+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    eddiemaiden
    Gość

    [MkIII]ZAKUP MONDEO MK3

    Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu MONDEO MK3 2002 2,0 TDCI 130KM. Na co mam uważać, co "lubi się popsuć", jakie koszty ekspoatacji diesla ???
    Z góry dzięki za wszelkie info.
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Jesli chcesz z 2002 roku to szukaj z silnikiem TDDI, z tego co tu pisali mondeo przed FL, czyli 2004 rokiem z silnikiem TDCI maja ogromne problemy z ukladem paliwowym a to kosztowne naprawy.

    poza tym
    1. sprawdz zawieszenie
    2. sprawdz dolne krawedzie drzwi bo czesto rdzewieja
    3. sprawdzz stan parapetow pod szybami bo tu mozna urwac pare zlociszy, one czesto sa do wymiany
    4. ogolnie stan kierownicy i innych elementow
    5. a jak juz ci sie spodoba zainwestuj 150 PLN i jedz na stacje diagnostyczna aby miec pewnosc zakupu.
    Mariusz Ch. (Maryha) Warszawa MKIII 2.0 TDDI Kombi

  4. #3
    eddiemaiden
    Gość
    no właśnie - o co chodzi z tymi silnikami TDCI i TDDI, który lepiej brać, czy to jest róznica tylko w mocy TDDI 115 KM i TDCI 130 KM ??

  5. #4
    SIlniki TDCI maja inny system zasilania paliwe, inna pompa i wtryski,
    koszt napraw to srednio pompa 4 tysiace, wtrysk 1000 PLN.

    Niesttey przed 2004 rokiem maja wade ktora pojawia sie w trakcie uzytkowania, otoz opilki metalu niszcza wtryski. Silnik ciszej pracuje od TDDI i ma 15 konikow wiecej ale niestety ma wady.
    poszukaj postow na temat "zapalila sie sprezynka od grzania swiec"

    TDDI ma prostszy uklad zasilania, mniej czuly na jakosc paliwa, troche glosniej pracuje szczegolnie jak zimny ale nadal ciszej niz klasyczny TDI.

    Jezdze nim i sobie cenie, obecnie mam 770 KM przejechane na 50 litrach, co daje wynik blisko 6.5 litra, wsrod tych kilometrow jest 200 po miescie a poza miastem nogi lekkiej nie mam.

    takze polecam szukac TDDI jesli masz ograniczony budzet>

    Inne posty do poczytania, awaria pompy w tdci, awaria wtryskow w tdci , wymiana wtryskow, tego szukaj w szukajce i wtedy bedziesz mial jasnosc.
    Mariusz Ch. (Maryha) Warszawa MKIII 2.0 TDDI Kombi

  6. #5
    eddiemaiden
    Gość
    dzięki serdeczne - powoli mi się rozjaśnia i widzę światełko w tunelu Czekam na inne wieści

  7. #6
    eddiemaiden
    Gość
    Jeszcze tylko podsumowanie: silnik 115KM to TDDI a silnik 130KM to TDCI tak ? bo częstow ogłoszeniach podawane jest 115KM TDCI - ogólnie ludzie podają jakoś w cały świat a chciałbym wiedzieć raz na zawsze

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    nie kolego-moc tu nie ma nic do rzeczy ... silnik TDDI- pompa rozdzielaczowa ... TDCI pompa zasilająca szybę common rail, z której to zasilane są wtryskiwacze ... TDDI to stary dobry klasyczny diesel... TDCI to już nowszy system zasilania paliwem, w którym piezoelektryczne wtryskiwacze często odmawiają posłuszeństwa-niezależnie od marki...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Weź pod uwage to że tddi miał też 90KM

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar szafarek
    Model
    FORD C-MAX
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    FORD C-MAX 1.6 TDCI
    Od
    28 Dec 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez gilotyna
    Weź pod uwage to że tddi miał też 90KM
    no i są tez 115 konne TDCi (w zasadzie to to samo co 130 konne, różnią się tylko oprogramowaniem i chyba turbiną , to samo dotyczy TDDi 115 i 90 koni.)
    FORD C-MAX 1.6 TDCI 109KM / 240 Nm ->> 134KM / 328 Nm by WSTR Garage
    Opel Meriva 1.3 CDTI 75KM / 170 Nm ->> 91KM / 210 Nm by WSTR Garage

  11. #10
    Kursant Awatar Roni
    Imię
    Robert
    Opis
    Saab 95 Aero
    Od
    29 Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Witajcie , wtrące czyli TDDI są trwalsze i mniej awaryjne ? minus to głośniej pracuje... czy w rocznikach 2001 - 2002 owe silniki występowały ?

  12. #11
    Kursant Awatar Roni
    Imię
    Robert
    Opis
    Saab 95 Aero
    Od
    29 Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Witajcie , wtrące czyli TDDI są trwalsze i mniej awaryjne ? minus to głośniej pracuje... czy w rocznikach 2001 - 2002 owe silniki występowały ?

  13. #12
    No wlasnie TDDI wystepowaly do 2003 roku ale podobno mozna znalezc jeszcze z 2004 choc tu wiecej jest TDCI.
    Mariusz Ch. (Maryha) Warszawa MKIII 2.0 TDDI Kombi

  14. #13
    Kursant Awatar Roni
    Imię
    Robert
    Opis
    Saab 95 Aero
    Od
    29 Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Mariusz_ch widzę że masz autko z takim silnikiem ....jakie masz doświedczenia z eksploatacji tego samochodu , silnika.... na co zwrócić uwagę podczas zakupu...dzięki

  15. #14
    Co do silnika, specjalista nie jestem, odpal posluchaj, jesli rowno pracuje to juz plus, druga sprawa widok spalin, jesli dymka puszcza innego niz czarny przy mocnym dodaniu gazu to nie jest za dobrze, ogolnie obowiazuja wszelkie zasady jak przy kazdym silniku, wyjmij bagnet od oleju i zobacz czy tamtedy nie wydostaja sie spaliny, jesli tak to kapota i poszukaj innego samochodu.
    przy gaszeniu silnika nie moze byc slychac metalicznych uderzen itp, bo to efekt konczacego sie sprzegla i dwumasowki, poczytaj o dwumasowkach jest tu sporo, sprawdz plyn chlodniczy czy jest czysty, i czy czysto pod korkiem oleju. a jak bedziesz jechac ogladac samochod umow sie w takich godzinach aby silnik byl zimny po nocy. czesto sprzedajacy diesla zagrzeja go i wtedy polowy drobrych usterek nie da sie wylapach.

    pokrywe z silnika mozna latwo zdjac, jest an zatrzaskach, obejrzyj kolektor dolotowy (ja tego nie zrobilem niestety) moga byc wycieki przez uszczelki. obejrzyj dokladnie turbo, sprawdz recznie czy nigdzie nie ma tam pocen oleju przy turbo i wezach. wyciekow przy uszczelkach glowicy i pompie paliwa.

    poza tym trzeba sie przejechac, jak samochod sie dobrze zbiera, nie szarpie , nie zostawia za soba zaslony dymnej itp to brac i sie cieszyc. w koncu to uzywany wozek wiec idealu nigdy sie nie znajdzie
    Mariusz Ch. (Maryha) Warszawa MKIII 2.0 TDDI Kombi

  16. #15
    Kursant Awatar Roni
    Imię
    Robert
    Opis
    Saab 95 Aero
    Od
    29 Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za pomoc , aczkolwiek ciężko to ogarnąć , jestem noga w diesel-ach .... podobno na kompie w serwisie nie idzie sprawdzić orginalnego stanu licznika .... porażka to pole do popisu i kręcenia licznika....są jakiś metody aby z weryfikować przebieg ?

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Roni
    Dzięki za pomoc , aczkolwiek ciężko to ogarnąć , jestem noga w diesel-ach .... podobno na kompie w serwisie nie idzie sprawdzić orginalnego stanu licznika .... porażka to pole do popisu i kręcenia licznika....są jakiś metody aby z weryfikować przebieg ?

    Moim skromnym zdaniem... Ważniejszy stan auta niż cyferki...

  18. #17
    Jesli sprzedajacy ma dokumenty, faktury za naprawy itp to juz jest na czym sie oprzec. jesli ich nie ma to byc moze ma cos na sumieniu.
    kierownice itp mozna zawsze wymienic. Diesle sa silnikami dlugowiecznymi raczej wiec czy samochod ma 150 czy 250 to wiele nie zmieni jesli byl dobrze serwisowany i traktowany. sa przypadki gdzie silnik ma 50 tysiecy i sie sypie wszystko zalezy od kogo kupujesz. takze powodzenia i najwazniejsze aby ci sie podobal.
    Mariusz Ch. (Maryha) Warszawa MKIII 2.0 TDDI Kombi

  19. #18
    Kursant Awatar Roni
    Imię
    Robert
    Opis
    Saab 95 Aero
    Od
    29 Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Racja jest że przebieg stanowi nie równy... ale jeśli chodzi o faktóry to np. przy samochodach sprowadzanych o wszelkie faktury i rachunki ciężko...., jak się ma w mondziakach 2001 - 2002 blacharka ? czy są jakieś czułe punkty gdzie warto zajżeć ?

  20. #19
    Blacharka to temat rzeka.
    niestety przed 2004 rokiem wszystkie samochody , ktore gwarancyjnie nie mialy wymienionych, maja problem z drzwiami. Dolna ich czesc po prostu rdzewieje jak diabli i nie idzie tego zabezpieczyc.
    dlatego warto sprawdzic jak poprzedni wlasciciel serwisowal samochod byc moze jest szansa na wymiena gwarancyjna drzwi, gwarancji jest podobno 12 lata na blachy. I znow wracamy do papierow.

    co do samochodow z zachodu, to faktycznie one moga miec wieksze przebiegi ale nie oszukujmy sie czasami lepsze 200 tysiecy z niemieckich autostrad na ich paliwie niz 80 po naszych dziurach i korkach w stolicy dla przykladu.
    U nas czesto samochodu uzywamy na dojazdy do pracy wiec silnik dobrze sie czasami nie nagrzeje a juz jest gaszony a to dobrze mu sluzy.
    i wiele innych przykladow mozna znalezc.

    ogolnie oebjrzec samochod i szyby, jak bym gdzies lakierowany to nei ma strachu. sprawdzic w stacji diagnostycznej zbieznosc i podloge, czy nie byl bity, czy ma poduchy, stan wnetrza , bo tu siedzimy najwiecej. jak tu wszystko gra patrz na silnik , ja jezdzi dobrze to brac. w trakcie ekpsloatacji zawsze cos wyjdzie bo nie ma samochodow bezawaryjnych.
    Mariusz Ch. (Maryha) Warszawa MKIII 2.0 TDDI Kombi

  21. #20
    Witam,

    ja mam wersję 90 kucową MKIII TDDi z 2001 roku i faktycznie problem z blacharką u mnie już wystąpił - dolne wewnętrzne strony drzwi lubią rdzewieć, ponieważ zbiera się tam woda, która spływa po szybie omijając skorodowaną zewnętrzną uszczelkę przy szybie (parapet). Chciałem wymienić drzwi w ASO jednak bez książki serwisowej, papierów dokumentujących historię pojazdu nie da rady i 12 letnia gwarancja jest wtedy bezużyteczna. Co do zabezpieczenia to nie jest tak tragicznie tzn.: rudą trzeba usunąć i pomalować zwyczajnie farbą antykorozyjną i jeździć, ale to pogaducha na inny czas.

    Moja propozycja jest taka aby przed kupnem sprawdzić czy jest książka serwisowa z autem (można wtedy ewentualnie wymieniać drzwi na gwarancji), a w przypadku braku naprawdę porządnie oblukać dolne wewnętrzne strony drzwi. Jeżeli zauważysz bąbelki w okolicach łączenia blach na drzwiach to znaczy, że ruda już atakuje takie autko.
    Ja polecam jeszcze wzięcie samochód na podnośnik i zwyczajne oblukanie go od spodu, zdjęcie kół sprawdzenie klocków+tarcz+odbojów gumowych, zbadanie zbieżności, czy nie ma wycieków, czy opony się nie pochylają, czy amorki są sprawne, czy autko jedzie prosto po puszczeniu kierownicy+hamowaniu, czy opony nie ząbkują, czy parapety nie są skorodowane (objawia się to takimi niestetycznymi purchlami), czy obroty nie falują na luzie czy równo pracuje, czy autko nie charczy jak traktor (zapewniam Cię, że diselek przynajmniej mój wcale nie jest głośny), czy wszystkie biegi wchodzą gładko (w tych koło 2001 jest problem z wrzucaniem jedynki), czy działa turbo (tak od około 2000 obrotów powinno być odczuwalne wciśnięcie w fotel nawet przy wersji najsłabszej), czy czysto w środku (jak gość traktuje samochód w środku tak podobnie traktuje resztę samochodu), czy wszystko działa za co zamierzasz zapłacić (np. sterowanie radiem, podnoszenie fotela elektrycznie, otwieranie tylnej klapy ze środka, zatrzask podłokietnika, klima, światła) czy gość jest typem rajdowca, itp ... Można o tym książkę napisać, ale najlepiej jak poprostu ze sobą weźmiesz właściciela podobnego Mondka, do tego jaki zamierzasz kupić. Reszta to loteria ...
    2001r, 2.0 TDDI, 90 kucy, czarna perła kombi
    Zapraszam na www.niesiedzpodblokiem.pl

Podobne wątki

  1. Zakup Mondeo mk4
    By marcinkosky in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 22:54
  2. zakup mondeo MK3
    By zajcew in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 01:51
  3. zakup mondeo
    By jeffrey1982 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 11:34
  4. Zakup mondeo
    By Andrewg in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-07-2005, 10:19
  5. Zakup Mondeo
    By szakul1 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2005, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów