+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    [MkII] Reperaturki nadkoli - ocynk - gdzie w Krakowie i okol

    A więc padło i na mnie ... Nadkola wymagają wymiany, bo z jednej strony przerdzewiały już na wylot, ,a z drugiej spęczniały. Jednak dowiedziałem się, że nawet wymiana i migomat nie rozwiązują problemu bo wychodzą nowe ogniska. Ktoś mi doradzał ocynkowanie reperaturek. Co o tym sądzicie i czy ktoś zna dobrego i nie zdzierającego fachmana, tak aby po naprawie za 6 miesięcy nie było tak jak przed

    Podobny problem zaczyna się z progami ... Jakie ceny wchodzą w ramach progów?

    Oczywiście chodzi mi o komplet usług razem z lakierowaniem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    no ja od poniedziałku bede szukał blacharza lakiernika bo musze wymienic progi znaczy tylko kawałki z tyłu i od razu rancik błotnika. wiec przyłaczam sie do pytania gdzie zrobia to solidnie w krk ??
    Ford Mondeo MkII 1.6 16V zetec
    gaz sekwencja.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    hmmm ocynkujesz potem pospawasz?
    to znaczy że wypalisz ocynk w tym miejscu
    spytaj Krzyś-68
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Lipa
    Imię
    Paweł
    Opis
    Audi a6c6 3.0 TDI quattro
    Od
    31 Mar 2005
    Mieszka w
    Jantar
    Nie musisz nic cynkować, po pospawaniu n, no i nanosisz środek "Cynk w sprayu", ewentualnie w paście, no i po kłopocie

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez Lipa
    Nie musisz nic cynkować, po pospawaniu n, no i nanosisz środek "Cynk w sprayu", ewentualnie w paście, no i po kłopocie
    Powierzchowna warstewke zrobisz,a co od srodka? przegrzana blaszka i korozja

  7. #6

    Re: [MkII] Reperaturki nadkoli - ocynk - gdzie w Krakowie i

    Cytat Zamieszczone przez aartis
    A więc padło i na mnie ... Nadkola wymagają wymiany, bo z jednej strony przerdzewiały już na wylot, ,a z drugiej spęczniały. Jednak dowiedziałem się, że nawet wymiana i migomat nie rozwiązują problemu bo wychodzą nowe ogniska. Ktoś mi doradzał ocynkowanie reperaturek. Co o tym sądzicie i czy ktoś zna dobrego i nie zdzierającego fachmana, tak aby po naprawie za 6 miesięcy nie było tak jak przed

    Podobny problem zaczyna się z progami ... Jakie ceny wchodzą w ramach progów?

    Oczywiście chodzi mi o komplet usług razem z lakierowaniem.
    Kupic reperaturki,wymienic,dobrze zakonserwowac od razu po lakierowaniu.Powinno wystarczyc na 2-3 lata

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Lipa
    Imię
    Paweł
    Opis
    Audi a6c6 3.0 TDI quattro
    Od
    31 Mar 2005
    Mieszka w
    Jantar
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez Lipa
    Nie musisz nic cynkować, po pospawaniu n, no i nanosisz środek "Cynk w sprayu", ewentualnie w paście, no i po kłopocie
    Powierzchowna warstewke zrobisz,a co od srodka? przegrzana blaszka i korozja
    Nic?? hmm, myśmy jak spawali to farba konserwująca była tak mocna, że nawet jej nie wypalało Jotun extra coś podajże, tylko, że mówię tutaj o grubszych materiałach

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Lipa
    Imię
    Paweł
    Opis
    Audi a6c6 3.0 TDI quattro
    Od
    31 Mar 2005
    Mieszka w
    Jantar
    Krzysiu, ale przecież na cynk też możesz konserwację nałożyć??

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Lipa
    Krzysiu, ale przecież na cynk też możesz konserwację nałożyć??
    mozesz ale zobacz jaki bedzie efekt po czasie

  11. #10
    że mówię tutaj o grubszych materiałach
    a blaszka reperaturki made in taiwan jest jakiej grubosc?

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Lipa
    Imię
    Paweł
    Opis
    Audi a6c6 3.0 TDI quattro
    Od
    31 Mar 2005
    Mieszka w
    Jantar
    Hmm, za bardzo nie rozumiem, Jeśli cynkiem w sprayu, nie dojdę, to jak mam dojść farbą konserwującą??

    Wiem, że siedzisz w tym temacie więc nie będę się sprzeczał

  13. #12
    a gdzie w krk dobrze zrobia blache + lakierek??
    Ford Mondeo MkII 1.6 16V zetec
    gaz sekwencja.

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez Lipa
    Hmm, za bardzo nie rozumiem, Jeśli cynkiem w sprayu, nie dojdę, to jak mam dojść farbą konserwującą??
    W tym wlasnie problem jest.Srodki konserwujace profile zamkniete sa na bazie wosków,Opakowania sa wyposażone dodatkowo w przedluzenia w postaci rurek z dyszą i masz mozliwosc dokladnie zakonserwowoac trudno dostepne miejsca.A na celu ma to zapewnienie ochrony przed wilgocią

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Lipa
    Imię
    Paweł
    Opis
    Audi a6c6 3.0 TDI quattro
    Od
    31 Mar 2005
    Mieszka w
    Jantar
    thx

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Jak ocynkujesz reperaturki to blacharz Cię za >cenzurka< powiesi. Podczas spawania ocynk się pali i utrudnia spoinowanie. Efekt taki, że będzie się z tym bawił bardzo długo, nagrzeje większą powierzchnię materiału i szlag trafi ten ocynk, a spoina może posiadać pory osłabiające i powodujące ogniska korozji. Zwykła reperaturki to się cudownie wspawuje migomatem i święto. potem od razu zanim zacznie korodować musi Ci delikatnie podszpachlować i pomalować, a na dodatek od drugiej strony środek do konserwacji profili zamkniętych taki z rurką w sprayu, pod nadkolem wymalować dwukrotnie bitumiczną konserwacją "na pędzel". Polecam środki konserwujące firmy MOTTIP. W Krakowie do nabycia m.in. obok CH ZAKOPIANKA w firmie "KOLOR"
    Mondek 2,0 SW 1993 Ghia (ABS+TCS, 2xSRS, 4xel.szyby, AC, Check Panel, TRIP, Alarm FORD100, Podświetlane klamki, hamulce tarczowe na 4 koła, grzana przednia szyba, tempomat)

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    najlepszy byłby TIG bo mało nagrzewa jak się za to weźmie fachowiec
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  18. #17
    pewnie ze najlepszy by był
    tylko ile warsztatów ma taki sprzet na wyposazeniu?

  19. #18
    byłem dzisiaj u kilku blacharzy - lakierniów i znalazłem jeden wg mnie solidny. od razu po fachamanie było widac ze solidny wszystko mi wytłumaczył doradził co i jak i podjałem decyzje za jakis tydz mondek idzie do niego. wymieni mi cale progi zakonserwuje od srotka + zewnatrz i pomaluje to samo zrobi z reperaturkami błotników. za zmiane 2-óch progów i 2-óch reparaturek z robocizna, malowaniem i czesciami powiedział 1500 zł. i teraz pytanie czy to dobra cena??
    Ford Mondeo MkII 1.6 16V zetec
    gaz sekwencja.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Tauros
    Imię
    Konrad
    Opis
    Mitsubishi Lancer
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Po naprawie powiedz jak wrazenia i gdzie ten fachman sie znajduje
    Mitsubishi Lancer
    Ford Ka 1.3
    Byla: Mitsubishi Carisma 1.6 16V
    Byl: Ford Mondeo 1.6 16V

  21. #20
    Cytat Zamieszczone przez banan020
    byłem dzisiaj u kilku blacharzy - lakierniów i znalazłem jeden wg mnie solidny. od razu po fachamanie było widac ze solidny wszystko mi wytłumaczył doradził co i jak i podjałem decyzje za jakis tydz mondek idzie do niego. wymieni mi cale progi zakonserwuje od srotka + zewnatrz i pomaluje to samo zrobi z reperaturkami błotników. za zmiane 2-óch progów i 2-óch reparaturek z robocizna, malowaniem i czesciami powiedział 1500 zł. i teraz pytanie czy to dobra cena??
    Daj znać jak zrobisz - jak widzę jesteś z Krakowa, więc miałby kolejnego klienta ... Lada tydzień też musze to komuś zlecić.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Gdzie są otwory do konserwacji progów i nadkoli tylnych?
    By marchew6260 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 15:50
  2. [MkII] wspawanie reperaturki w Krakowie lub okolicach
    By bakazar in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 13:32
  3. [MkII] [Blachy] Reperaturki tylnych nadkoli z HB do Kombi?
    By Kraja in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 16:49
  4. [MkI] Reperaturki progów i nadkoli potrzebuję
    By bodzio1967 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 22:49
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-04-2008, 13:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów