterownikiem poprzez OBD.(przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).
    natomiast jeżeli chodzi o kody błyskowe to masz szczęście - masz 3 pin,a ja muszę je sobie wyprowadzić.
    A zdaje się że przez to złącze lub też może masz obok lub po drugiej stronie złącze szeregowe 2 pin można połączyć się ze sterownikiem przy pomocy innych testerów niż FDS.
    Może się mylę ale takie wnioski wyciągam z lektury forum jak i po wizycie u fachowców którzy próbowali się skomunikować z moim sterownikiem za pomocą testerów profesjonalnych róznych firm np Bosch
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Pieszy
    Imię
    marek
    Opis
    Mondeo 1,6 95r
    Od
    11 Jun 2007
    Mieszka w
    Łódż
    Problem w tym że nie ma innego urządzenia niż FDS-2000 które komunikuje się z tym sterownikiem poprzez OBD.(przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).
    Urządzenie kolegi ma w instrukcji wpisaną obsługę Forda Mondeo , ale samochód musi mieć złącze OBD2
    Dlatego chcę sobie takie gniazdo "wydziergać"
    więc jeśli ktoś wie jak, to proszę o pomoc
    Myślę, więc jestem.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Urządzenie kolegi ma w instrukcji wpisaną obsługę Forda Mondeo Smile
    Wszystko sie zgadza tylko.....
    Urzadzenia które były podpinane pod moje gniazdo OBD tez miały cała listę strownikow do Mondeo włacznie z EEC IV ale podpowiadały inne rozmieszczenia gniazd diagnostycznych niż to pod kierownicą a mianowicie:
    trójkąntne 3pin w okolicy zbiorniczka płynu wspomagania;
    takie samo +szeregowe obok lub na drugim błotniku;
    OBD wenątrz auta na lewym lub prawym przednim słupku drzwi.
    Niestety żadne z nich nie komunikowało się ze sterownikiem.Prawdopodobnie nie byłoby problemu gdyby był wyposazony w te inne złacza.
    temat trn był juz niejednokrotnie poruszny na forum.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkII] Złącze diagnostyczne i kabelki
    By guliwers in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 20:10
  2. [MkI] Złącze diagnostyczne
    By ghi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 11:21
  3. [MkII] złącze diagnostyczne
    By fursiak in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 21:43
  4. Złącze diagnostyczne
    By motke in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2005, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów