+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk 3 TDDI
    Od
    16 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdansk

    [MkIII]Spadający pedał hamulca.

    Zauważyłem dziś coś niepokojącego, mianowicie jak się zatrzymałem i nie zdjąłem nogi z pedału hamlca poczułem delikatny spadek,takie jakby dwa delikane spadki powiedzmy po 1 cm każdy. Pedał coprawda nie dochodzi do podłogi, płynu nie ubywa, hamulce - ABS - działają, ale podobną sytuację miałem kiedyś w Astrze 2 (tyle tylko że tam pedał spadał całkowicie do podłogi, więc sprawa była jasna- cylinder do wymiany). Mam w związku z tym prosbę do Was, może ktoś dla mnie sprawdzić zachowanie hamulca w swoim aucie? Silnik zapalony, ręczny zwolniony, auto stoi, naciskamy hamulec na maxa i czekamy pare sekund. U mnie wygląda to tak że jak naciskam hamulec to jest pierwszy opór...chwila...mały spadek...chwila...mały spadek... i dalej nie spada i nie jest w podłodze. Z góry bardzo dziekuje, wybieram się na wakacje więc muszę mieć 100% pewności. Pzdr.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    U mnie, mogę trzymać godzinę i ani nie drgnie.

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk 3 TDDI
    Od
    16 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdansk
    Swietnie Czyżby pompa padała?

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MkIII 2.0TDCI
    Od
    30 Oct 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Mechanik z ASO forda powiedział mi kiedyś, że mkIII tak ma i żebym się nie zdziwił jak to zauważę. Jak kupiłem swój to sprawdziłem u siebie i faktycznie też tak mam. Na zgaszonym samochodzie przy ciągłym bardzo lekkim naciskaniu na hamulec pedał powoli opada. Jak się wciśnie mocniej to trzyma w miejscu. Kwestia zaworka zwrotnego.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Dziwne, jak jeździłem MkIII 2.2 TDCi to hamulec miał taki jak u mnie w MkII.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Land Rover
    Od
    13 Mar 2005
    Mieszka w
    Kraków
    W moim 2.0 benzynka też miałem kiedyś podobny objaw, ale wiązałem to z jednoczesnym wyłączeniem klimy. Generalnie nie przejmuje się tym bo auto dobrze hamuje, płyn jest i podczas jazdy nigdy się to nie zdarzyło.
    niebieski owal zmieniłem na zielony

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    A u mnie z kolei od pewnego momentu nie odbija pedał sprzęgła (gdzieś tak od połowy).

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Wojtek
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 tdci EcoBlue 190 kM
    Opis
    Vignale czarne kombi
    Od
    17 Feb 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Padla Ci pompa hamulcowa!!!

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk 3 TDDI
    Od
    16 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdansk
    Na początek 2 przydatne linki:

    http://mondeoklubpolska.pl/modules.p...ghlight=zacisk

    http://mondeoklubpolska.pl/modules.p...ghlight=zacisk

    Pojechałem do mechaniora, ponaciskał hamulec pomyślał, obszedł auto dookoła i powiedział że klocki nierówno zjechane, trzyma prawy zacisk tył, wszystko sie grzeje, płyn sie gotuje i traci swoje właściwości dlatego takie dziwne objawy na pedale są. Zaproponował wymiane kompletu: klocki, tarcze, zacisk, płyn...cena... Poszperałem więc po forum i znalazłem te 2 linki. Niedziele spędziłem pod domem przy aucie, ale za to dziś felga zimna Cały zacisk i klocki wymagały przeczyszczenia, posmarowania, postukania młotkiem oczywiście i odgięcia tych blaszek co to sygnalizują że klocki się skończyły, bo metodą prób i błędów doszedłem do tego że to one zakleszczały klocek przy tarczy i nie chciały w ogóle wracać na swoje miejsce! Ale swoją drogą klocki i tak muszę wymienić. Dziekuje wszystkim za rady i doświadczenie.Pzdr

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    mondeo
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    CHOSZCZNO

    Re: [MkIII]Spadający pedał hamulca.

    Cytat Zamieszczone przez Pires21
    Zauważyłem dziś coś niepokojącego, mianowicie jak się zatrzymałem i nie zdjąłem nogi z pedału hamlca poczułem delikatny spadek,takie jakby dwa delikane spadki powiedzmy po 1 cm każdy. Pedał coprawda nie dochodzi do podłogi, płynu nie ubywa, hamulce - ABS - działają, ale podobną sytuację miałem kiedyś w Astrze 2 (tyle tylko że tam pedał spadał całkowicie do podłogi, więc sprawa była jasna- cylinder do wymiany). Mam w związku z tym prosbę do Was, może ktoś dla mnie sprawdzić zachowanie hamulca w swoim aucie? Silnik zapalony, ręczny zwolniony, auto stoi, naciskamy hamulec na maxa i czekamy pare sekund. U mnie wygląda to tak że jak naciskam hamulec to jest pierwszy opór...chwila...mały spadek...chwila...mały spadek... i dalej nie spada i nie jest w podłodze. Z góry bardzo dziekuje, wybieram się na wakacje więc muszę mieć 100% pewności. Pzdr.
    Mam to samo, ale po głębszych wglądach w warsztatach samochodowych typu wiejskie po tupaje Pojechałem do serwisu forda i mistrz jeden z drugim stwierdził że te modele obiawiaja mały skok pedała hamulca na postoju po wciśnięciu. Dopiero należy sie martwić jak pedał spadnie do podłogi.

Podobne wątki

  1. [MkI] Twardy pedał hamulca
    By andybond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 15:28
  2. [MkII] Twardy pedał hamulca
    By zizitop901 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 19:34
  3. [MkII] pedał hamulca
    By Bogus22 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 09:14
  4. [MkIII] pedał hamulca w MK3
    By kamilxx87 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 10:45
  5. [MkI] Miękki pedał hamulca
    By marvin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2007, 00:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów