+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Dziesiątki tematów o tym było/jest na forum
    Dlatego fajnie jakby ktoś zebrał to w garść i podał w jednej pigułce. Absolutnie nie mam żadnych wyrzutów sumienia bo
    3 godziny przesiedziałem przed PC w poszukiwaniu odpowiedzi. Nie na wszystkie, ale na cześć znalazłem odpowiedź.

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    W przypadku uwalonego rezystora ...
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Z uszkodzonym rezystorem kreci się tylko jeden wiatrak ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GiiFOTO Zobacz posta
    Dlatego fajnie jakby ktoś zebrał to w garść i podał w jednej pigułce.
    I takich pigułek już trochę jest, tylko ludzie zamiast poszukać i mieć w ciągu paru minut odpowiedź, wolą kolejne tematy zakładać i czekać na odpowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez GiiFOTO Zobacz posta
    Z uszkodzonym rezystorem kreci się tylko jeden wiatrak ?
    Kręcą się oba, tylko startują na drugim biegu dopiero jak silnik osiągnie temperaturę która załącza drugi bieg, więc silnik jest wtedy lekko przegrzany.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Pytanie czy grzanie się silnika do 98st w czasie jazdy po autostradzie 140-160kmh to normalne czy trochę za dużo? Temp na zewn 27-29 st wg kompa. Mój pracuje 90-101 st w cyklach grzania i chłodzenia w mieście.

    Tapnięte z Zetki

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Pytanie czy grzanie się
    silnika do 98st w czasie jazdy po autostradzie 140-160kmh to normalne czy trochę za dużo?
    Normalne. Jak jest silnikowi za ciepło to wentylator startuje na pierwszym biegu. A pierwszy bieg to 102
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Wg. tego co przeczytałem to optymalna temp. pracy to 90oC (+/-2oC ).
    W korku może być około 100oC.
    Uszczelki robią out przy 120oC.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    STek to jednak piekarnik

    Tapnięte z Zetki

  8. #27
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    ASO rezystor chłodnicy do ST220 350 PLN

  9. #28
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Normalne. Jak jest silnikowi za ciepło to wentylator startuje na pierwszym biegu. A pierwszy bieg to 102
    I bieg startuje w okolicach od 96-98oC do 103oC - jest cichy w zasadzie go prawie nie słychać - odpowiedzialny jest za utrzymywanie temperatury w okolicach 90oC
    II bieg załącza się powyżej 103oC i tego słychać już zdecydowanie - odpowiedzialny jest za utrzymywanie temperatury 103-96oC

    Wskazania pomiaru temperatury OBD z tego co się oczytałem mogą się różnić ( pewnie wynika to z tolerancji wykonanego termometru ).
    To co napisałem wynika z moich obserwacji bez włączonej klimatyzacji. Wskazania przez OBD II.
    Teraz wymienione: nowy korek, pasek, napinacz, termostat, płyn prestone ( weszło 5 L )

  10. #29
    Kursant Awatar blind
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Full wypas :)
    Od
    20 Oct 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GiiFOTO Zobacz posta
    Teraz wymienione: nowy korek, pasek, napinacz, termostat, płyn prestone ( weszło 5 L )
    Coś cieniutko? Do mojego 2,5 V6 wchodzi 9,5 litra.
    MK3 2004 Ghia automat + lpg Prins

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdzę profilaktycznie u siebie czy 1szy bieg pracuje poprawnie w tym zakresie temp. Nigdy go nie słyszałem a na postoju słyszę tylko wicher na 2gim powyżej 100st hmm.

    Tapnięte z Zetki

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GiiFOTO Zobacz posta
    I bieg startuje w okolicach od 96-98oC do 103oC
    Nie jest to prawidłowe, start wentylatora jest przy jednej określonej stałej temperaturze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Prośbę mam czy może ktoś w swoim ST220 przy odrobinie wolnego czasu sprawdzić jak włączają mu się wiatraki ?
    - trzeba poczekać jak się auto zagrzeje i się włączą ( bez włączonej klimy ) przyda się latarka dzień krótki.

    Czy w temp od 90 - 103oC kręci się jakieś śmigło ?

    W tej chwili mam tak, że przy 103oC włączają oba wentylatory na maxa i zbijają temp do 96oC.
    Ostatnio edytowane przez GiiFOTO ; 19-11-2016 o 13:32

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Kolego ja mam tak, ze auto postoi troche dluzej na wolnych obrotach i wlacza sie pierwszy bieg, na wskazniu temperatury nawet nie widac by bylo powyzej 90, pochodzi ten wiatrak z 15sekund i sie wylacza. Do drugiego biegu wentylatora jeszcze nie dobilem

  15. #34
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Mój Ty przyjacielu powiedz jeszcze, że patrzysz na obd2 a nie na wskazanie na desce. ( wskaźnik na desce nie reaguje na nic no chyba, że się głowica stopi
    I bieg rozumiem, że jedno śmigło czy oba ?

  16. #35
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    97-98 stopni 1 bieg powinien startowac. Pewnie padl Ci rezystor.
    Ostatnio edytowane przez caqerr ; 20-11-2016 o 10:49
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  17. #36
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    oglądałem go wczoraj bez wyjmowania i wszystko sprawiało wrażenie nie zajaranego, ale może to tylko wrażenie.
    Co powinno się pojawić na mierniku ?
    Ostatnio edytowane przez GiiFOTO ; 20-11-2016 o 12:09

  18. #37
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Wygląda, że może ta wtyczka. Wyjąłem rezystor. Połączenia w rezystorze są ok.
    Podgrzany nie zmienia wartości na mierniku - niezależnie od tego jakie miałby być.



    Ostatnio edytowane przez GiiFOTO ; 21-11-2016 o 19:09

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    U mnie rowniutko przy 100 stopniach zawsze się włącza 1 bieg i zabija tak do93 a jak włączę Klime to temp. Tak kolo90stopni cały czas w lecie oczywiście z podpietym obd sprawdzałem.

  20. #39
    Kursant Awatar GiiFOTO
    Imię
    Grzegorz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Obiecałem sobie, że to podsumuję. Więc...
    - pomiar temperatury zczytywany z OBDII
    - temperatura powietrza 0-10oC
    - klimatyzacja wyłączona
    - wymieniony płyn Prestone
    - wymieniony termostat ori Ford 88oC
    - wymieniony pasek i napinacz
    - korek zbiorniczka wyrównawczego
    - finalnie również chłodnica ( ale to już po naprawie uszkodzonej wtyczki )
    - wskaźnik temp. na desce rozdzielczej ( proszę poprawić jeżeli się mylę ) ale ma inny czujnik niż ten, który jest odpowiedzialny za pomiar cieczy.
    W moim przypadku wskazówka zawsze stoi w pozycji pionowej. Nie należy się nią sugerować bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistą temperaturą cieczy.

    Co powodowała u mnie awaria wtyczki ( rezystor okazał się mimo średniej aparycji sprawnym elementem )
    - temperatura załączania się obu wiatraków przy temperaturze 103-104oC
    - załączała oba wentylatory w trybie II - maksymalna siła - zbijały temperaturę do 96-97oC - nie był w stanie schłodzić i utrzymać temp na poziomie 90oC w ruchu miejskim. Tak na prawdę to walka i męczarnia z temperaturą.
    - blokada klimatyzacji - nie włączała się
    - awaria stała się z dnia na dzień nie było żadnych symptomów - po prostu auto zaczęło małpować z temperaturami

    Naprawa wtyczki ( żadna nowość było wcześniej opisane - naprawić spaloną wtyczkę mając nadzieję, że to wystarczy ).
    - Włazimy pod auto i zdejmujemy osłonę / płytę silnika ( ja miałem na dwóch kobyłkach po obu stronach - mamy dużo miejsca i jest wygodnie i bezpiecznie - auto nie spadnie na łeb ).
    - Odpinamy wtyczkę po lewej stronie chłodnicy na dole ( patrząc z pozycji kierowcy z za kierownicy ) i odcinamy ją blisko wtyczki! W to miejsce zagniatamy nowe konektory a na nie zakładamy koszulki termokurczliwe.
    - wtykamy ( nie pomylić + / - ) tu dodatkowo wszystko uszczelniłem silikonem. Fabryczna wtyczka jest hermetyczna wiec uznałem, że silikon nie będzie złym pomysłem.

    Wymiana rezystora ( kupiłem w ASO - na zamówienie 3 dni oczekiwania, bywają też chinole na aukcjach, ale to chłodzenie nie ma co małpować jak mamy w lecie ugotować V6 w przypadku mojego auta nie potrzebna, ale jak już zamówiłem to wypadało zamontować.
    - to wszystko co powyżej ( oczywiście jak już widzieliśmy - naprawiliśmy wtyczkę )
    - żeby go wyjąć można to tylko zrobić poprzez opuszczenie zespołu wiatraków kilka cm w dół. Dzieki temu można to łatwo zrobić.
    - odkręcamy jedną lub dwie łapy podtrzymujące chłodnice od spodu - może wystarczy poluzować. Mi wentylatory nie chciały przejść między nimi. I tak się szarpałem ( wcale nie mocno ), że jeden z króćców wody odłamał się od chłodnicy - wymiana na nową chłodnicę.
    - dwie śruby mocują zespół wentylatorów. Leżąc pod autem mamy jeden na górze w okolicach akumulatora - bezproblemowy dostęp a druga śruba jest od góry po lewej stronie stojąc frontem do auta.
    - od spodu auta delikatnie popychamy wentylatory do góry i zejdą nam z zaczepów ...dalej już wszystko wiadomo

    Naprawione:
    - temp cieczy jazda w mieście w okolicach 89-91oC bez włączonej klimatyzacji ( paramety na górze opisu )
    - na postoju po długim oczekiwaniu temp osiąga 100oC - załączają się oba wentylatory w trybie I ( zdecydowanie słabszy niż awaryjny - praktycznie nie słyszalny z wnętrza auta ) temperatura spada do 93oC i wyłączają się wentylatory.
    Dalej temperatura bezwładnościowo spada do 88oC. U mnie to wygląda jakby auto dostało kubeł zimnej wody w pysk zapewne to zasługa też nowej chłodnicy.

    Zjarana wtyczka

    Rezystor

    Umiejscowienie rezystora w zespole wentylatorów

    Dolne łapy chłodnicy

    Wentylatory w dole

    Naprawiona wtyczka zasilikonowana

    Nowy rezystor

    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez GiiFOTO ; 16-12-2016 o 02:12 Powód: update

Podobne wątki

  1. [Duratec] spalanie a temperatura silnika, termostat ???temperatura 78-80 stopni
    By dgra86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 01:25
  2. [Zetec]jaka powinna być temperatura silnika???
    By marcin840429 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 20:26
  3. [TDCi MKIII] Jaka temperatura silnika [foto]
    By Langi_84 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 14:15
  4. jaka temperatura silnika?
    By tedybear in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów